'לחיות עם בן-זוג בדיכאון ולחיות' מאת דוקי כהן. הוצאת 'פוקוס'. כתבה: רונית קיטאי. צילום: יהורם גלילי

אנשים רבים בארץ ובעולם סובלים מדכאון שהיא מחלה לא סימפטית. בתקופת הקורונה מספרם זינק מעלה

פורסם ב: 27/07/2021 10:30

דוקי כהן עם ספרה 'לחיות עם בן זוג בדיכאון ולחיות'. צילום: יהורם גלילי
דיכאון הוא מחלה הגורמת לסבל נפשי עצום לחולה ובעקבות כך גם לשאר בני המשפחה, שחיים בסביבתו ותומכים בו.הספר מתמקד בחייה של כותבת הספר, דוקי כהן, לצד בן-זוגה עמי (שם בדוי), הסובל זה שנים רבות מדיכאון. היא חושפת בפני הקוראים את חיי היום-יום שלה עם בן-זוגה, ומעניקה עצות מעשיות להתמודדות עם המצב מתוך ניסיונה האישי. היא כותבת בפשטות, בכנות ובגובה העיניים, ומספרת באומץ רב על רגעים מרגשים בחייהם, חלקם טובים וחלקם קשים ומלווים בלקחים ובתובנות שמסייעים לה להמשיך ולקיים את החיים. התובנות שבספר יכולות לסייע לא רק בהתמודדות עם מחלת הדיכאון אלא גם בהתמודדות עם מצבים קשים אחרים, כמו פרקינסון, אלצהיימר ועוד.

דוקי כהן מתארת בספרה על ימים טובים ופחות טובים וגם על ימים רעים, על טיפולים שונים שבעלה קיבל במהלך הדיכאון, על ההתמודדות שלה עם המצב ומה ניתן לעשות, גישות מומלצות לעבודת מודעות ועוד.

זהו ספרה השני של דוקי כהן. ספרה הראשון 'ילד שווה - לא פחות ולא יותר' שגם הוא יצא בהוצאת 'פוקוס' (בשנת 2018) חשף בפתיחות את התחושה שליוותה אותה מאז ילדותה שהיא שווה פחות מילדים אחרים. רק לאחר שהשתחררה כמעט לגמרי מתחושה זו, התחילה להתעמק בה ולחקור אותה, והגיעה לתובנות שאותן פירסמה בספר, תובנות שעשויות לסייע לכל הורה בדרך לקבלת עצמו ולקבלת הילד שלו ללא שיפוטיות וללא תנאי.

דוקי כהן עסקה במשך שנים בניהול פרויקטים, ניתוח מערכות ותכנות בתחום המחשוב. במקביל למדה הנחיית הורים במכון אדלר והנחתה קבוצות הורים רבות. במהלך השנים התמחתה בשיטות נוספות כגון: גשטאלט, התמקדות, שיטת 'העבודה' של ביירון קייטי ועוד. היום היא מרצה בנושאים: סבתאות, הורות ושיטת 'העבודה'.

את ספרה הקדישה דוקי כהן להוריה בלהה ואליעזר מאירוביץ ז'ל : 'לאחר מותכם אני מרגישה ביתר שאת את חסרונכם, וכמה אני מתגעגעת אליכם'.

109 עמודים - 78 ש'ח. להשיג בחנויות הספרים הנבחרות ובאתר של הוצאת פוקוס:

www.focus.co.il
'לחיות עם בן-זוג בדיכאון ולחיות' מאת דוקי כהן. הוצאת 'פוקוס'

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור ספרים חדשים :
*   משמעת של אלופים, פסיכולוגיית ספורט...
*   'ציונות על רגל וחצי' מאת עופר בר יהודה...
*   נמה הנמלה האחרת מאת גיורא רייכלר...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים