הצלחה חסרת תקדים לתוכנית חיפה 'קאש-בק'. כתבה: רונית קיטאי. צילום: ראובן כהן דוברות עיריית חיפה

עסקאות בהיקף של קרוב ל-10 מיליון ש'ח בוצעו על-פי הערכה ראשונית מאז השקת התוכנית בחיפה

פורסם ב: 18/08/2021 09:13

צילום: ראובן כהן דוברות עיריית חיפה
התוכנית הייחודית, שיצאה לדרך ב- 15 ליוני 2021 ביוזמת צוות 'חיפה 2030' של עיריית חיפה ונועדה לסייע לעסקים קטנים מקומיים, מציגה בתום תקופה של חודש וחצי מאז שהושקה נתונים חסרי תקדים. מנתונים שנאספו על-ידי אפליקציית easy , עולה כי התרומה של תכנית 'חיפה קאש בק' הינה בסדר גודל של קרוב לעשרה מיליון ש'ח בעבור העסקים המשתתפים בה.

התוכנית המנוהלת ע'י 'החברה הכלכלית חיפה', בשיתוף חברת האשראי 'ישראכרט' ואפליקציית 'איזי', מסייעת לעסקים הקטנים הפועלים בעיר להרחיב את פעילותם העסקית, על-ידי עידוד התושבים לחזור לקנות בעסקים המקומיים ובכך להניע את כלכלת העיר מחדש.במסגרת התוכנית, כל מי שיקנה באחד ממאות העסקים החיפאיים שנרשמו למיזם, באמצעות כרטיס האשראי מקבוצת 'ישראכרט', בסכום מצטבר של 1,000 ש'ח, יקבל החזר כספי של 50 ש'ח ישירות לכרטיס האשראי שלו.

לצורך מימון ההחזרים הכספיים הקימה החברה הכלכלית חיפה, קרן ייעודית, במסגרת של 10 מיליון ש'ח, לתקופה של שלוש שנים, אשר תתמוך ותלווה את הפרויקט.בסיכום המצב לאחר חודש וחצי של פעילות מיום השקת התוכנית, מציגות החברות השותפות למיזם נתונים יוצאי דופן: למעלה מ- 500 מימושים של ה'קאש בק', עם מכירות של מעל לחצי מיליון ש'ח.

במהלך חודש יולי 2021 בלבד בוצעו 250 מימושים של התוכנית עם מחזור מכירות של 350,000 ש'ח. בנוסף, נרשמו למעלה מ 50 אלף רכישות לטובת הצבירה לתכנית, כאשר העיסקה הממוצעת היא 300 ש'ח.

מאפליקציית easy מדווחים על יצירת טראפיק מרשים לעסקים המשתתפים בתוכנית 'חיפה קאש בק' מיום העלייה לאוויר ומראים כמות של 8 מיליון חשיפות, כאשר מתוכן היו כ-100 אלף כניסות לדפי העסק של העסקים שמשתתפים בתכנית ו-5,000 כניסות לאתרי האונליין של העסקים. בנוסף, ניווטו באמצעות האפליקציה והגיעו לעסקים מעל 19,000 לקוחות ובוצעו כ- 11 אלף שיחות טלפון לבתי העסק המשתתפים בתוכנית. בתחום המסעדות והמזון המהיר בוצעו מעל ל- 26,000 הזמנות משלוחים וכ-530 הזמנות מקום למסעדות דרך האפליקציה של 'איזי'.

ענת ברוך, בעלת סטודיו לפילאטיס ולריקוד בחיפה, המוביל ברשימת העסקים בהם מימשו עסקאות בתוכנית ה"קש בק": "לפתוח מחדש אחרי הסגרים היה ממש כמו לפתוח את העסק מההתחלה. תוכנית חיפה "קש בק" אפשרה לנו לצ'פר את הלקוחות שלנו בהטבה משמעותית שמומנה באמצעות החברה כלכלית לחיפה ומבלי שנצטרך להוזיל מחירים. החשיפה, הפרסום, השיווק והמעטפת שקיבלנו מהתוכנית עזרה לנו לקדם את עצמנו ולעלות שוב על המסלול".

ראש עיריית חיפה, עינת קליש רותם: "עיריית חיפה היא הרשות הראשונה בארץ, שיזמה פעילות המעודדת תושבים באופן אקטיבי לרכוש בעסקים מקומיים באמצעות יצירת מנגנון להחזר כספי. מיזם ה"קאשבק", נועד לסייע לבעלי העסקים בכלל, ולאלו אשר חוו פגיעה קשה כתוצאה ממשבר הקורונה בפרט, לשוב למסלול פעילותם העסקית והוא מצטרף לשאר האמצעים, בהם נקטה העירייה להשגת מטרה זו. כולי תקווה שנעזור כולנו לבעלי עסקים לחזור לפעיות רציפה ואיתנה".

יו״ר "החברה הכלכלית לחיפה", עו״ד דוד עציוני: " החברה הכלכלית לחיפה, שבימי שגרה אמונה על בניית אופק כלכלי ארוך טווח לחיפה, לקחה על עצמה להניע מחדש, את הכלכלה בעיר, לצד "מנהלת 2030", באמצעות שורת פעילויות לחיזוק העסקים הקטנים והבינוניים.
אני שמח ומלא גאווה על כך שבתקופה קצרה כ"כ, הפעילויות שאנו עושים למען העסקים בעיר בכלל ופעילות "קש בק" בפרט, מציגים נתונים כאלה מרשימים, ושקהל החיפאים מצביע ברגליו ומגלה סולידריות חיפאית לשמה! לא רק שקנייה של חיפאים מעסקים חיפאיים היא הדבר הערכי והנכון לעשות, כעת זה גם בהחלט הדבר המשתלם ביותר", הוסיף.

שני מלניק, סמנכ"לית פיתוח עסקי באפליקציית איזי :"אנו גאים להיות שותפים של החברה הכלכלית בחיפה, במהלך שנועד לעודד צרכנות מקומית ולסייע לעסקים קטנים בעיר.
נתוני הטראפיק המרשימים שאיזי מציגה בפרויקט בזמן כה קצר, הם בזכות פעילות תכנית "חיפה קש בק".אנו גאים לקחת חלק בפרויקט שמייצר ערך רב לעסקים בחיפה מחד ולמשתמשי איזי שנהנים מהחזר כספי מאידך.החברה הכלכלית בחיפה הייתה הראשונה להרים את הכפפה בסיוע לעסקים בסדר גודל שכזה ואנו שמחים להיות עדים להבנת החשיבות של חיזוק הקשר שבין העירייה, העסקים בעיר והתושבים'.

בתמונה נראים מימין לשמאל שני מלניק סמנכ'ל פיתוח עסקי easy , אופיר יוסף מנכ''ל easy , יו'ר החברה הכלכלית לחיפה דוד עציוני, ראש העיר חיפה ד'ר עינת קליש רותם, מנכ'ל 'ישראכרט' רון וקסלר, ענבל ריבלין ראש מינהלת חיפה 2030, יניב אסס יועץ חדשנות וטכנולוגיה מינהלת חיפה 2030, אור שחף מנכ"ל החברה הכלכלית לחיפה.צילום: ראובן כהן, דוברות עיריית חיפה


קישור לאתר מיזם "חיפה קאשבק":

https://www.haifacashback.co.il/
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור רוח צפונית :
*   עיריית חיפה ממשיכה להצדיע לכוכבי...
*   בתום מהלך מורכב, שארך 3 שנים, הועבר...
*   על פי הערכות נכון לשעה זו צועדים קרוב...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים