פיקוד העורף: 'חיפה ערוכה לחירום' . צילום: ראובן כהן דוברות עיריית חיפה

בתרגיל אותו הובילו מנכ'ל עיריית חיפה אוהד שגב ומנהל אגף הביטחון יאיר זילברמן, השתתפו כל המנהלים והחבלים להם חולקה העיר בחירום וכן נציגי כוחות החירום והביטחון ביניהם: פיקוד העורף, משטרת ישראל, כיבוי אש והצלה ומד'א

פורסם ב: 20/07/2021 14:55

פיקוד העורף . צילום: ראובן כהן דוברות עיריית חיפה
היערכות החירום של עיריית חיפה נבחנה אתמול בתרגיל רחב היקף שנערך במסגרת מערך האימונים השנתי של פיקוד העורף. כמידי שנה התקיים התרגיל בשני חלקים: חלקו הראשון והעיוני, התקיים במרכז הקהילתי בית אבא חושי שבנווה שאנן. ביום זה תורגלו נציגי העירייה בניתוח תרחישים ובהתמקצעות בתהליכים המבצעיים לרבות הערכת מצב וניתוח משברים המשפיעים על הרציפות התפקודית של הרשות במלחמה.

על פי תפיסת ההפעלה שגובשה ע'י אגף הביטחון העירוני חולקה העיר לשישה חבלים אשר כל אחד מהם מנוהל ע'י צוותים מקצועיים המורכבים מכוח חילוץ של פיקוד העורף, אגפים ביצועיים בעירייה, חברות ציוד מכני הנדסי המרותקות לעיריית חיפה ונציגי מערכות הרווחה, החינוך, פניות ציבור ואנשי מקצוע נוספים.

יומו השני של התרגיל התקיים אתמול במרכז ניהול המשברים של עיריית חיפה (מנ'מ), שנבנה כחלק מיישום לקחים ומסקנות אותן הפיקה העירייה בעקבות משברים עמם התמודדה העיר בעבר ובשורה של תרגילים ודיונים שנערכו עם פיקוד העורף ורשות החירום הלאומית.

המנ'מ מרכז אליו את המידע מהחבלים, מייצר תמונת מצב אחודה ונותן מענה יחד עם מפקדות החבלים לתרחישי מלחמה ואסונות טבע, על מנת להבטיח את יכולת הרציפות התפקודית של העירייה בחירום ואת המשך מתן השירותים לתושבי העיר גם בתנאי משבר. במהלך התרגיל נבחנה פעילות המרכז לניהול משברים והחבלים אל מול תרחישי איום שכללו בין היתר הפסקות חשמל ומים ארוכות כתוצאה מנפילת טילים.

בתוך כך, נבחנו מערכות השליטה והבקרה של המנ'מ ונעשה שימוש באמצעי קשר אלחוטיים שנועדו לתת מענה בעת קריסת הרשתות הסלולאריות.

מנהל אגף הביטחון בעיריית חיפה יאיר זילברמן: 'התרגיל הוכיח שתפיסת ההפעלה הנוכחית של ניהול מרכזי מול מפקדות חבלים, מסייעת בבניית תמונת המצב ומתן סיוע לתושבים. לקחי ומסקנות התרגיל יילמדו כמו בכל יתר התרגילים אותם מקיימת העירייה לאורך כל השנה ויוטמעו על מנת לשפר את היערכות העירייה והתאמתה לכל תרחיש חירום אפשרי'.

(רוני גרוסמן)
פיקוד העורף . צילום: ראובן כהן דוברות עיריית חיפה

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור רוח צפונית :
*   פקחי אגף האכיפה העירוני חשפו נשק מוחבא...
*   אתמול החלו בהקמת אולם ספורט רב תכליתי...
*   יום ההליכה העולמי 2021 וגם בחיפה ילכו...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים