בתגובה לרפורמה לפתיחת המשק לייבוא מגיב עו'ד אוריאל לין נשיא איגוד לשכות לשכת המסחר. כתבה: רונית קיטאי. צילום: עינת לברון

עו'ד אוריאל לין: 'תוכנית משרדי הכלכלה לרפורמה בייבוא הינה חלקית, בלתי שלמה וחד צדדית'

פורסם ב: 18/07/2021 16:03

עו'ד אוריאל לין. צילום:עינת לברון
עו"ד אוריאל לין, נשיא איגוד לשכות המסחר, הגיב לעיקרי הרפורמה לפתיחת המשק לייבוא, עליה הכריזו שרי האוצר והכללה ואמר :'יש בהחלט לברך על הסרת חסמים בייבוא תוך שמירה נכונה על בריאות הציבור ונכון גם לאמץ את התקינה האירופאית, אך יחד עם זאת, התכנית אינה שלמה ומתמקדת רק בצד אחד של התמונה.

אם אנחנו פותחים את ישראל לייבוא מוגבר, מהיר יותר ונעדר מחסומים, עלינו גם לאפשר למגזר העסקי שלנו להתמודד התמודדות שווה מול הייבוא."נכון היה גם כצעד משלים וכחלק בלתי נפרד במסגרת התכנית לפישוט הייבוא והליכי הייבוא, מה שיגביר את התחרות, לבטל גם את הפטור ממע"מ על ייבוא אישי. הגברת הייבוא לישראל וחיזוק הייבוא, בעוד אנו ממשיכים להפלות לרעה את המגזר העסקי בישראל ולהציבו בעמדת נחיתות מול ספקי חוץ, מחמת שאנו מעניקים להם פטור ממע"מ בייבוא אישי, יפגע קשה ביכולת התחרות של המגזר המקומי.

לאמיתו של דבר המדינה ממשיכה לגזול מהמגזר העסקי בישראל את הזכות הבסיסית ביותר ששיש לה , תחרות בייבוא בתנאי מיסוי שווים. אין מדובר רק בפגיעה במגזר הקמעונאי. בישראל 700 מפעלי תעשיה המייצרים מוצרי צריכה לשוק המקומי ועוד כמה מאות בתי מלאכה שאף הם מייצרים מוצרי צריכה לשוק המקומי כגון; מכשירי חשמל, ציוד תקשורת, דפוס, תכשיטים, תמרוקים מזון, אופנה ועוד. עם הרחבת הייבוא לישראל ופישוטו היה צריך לבטל גם את הפטור ממע"מ על ייבוא אישי, הגורם להפסד בהכנסות המדינה ולהפסד של מקומות עבודה'.
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור קצר ולעניין :
*   הטכניון פתח לראשונה קורס הכנה לשנת...
*   הקונדיטורית שהשתתפה ב'משחקי השף' ...
*   אוניברסיטת תל-אביב הכריזה לפני זמן...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים