נפתחה מחדש מחלקת קורונה במרכז הרפואי 'כרמל'. כתבה: רונית קיטאי. צילום: אלי דדון

מחלקת קורונה נפתחה בניהולם של ד'ר אירנה ברגמן מנהלת מחלקה פנימית ג' ומנהלת הסיעוד נורית יעקב. במחלקה ה שנפתחה מחדש על בסיס המחלקות הפנימיות א'1 + א'2 יכולים להתאשפז עד כ 44 חולי קורונה

פורסם ב: 15/08/2021 11:58

צילום: אלי דדון דובר בי'ח כרמל
העלייה במספר המאושפזים בעקבות נגיף הקורונה בבתי החולים בכלל וגם בכרמל, הביאו עם תחילתו של הגל הרביעי לפתיחה מחודשת של מחלקת קורונה בבית החולים.

לאחר תקופת ביניים בה אושפזו מעט חולי הקורונה שהגיעו לכרמל בחדרים מבודדים בתוך המחלקות הפנימיות, ולאור ההתגברות האחרונה במספרי וכמויות החולים בווריאנט הדלתא החליטה הנהלת ביה"ח על פתיחה מחודשת של מחלקת קורונה ייעודית ונפרדת.


יכולים להתאשפז חולי קורונה מתוכם שישה חולים במיטות טיפול נמרץ תוך קבלת טיפול מיטבי ועמידה בסטנדרטים הגבוהים של בידוד שליטה ובקרה מרחוק.

נכון לעכשיו מאושפזים בכרמל 20 חולי קורונה מרביתם במצב קשה מתוכם שני חולי קורונה מונשמים ביחידה לטיפול נמרץ ומוגדרים במצב קשה מאוד .

ד'ר אירנה ברגמן מנהלת מחלקת קורונה: 'לצערי, גם עכשיו בדיוק כמו בגלים הקודמים מתאשפזים בבית החולים חולים צעירים שלא התחסנו ונדבקו בנגיף. כבר בתחילת הגל היה לנו ברור כי עלינו להיערך לפתיחה של מחלקה שכן כמות הנדבקים גדלה ובהתאמה גם כמות המתאשפזים. קורונה היא מחלה קשה. מצבו של מטופל יכול להידרדר מהר מאוד ובמחלקה שלנו הצוות הרפואי והסיעודי המיומן שלנו ערוך ומוכן לקליטת אותם חולים ולהעניק להם את הטיפול המקצועי והטוב ביותר הנדרש'.

ד'ר שני ברוש סגנית מנהל בית החולים: 'אנחנו לקראת הגבלות חדשות ועלינו להקפיד על ההנחיות כדי שלא נדרדר למצב הקשה בו היינו בגלים הקודמים. חשוב להתחסן, להימנע מהתקהלות ולעטות מסיכה בהתאם להנחיות. נכון לעכשיו החזרנו את ההנחיה של כניסת מלווה אחד בלבד לכל מטופל, וזאת כדי לצמצם למינימום את אפשרויות ההדבקה והתפשטות הנגיף, אין לנו דרך להימנע מכך כדי להציל חיים.

בית חולים 'כרמל' ערוך ומוכן על כל צוותיו המקצועיים כדי להעניק את הטיפול הטוב ביותר לחולי הקורונה לצד המשך טיפול מיטבי בשאר המטופלים והמאושפזים'.

בתמונה מימין לשמאל ד'ר אירנה ברגמן מנהלת מחלקת קורונה, נורית יעקב אחות אחראית המחלקה, ד'ר טטיאנה קלמנוביץ ולימור דיסני העובדת הסוציאלית של המחלקה.
ד'ר ארינה ברגמן מנהלת מחלקת קורונה ב'כרמל'. צילום: אלי דדון דובר בי'ח כרמל

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   מנכ'ל משרד הבריאות פרופ' נחמן אש הגיע...
*   מעבדת החדשנות AION Labs, בתמיכת BioMed X, מפרסמת...
*   'פראנה' - רשת קליניקות לטיפולים בחדרי...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים