'אישה שווה'. האם אנחנו מאושרים? מאת עו'ד דגנית בר קציר. הוצאת 'צמרת'. כתבה: רונית קיטאי. צילום: אלבום פרטי

'אני אוהב אותך', 'אני מאוהב בך'. היו אלה שתי הודעות שגיבורת הספר ראתה בסלולרי של בעלה והן לא היו מיועדות לעיניה. כאן מתחיל סיפור עלילה סוחפת מאין כמותה שגורמת לכל מי שקורא/ת להזדהות עם מי מגיבורי הספר ובעיקר עם הגיבורה שהחליטה לבנות את חייה מחדש לאחר שלא הצליחה לאחות את הקרעים בינה לבין בעלה

פורסם ב: 02/08/2021 18:24

עו'ד דגנית בר קציר וספרה 'אישה שווה' בהוצאת 'צמרת'. צילום: אלבום פרטי
מאישה ששאפה לרצות ושהכל יתנהל בשקט היא הפכה לאישה מרוצה ומסופקת מכל הבחינות שמותר לה לרצות, והרבה דברים. האישה שבעלה לא חשק בה והעדיף לאהוב אחרת, היא גילתה את הנאות המין ומצאה כי גברים הכי שווים 'הרוסים' עליה. אם היא ניסתה קודם לעשות הכל על מנת לתקן את נישואיה הכושלים, בסופו של דבר הבינה כי את השבר הזה אי אפשר לאחות וצריך להמשיך הלאה, היא היתה צריכה לעבור שנת 'אבל' על נישואיה שהסתיימו ועוד לפני כן החלה לחיות במלוא המרץ וגם הצליחה ליהנות מכל רגע.

בדמיון הפרוע שלה היא לא חלמה איזה הפתעות מחכות לה בשנת הגירושים. היא 'מצאה' שתי אהבות שונות כשהיא מתלבטת בין שתיהן. האחד נשוי שמתקשה להפרד מאשתו למרות שהוא כה רוצה לחתוך את הקשר והשני שלא רוצה התחייבות ורוצה רק ליהנות. עם שתי האהבות הללו היא עוברת סערת רגשות אישיות ומיניות.. האם תבחר באחת מהאהבות ומהתשוקות שניתנו לה במתנה בשנה זו או תעדיף להיות לבד ולא לפחד מהבחירה בכך?

דגנית בר קציר מה היתה התרומה שלך לנשים בקטע הפיזי-מיני בספר הנועז?

'חשפתי בספר דברים שנשים לא מדברות עליו עם אף אחד ואפילו מהגינקולוג/ית הן מתבישות ומסתירות את 'הבעייה' ווהכוונה ליובש בנרתיק. מסתבר כי לא רק גיל הבלות אלא גם לנשים צעירות זה קורה כאשר הן נמצאות בסיטואציה מינית אך לא נמשכות לגבר שאתן. זו בעיה לא פשוטה למערכת יחסים ולא רק הפיזיים'.

עו'ד דגנית בר קציר (48 וחצי) ילידת נתניה בה היא מתגוררת עד היום ושם גם נמצא המשרד שלה ובנוסף לו היא מחזיקה משרד נוסף בתל אביב . כיום היא נמצאת בזוגיות מאושרת עם גבר העוסק בתחום ההייטק וכל אחד מהם נמצא בבית שלו עם ילדיו ואולי זה גם גורם ליתר געגוע וסוד הצלחת הקשר.

דגנית בר קציר היפה היא אם לבן 16 שכדי שיבוא לעולם היתה צריכה להיות ב'שמירת הריון', ואם לבת 14 וחצי .לפני חצי שנה היא איבדה את אביה שנפטר מקורונה. אביה, אלי ביטון ז'ל שהיה ממוצא מרוקאי היה יהלומן. לאמה אילנה ביטון תבל'א שהיתה עקרת בית, ולאביה המנוח היא הקדישה את ספרה ומודה כי חלק מהחלומות שלה היה להיות גם סופרת. היא עשתה זאת!.

,לדבריה 'גדלתי בבית מרוקאי חם עם הרבה אוכל ועצבים' היא צוחקת. 'בעלי לשעבר היה בן להורים ממוצא רומני וזה היה ממש יום ולילה' בין שני העולמות.

האם הספר שלך הוא סיפור אישי שלך?

'הספר חלקו פיקציה ויש שם הרבה סיפורים שנולדו כתוצאה מתחקירים שעשיתי כי היה חשוב לי להבין את העולם הזה של גרושים-גרושות. האמת. פחדתי להתגרש'.

את יודעת שהיפוך האותיות של פחד זה דחף, מצאתי את עצמי אומרת לה.

'את כל כך צודקת', היא מודה וגם נהנית ממחמאות אין סופיות על ספרה המרתק שיכבוש את לבם של נשים וגברים כאחד. 'בין היתר הספר יכול גם ללמד על דרך שבה מסיימים נישואין. הסיפור עטוף בהשראה וחוזק ומעניק לקוראים טיפים, תובנות והשקפת עולם חדשה ושונה, אשר מאפשרים להסתכל על החיים אחרת', היא מסכמת.

מחברת הספר עורכת דין דגנית בר קציר היא גם שדרנית רדיו בפינה המשפטית ועיתונאית, מגשרת מוסמכת ונוטריונית. 'אישה שווה' מכיל 247 עמודים – 98 ש'ח בחנויות הספרים הנבחרות ובהוצאת 'צמרת'.


עריכה: גילי תל-אורן
עיצוב עטיפת הספר: נטלי קלוג סטודיו לעיצוב גרפי
הוצאה לאור ראובני ספרי 'צמרת'

https://www.netbook.co.il/Search.aspx?format=-1&text=%D7%90%D7%99%D7%A9%D7%94%20%D7%A9%D7%95%D7%95%D7%94
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור ספרים חדשים :
*   נמה הנמלה האחרת מאת גיורא רייכלר...
*   'בין שטוקהולם ללימה' ספרות מקור מאת...
*   דון חוסה נסים ד'בחאר , רומן מאת יוסף...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים