קמפוס תיכון 'אורט' לחדשנות ומצוינות ע'ש שמעון פרס, הוכרז ע'י משרד החינוך לבית ספר מצטיין. כתבה: רונית קיטאי. צילום: רועי אדוט

זאת בשל הישגיו הערכיים, חברתיים ולימודיים. מה אומר על כך ראש העיר יקנעם סימון אלפסי?

פורסם ב: 24/08/2021 10:52

ראש העיר יקנעם סימון אלפסי: 'אני גאה במנהלת, בצוותים ובתלמידים. שהחינוך עומד תמיד בראש אלו הם התוצאות'. זהו הישג נפלא נוסף למערכת החינוך ביקנעם בכלל, וקמפוס תיכון אורט לחדשנות ומצוינות ע'ש שמעון פרס בפרט. זאת לאחר שהוכרז על ידי משרד החינוך לבית ספר מצטיין בדרגה הגבוהה ביותר עם הישגים ערכיים, חברתיים ולימודיים.

בתי הספר המצטיינים לשנת הלימודים תשפ'א נבחרו לאחר שעמדו בקריטריונים שנקבעו והגיעו להישגים מרשימים ביותר, בין היתר בשיעור הזכאות לבגרות, שיעור הזכאות לתעודת בגרות בהצטיינות, קליטת תלמידי חינוך מיוחד, מניעת נשירת תלמידים, גיוס לצה"ל, מידת השיפור מן השנה שעברה, ועוד.

רשימת משרד החינוך מחלקת את המוסדות המצטיינים לארבעה דירוגים בסולם של 1-4. קמפוס תיכון אורט יקנעם יחד עם עוד 77 תיכונים בלבד מכל הארץ דורג בסולם הראשון, והוכתר לתיכון מצטיין בתחום הערכי, החברתי והלימודי. זכייתו של בית הספר תתגמל את עובדי ההוראה בו, ואלו יקבלו את הפרס הגבוה ביותר ויתוגמלו ב- 8,443 ש'ח. בסולם הדרגות הכולל של 1-4 דורגו בסה"כ 313 מוסדות חינוך של החטיבה העליונה אשר הצטיינו בתחום הערכי, החברתי והלימודי.

בחירתו של קמפוס תיכון אורט לחדשנות ומצוינות היא המשך ישיר להישגים המרשימים של בית הספר ומערכת החינוך היישובית שזכתה בשנת 2019 בפרס החינוך היישובי בפעם השלישית. ממוצע הזכאות לבגרות בבית הספר עולה משנה לשנה וכבר עומד על 93% זכאות. בית הספר גם מוביל בזכאות לבגרות של 5 יח"ל במתמטיקה, אנגלית, פיזיקה וכימיה וההישגים גבוהים משמעותית מעל הממוצע הארצי. בבית הספר גם מתגאים ב- 100% זכאות לבגרות בקרב תלמידות ותלמידי החינוך המיוחד.

מנהלת מחוז הצפון במשרד החינוך ד'ר אורנה שמחון בירכה את בתי הספר המצטיינים על הישגיהם ומסרה את תודתה לצוותי המורים על העבודה היסודית והמעמיקה שנעשתה בבית הספר.

הוסיף ראש העיר יקנעם סימון אלפסי: 'הישג נפלא של בית ספר נפלא עם מנהלת, צוותי חינוך ומינהלה ותלמדים נפלאים. ביקנעם החינוך עומד בראש סדר העדיפויות שנה אחר שנה, ואני שמח שהתוצאות בהתאם. יקנעם התברכה במערכת חינוך פורצת דרך. מצויינות וערכים הם המוטו שלנו. קמפוס תיכון אורט מגיע להישגים כל הזמן ומכאן יוצא נוער מצוין, מצטיין וערכי. נוער לתפארת יקנעם ומדינת ישראל.

אני מברך את מנהלת בית הספר עדה אברכהן שמש שמובילה את בית הספר במקצועיות, בחריצות, בנחישות ובנמרצות, ועושה עבודה מצוינת, ואת כל צוותי החינוך והמינהלה על עבודתם המסורה. תודה גדולה לתלמידים שהם לב ליבה של המערכת כולה. תודה מעומק הלב למנהלת אגף החינוך בעירייה, למשרד החינוך ולרשת אורט על השקעתם ותרומתם הרבה. נמשיך להוביל מערכת חינוך שהיא גאווה לעיר כולה'.

מנהלת התיכון אורט ע'ש שמעון פרס עדה אברכהן שמש: 'בית הספר השש שנתי למנהיגות, לחדשנות ולמצוינות כשמו כן הוא. ממשיך להוביל ולהצטיין בזכות עשיה חינוכית משובחת, בניית תכניות אישיות ייחודיות, ובזכות ההון האנושי שלו. התוצאות המצוינות שלנו בתחום הערכי, חברתי, אקדמי הינן פרי עבודה קשה, מתוכננת, יצירתית וחדשנית. המוטו המרכזי שאנו מובילים ש"כל תלמיד יכול", איננו סיסמא אלא דרך חיים. התלמידות והתלמידים שלנו מלווים על מיטב האנשים והמוחות ובמהלך השנים הם סופגים מוטו זה שמוביל אותם אל ההצלחה המלאה'.
צילום: רועי אדוט

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור רוח צפונית :
*   יוזמה חדשה של מרכז 'בית מילר' ברח' שושנת...
*   בניין עיריית חיפה הואר הערב בסגול...
*   אלוף הג'ודו אריק זאבי יגיעו בחודש...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים