ספנסר טוניק, האמן והצלם המפורסם מתכונן לצילומי מיזם עירום אמנותי בערד. היום הוא ערך מסיבת עיתונאים בירושלים

Spencer Tonic הגיע לישראל להפיק צילומי עירום, והפעם הוא יבצע זאת בעיר ערד. הגעתו שנעשתה בשיתוף מלא עם משרד התיירות, היא חלק מקמפיין רחב היקף להקמת מוזיאון ים המלח, שתפקידו העלאת המודעות למצבו העגום של המקום הנמוך בעולם. בצילומים, שעתידים להתרחש בשבוע הבא, הבטיחו את מקומם 300 משתתפים

פורסם ב: 12/10/2021 14:05

צילום: Andrew Rankin
הם שיצטלמו על רקע מדבר יהודה שסובב את ערד. במסיבת עיתונאים שנערכה מוקדם יותר היום אמר ספנסר טוניק: 'אני שמח לחזור למדינה היחידה במזרח התיכון בה אני יכול ליצור את האמנות שלי'.

טוניק הגיע לישראל לאחר שצילם מיצגי עירום המוניים במהלך העשורים האחרונים. כך, הוא צילם 7,000 אנשים בתמונה אחת בברצלונה. 2,700 בארה'ב. למעלה מ- 1,700 התרכזו לסדרת צילום בממלכה האנגלית, וכן צילם ספנסר 1,490 נשים וגברים עירומים בצרפת, כמו גם לצילומים במקסיקו סיטי, בהרי האלפים, וינה והפעם הגיע תורה של ערד.

במסיבת העיתונאים דיבר טוניק על מצבו של ים המלח ואמר:'עצוב לראות שים המלח הולך ונעלם כל יום. המוזיאון זה פרויקט חשוב מאין כמותו ואני שמח לקחת חלק בדבר העצום הזה'.

ראש עיריית ערד עו'ד ניסן בן חמו, דיבר בנאומו על ערד כמקום המתאים לביצוע צילום שכזה : 'העיר משקיפה על ים המלח, ערד היא עיר פלורליסטית, מכילה ומקבלת את כולם. אני שמח ונרגש מקיום פרויקט אמנותי משמעותי בעיר שלנו'.

עוד השתתפו במסיבת העיתונאים: ארי ליאון פרוכטר, מעמותת ים המלח בהתחדשות ע'ר, יזם המוזיאון ונוימן-חיינר אדריכלות. ארי ליאון פרוכטר מייסד המוזיאון, פתח בתפילת'שהחיינו', והוסיף: 'אני מודה לסטלנ ספנסר על תמיכה בקמפיין הקריטי שלנו וחובר שוב למסע להצלת ים המלח. אני מודיע כאן על הקמת מוזיאון ים המלח בערד שכל כולו מוקדש להצלת ים המלח, במוזיאון הירטואלי מוצגות עבודותיו של ספנסר טוניק, כולל עבודות שצולמו בארץ ומעולם לא נחשפו'.


קישור למוזיאון הוירטואלי:

https://www.thedeadseamuseum.com/

שרון נוימן: 'הקונקטסט של המוזיאון שיקום בערד- הוא למעשה עירוני אבל תצופה בים המלח. הלוקיישן הזה חייב חשיבה. החלטנו ליצור את הצורה של גביש מלח כמקור השראה ומשם להתחיל לעבד אותה בהתאם לכוחות שפועלים במרחב. היה חשוב לנו שתהיה זרימה- של אור, של אוויר והכי חשוב- של אנשים'.

על מנת להפיק צילום איכותי, התקיימו סיורים לבחירת הלוקיישן על פי קריטריונים של מגוון זוויות צילום, כיווני אור ואפשרויות הצללה. אם כי איננו יכולים לספר על מיקום וזמן הצילום היות והם נשמרים בסוד על מנת לשמור על כבודם של המצטלמים.
צילום: נוימן-חיינר אדריכלות

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור תיירות :
*   רשת מלונות 'דן' בחיפה ערכה אירוע לעובדיה...
*   אתר הנופש המוביל 'צימר לנד' מדווח על...
*   'אל על' משיקה לראשונה את 'החופש לטוס'...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים