'כללית' החלה במתן טיפול בנוגדני 'רג׳נרון' לחולי קורונה. צפו בסרטון בהמשך הכתבה. כתבה: רונית קיטאי. צילום: רובי קוטר

צוות היחידה להמשך טיפול הגיעו לבתיהם של החולים באזור חיפה וגליל מערבי כדי להעניק את הטיפול לחולי קורונה, טיפול בנוגדני רג׳נרון, הנמצאים בשלבים ראשונים של המחלה. ד'ר מוסא סזובידאת סגן המנהלת הרפואית במחוז חיפה וגליל מערבי ב'כללית' על הטיפול בנוגדנים

פורסם ב: 26/09/2021 09:04

צוות היחידה להמשך טיפול של כללית מחוז חיפה וגליל מערבי ב'כללית'. צילום: דוברות 'כללית'
מטופלי 'כללית' היו הראשונים לקבל את הטיפול בביתם בהתאם להנחיות משרד הבריאות אשר קיבל ואימץ את המלצות כללית לגבי ההתוויות והמצבים הרפואיים למתן הטיפול ברג׳נרון הניתן בעירוי בבית החולה, באמצעות צוות של רופא ואחות שיגיעו לבית בניידת במיגון מלא עם הציוד הרפואי הנדרש למתן הטיפול.

לדברי ד'ר מוסא זובידאת סגן המנהלת הרפואית במחוז חיפה וגליל מערבי ב'כללית': 'זהו יום משמעותי נוסף במאבק בנגיף הקורונה. אנו בין הראשונים בעולם להעניק טיפול בנוגדנים בבתיהם של החולים, דבר המעיד על עוצמתה ויכולתה של 'כללית' ומערכת הבריאות בישראל שמאמצת ומעניקה טיפולים חדשניים. מדובר במבצע רפואי ולוגיסטי מורכב ביותר הדורש הקפדה על בטיחות ואיכות הטיפול. אנו ערוכים לתת את הטיפול לחולים והמשך הטיפול בחולים יהיה בשיתוף ובסיוע צוותים רפואיים של חיל הרפואה".

החולה הראשונה שקיבלה את הטיפול בביתה היא חולה בת 81 מכאבול ולביתה הגיעה צוות רפואי וביניהם רינת בסל, מנהלת הסיעוד במחוז חיפה וגליל מערבי ב'כללית' האומרת: 'במשך שנה וחצי הייתי שותפה בניהול חמ'ל הקורונה הארצי ב'כללית' והייתי שותפה לכל השלבים של לימוד והיכרות עם המחלה והמהלך שלה בקרב מאומתים השוהים בביתם.

אני שמחה וגאה להיות בין אנשי הצוות שהגיעו לבית החולה כדי להעניק לה טיפול שעשוי למנוע הידרדרותה למצב קשה. נכנסנו לבית המטופלת רופא, אחות וחובש מאמבולנס עם ציוד החייאה. לאחר שבדקנו ולקחנו את המדדים הרפואיים של החולה התחלנו במתן העירוי. החולה הייתה רגועה ונשארנו להשגחה עליה לשעה נוספת. זהו טיפול בקהילה, טיפול בבית מקצועי ומלא נשמה'.

(אורטל ציגלמן)

לסרטון על מתן התרופה הקליקו כאן:

https://drive.google.com/file/d/16Ksw_v6B525MWf9Cy9ijQUCfaSmnfH2W/view?usp=sharing
הכנת התרופה. צילום: רובי קוטר

צוות היחידה להמשך טיפול של כללית מחוז חיפה וגליל מערבי ב'כללית' מעניק טיפול לחולת קורונה בכאבול. צילום: רובי קוטר

שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   עלי שעבי בן 73 ממג'ד אל כרום שליד כרמיאל...
*   מהחושך אל האור בחג האורים .כך מרגישים...
*   איכילוב Well תציע בדיקת PCR לחוזרים מחו'ל...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים