תחרות 'מילה במקום', כתיבת סיפור קצר או שירה ובסופו הוענקו פרסים לזוכים בתחרות עם מספר שיא של יצירות שהוגשו. צילום: ניסים מנע - מרכז פנורמה

הפרסים לזוכים ברמה המקומית הוענקו ב'פירמידה' המרכז לאמנות עכשווית, ע'י מנהלת הספריות העירוניות רונית ברזילי ונציגת חבר השופטים צביה פורר. 170 תעודות הוקרה הוענקו ל-170 משתתפי התחרות בחיפה

פורסם ב: 18/08/2021 09:17

צילום: ניסים מנע
'חתך בקו התפר' של דפנה לוין זכה במקום הראשון ברמה העירונית ויעלה לשלב הגמר בתחרות הארצית.

הסיפור נבחר ע'י חבר שופטים בו היו חברים: יו'ר העמותה לתולדות חיפה פרופ' עליזה שנהר, יו'ר אגודת הסופרים העבריים בחיפה והצפון, צביה פורר והסופר- משורר ומרצה לשפה הערבית פתחי פוראני.

דפנה לוין, תושבת חיפה אדריכלית ובעלת תואר ראשון ושני בספרות עברית ,הגיעה כאמור למקום הראשון עם סיפורה 'חתך בקו התפר'. סיפורה של לוין עוסק באירוע דרמטי המערער לרגע את החיים בשכונה מעורבת בעיר התחתית בחיפה.

עם זכייתה במקום הראשון ברמה המקומית, תעלה דפנה לשלב הגמר הארצי של התחרות שיתקיים בשבוע הבא בזכרון יעקב. כמו כן זכתה דפנה ב – 150 קופונים לקריאת ספרים דיגיטליים מתנת הספריות העירוניות של עיריית חיפה.

למקום השני בתחרות הגיע הסיפור 'גחליליות' של נטע עמיתי שזכתה במאה קופונים לסיפורים דיגיטליים. הסיפור 'גחליליות' מוקדש לאהבתה העזה ולגעגועיה של המספרת לסבה וסבתה ולסיפור חייהם הנשזר בעיר חיפה.

למקום השלישי הגיע הסיפור 'מישה מכנר' של אייל אמיר שזכה ב - 50 קופונים לסיפורים דיגיטליים. 'מישקה מכנר' הוא סיפורו של נגן רחוב שאת כשרונו הנדיר וחייו המבוזבזים מגלה חברו לאחר שנים של נתק.

היצירות הזוכות נבחרו כאמור מבין 170 יצירות שהוגשו לתחרות ע'י יוצרים חיפאיים. מדובר במספר היצירות הרב ביותר שהוגשו לתחרות ביחס לערים אחרות בארץ, תחרות אותה יזמה חברת 'הליקון' ואשר במסגרתה התבקשו המשתתפים לכתוב סיפור קצר או שיר המוקדש להווי החיים בעיר ממנה הם מגיעים.

בסיום הערב שלווה ע'י אנסמבל דרור בשירי לאה גולדברג, הוענקו תעודות ההוקרה לכל משתתפי התחרות.

(רוני גרוסמן)
צילום: ניסים מנע

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור רוח צפונית :
*   עיריית חיפה תחל בימים הקרובים בעבודות...
*   ב'בית יד לבנים חיפה' תיפתח ביום חמישי...
*   ראש העיר חיפה ד'ר עינת קליש רותם וממלא...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים