חיפה אירחה היום במלון 'דן פנורמה' את כנס החיים המשותפים בנוכחות נשיא המדינה. כתבה: רונית קיטאי. צילום: ראובן כהן דוברות עיריית חיפה

'מחיפה תצא הקריאה להידוק החיים המשותפים ולשפיות' הכריז ראש העדה היוונית קתולית, הארכיבישוף ד'ר יוסף מתא . היו שם גם הרב הראשי דוד לאו ראש העיר חיפה ד'ר עינת קליש רותם ,ראשי רשויות מקומיות מרחבי הארץ ונכבדים נוספים

פורסם ב: 02/08/2021 14:51

צילום: ראובן כהן דוברות עיריית חיפה
.
לפני פתיחת הכנס נפגש נשיא המדינה יצחק הרצוג בארבע עיניים עם ראש העיר חיפה ד'ר עינת קליש רותם. ראשי הרשויות ומנהיגי העדות חתמו בסיום הכנס על אמנה משותפת שקוראת לסובלנות ולקריאה לשמירה על מירקם החיים המשותפים, כלקח מהפרעות האלימות שאירעו בין יהודים וערבים במהלך מבצע "שומר חומות" לפני כחודשיים.

ראש עיריית חיפה ד'ר עינת קליש רותם:/אני רוצה להודות לכל באי הכנס. חיפה היא נס. עיר שממנה צריכים ללמוד. כאן נמצאת התרופה לחברה הישראלית. אם נדע לשכפל את החיים כאן למקומות אחרים .העולם כולו יזכה.עם כל הכבוד למושג חיים משותפים, אנחנו חייבים לפעול לצמצום פערים. אני בחיפה עוברת מקהילה לקהילה, משכונה לשכונה ומנסה להבין מה הצרכים המשתנים ואיך אפשר להגשים את הדרישות של כל קהילה/.


נשיא המדינה יצחק (בוז'י) הרצוג: 'החיים המשותפים חיוניים כמו חמצן למדינה שרוצה לשגשג ולהצליח. האש אולי כבתה אבל היא הותירה בנו צלקת שקוראת לפעולה למען העתיד. הכנס הזה הוא הדוגמא הטובה ביותר, במיוחד שהיא יוצאת מחיפה , עיר רב גונית שהוכיחה שאפשר לעשות את זה אחרת'.

הרב הראשי לישראל דוד לאו: 'קדושת החיים והארץ יקרה לכולנו. יש לנו הרבה דברים משותפים שאנחנו חייבים לשמר ולבנות יחד. כולנו בצלם אלוקים נבראנו. שילוב ידיים ואמירה ברורה לשלום ולחיים משותפים'.

חיים ביבס יו'ר מרכז השלטון המקומי: 'כולנו חיים כאן כשווים ואנחנו בשלטון המקומי יודעים לעבוד יחד גם ברגעי משבר. ההישגים שלנו נובעים מעבודה משותפת. הממשלה חייבת לייצר תקציב ייעודי לערים מעורבות'.

ראש העדה היוונית הקתולית הארכיבישוף ד'ר יוסף מתא: 'אל תניחו לרע להשתלט. זה מפגש ראשון. מטרת המפגש היא להתאחד ולקרוא לחיים משותפים בשלום ובביטחון. לכבד איש את רעהו. היו ימים שבריריים ושילמנו על כך מחיר כבד מאוד. אנחנו חייבים להגן על ביטחון התושבים ועל החיים שלנו כאן'.

(אלירן טל)
מימין ד'ר יוסף מתא, הרב הראשי דוד לאו, ראש העיר חיפה ד'ר עינת קליש רותם., ן ינובר מנכ'ל מלונות דן אזור חיפה ומנכ'ל מלון דן כרמל. צילום: ראובן כהן דוברות עיריית חיפה

צילום: ראובן כהן דוברות עיריית חיפה

נשיא המדינה יצחק הרצוג וראש העיר חיפה ד'ר עינת קליש רותם. צילום: ראובן כהן דוברות עיריית חיפה

צילום: ראובן כהן דוברות עיריית חיפה

שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור מפגשים :
*   ח'כ לימור מגן תלם ערכה סיור במפרץ חיפה...
*   מוזיאון העיר חיפה בשיתוף קרן ג'נסיס...
*   'אתם כאן אצלי אבל אני כאן כי אתם הייתם...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים