המכללה האקדמית להנדסה אורט בראודה בכרמיאל תתרחב ותכפיל את שטחה. כתבה: רונית קיטאי

10 מבנים ייבנו בקמפוס חדש להנדסה בשטח של קרוב ל-30 אלף מ'ר.בשלב הראשון יושקעו כ-200 מיליון שקל

פורסם ב: 29/08/2021 09:58

המכללה האקדמית להנדסה אורט בראודה מכפילה את שטחה ובונה קמפוס חדש. צילום: באדיבות מנספלד- קהת
הוועדה המקומית לתכנון ובנייה בכרמיאל, אישרה תכנית אב אדריכלית לבניית קמפוס חדש למכללה האקדמית להנדסה אורט בראודה. המבנים יתפרשו על שטח של 95 דונם וכ-30 אלף מ"ר, אשר עלות הקמתם מוערכת בלמעלה מ- 400 מיליון ש'ח.

הבנייה תחולק לשלושה שלבים כאשר השלב הראשון צפוי לצאת לדרך במחצית הראשונה של 2022 והוא יכלול הקמת שני מבנים בעלות של כ-100 מיליון שקל. המבנה הראשון יתפרש על שטח של 2,500 מ'ר והוא מיועד בעיקרו למחלקה להנדסת ביוטכנולוגיה.

המבנה השני, בשטח של כ-3,500 מ'ר, מיועד למחלקה להנדסת מכונות ולמחלקה לפיזיקה וכן תשתית ראשונית לפתיחת מסלול חדש בהנדסה אזרחית. שני המבנים יכללו בעיקר מעבדות ומשרדי מרצים. בניית השלב הראשון צפויה להסתיים ב-2025. לאחר מכן יבנה מבנה הוראה רב תכליתי נוסף בהשקעה של 80-100 מיליון ש'ח.

.
ההשקעה הראשונית, בסכום של כ-100 מיליון ש'ח, מגיעה ממקורות המכללה בסיוע הות'ת (הועדה לתכנון ולתקצוב של המועצה להשכלה גבוהה). ההשקעות בהמשך מתבססות על תרומות, מקורות המכללה וכן תמיכה של הות'ת.

המכללה האקדמית להנדסה אורט בראודה משתרעת כיום על שטח של כ-17 אלף מ'ר. בניית הקמפוס העתידי תאפשר הגדלה של כמות הסטודנטים והתאמה של תשתיות ההוראה והמחקר לצרכי ההווה והעתיד וכן פיתוח תחומים אקדמיים חדשים, לצד שיפור משמעותי בתנאי המחייה של הסטודנטים בקמפוס כמו גם חווית הלמידה שלהם ויעילותה.

פרופ' אריה מהרשק נשיא המכללה האקדמית להנדסה אורט בראודה: 'המכללה האקדמית להנדסה בראודה משלבת כיום קורסי אוריינות דיגיטלית: נתוני עתק, בינה מלאכותית ואלגוריתמיקה בכל מחלקותיה, במקביל להטמעת שיטות לימוד חדשניות, ופיתוח מעבדות ומרכזי הדגמה. הקמפוס החדש יאפשר מיצוי המהלכים לעיצוב ארגז הכלים החדשני, עמו יצאו המהנדסים-הבוגרים אל עולם העבודה החדש'.

אחיאב גולן מנכ'ל המכללה האקדמית להנדסה אורט בראודה: 'אנו ניצבים בפני תנופת בנייה ופיתוח משמעותיים ביותר, הן במיצוב האקדמי והתעשייתי והן בהשפעה על העיר כרמיאל וסביבותיה'.
נשיא המכללה האקדמית להנדסה אורט בראודה, פרופ' אריה מהרשק. צילום: באדיבות המכללה האקדמית להנדסה אורט בראודה

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור רוח צפונית :
*   השבוע בחיפה. צילום: ראובן כהן דוברות...
*   בערב יום ראשון 10.10.21 החלו בעבודות שיקום...
*   מינהל החינוך בעיריית חיפה השיק את...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים