בית החולים כרמל ממשיך לבלוט ולהצטיין עם הרופאים הטובים ביותר שהם גם מרצים מצטיינים. כתבה: רונית קיטאי. צילום אלי דדון וירון חזן

כך לומדים הסטודנטים לרפואה בישראל מפי הטובים ביותר. בטקס מרשים בנוכחות דיקן הפקולטה לרפואה בטכניון פרופ' אילון רוזנברג ובכירי הפקולטה חולקו תעודות הצטיינות לרופאים המרצים המצטיינים ולמחלקות המצטיינות בהוראת סטודנטים

פורסם ב: 18/07/2021 13:23

פרופ' אילנה דואק עם כמות המצטיינים הגדולה ביותר. צילום:אלי דדון וירון חזן
49 רופאים בכירים זכו בתעודות הצטיינות ו- 5 מחלקות נבחרו כמחלקות מצטיינות בהוראה. בכרמל כמות המחלקות המצטיינות והמרצים המצטיינים הגדולה ביותר בצפון .

ביחס לגודלו, 'כרמל' מקבוצת 'כללית' הוא בית החולים הגדול והמוביל בצפון בכמות המרצים והמחלקות המצטיינות בהוראה בפקולטה לרפואה של הטכניון בחיפה.

באירוע הצטיינות חגיגי שהתקיים באודיטוריום של בי'ח 'כרמל', העניק דיקן הפקולטה לרפואה של הטכניון פרופ' איילון רוזנברג תעודות הוקרה והצטיינות למרצים ולמחלקות המצטיינות בהוראה בכרמל מטעם הפקולטה, ואמר: 'למרות השחיקה אנו מוצאים בבית החולים 'כרמל' את חוד החנית של ההוראה וההצטיינות. את הקשב החמלה והחיוך אסור לנו לאבד ואנו חייבים להעביר אותם לדור הבא של הרופאים. בשמי ושם הסטודנטים ובשם כל החולים שיזכו לטיפול רפואי טוב בעתיד בזכותכם, אני אומר לכם תודה'.

49 מרצים מצטיינים מ'כרמל' עלו לבימת הכבוד וזכו לתעודת הוקרה אישית מדיקן הפקולטה וממנהל בית החולים ד'ר אבי גולדברג. את כמות המרצים המצטיינים הגדולה ביותר סיפקה מחלקת א.א.ג של 'כרמל' בניהולה המוצלח של פרופ' אילנה דואק עם תשעה מרצים מצטיינים.

מחלקת הדימות בניהולה של ד'ר נטליה גולדברג עלתה עם שבעה מרצים מצטיינים ועוד מחלקות רבות זכו לקבלת תעודות ובמרצים מצטיינים. בנוסף חולקו בטקס תעודות הוקרה והצטיינות למחלקות המצטיינות בהוראה ב'כרמל':


מחלקת נשים ויולדות בניהולו של פרופ' עופר לביא

מחלקת א.א.ג וניתוחי ראש וצוואר בניהולה של פרופ' אילנה דואק

המחלקה הנוירולוגית בניהולה של ד'ר סיון בלוך

המחלקה הקרדיולוגית בניהולו של פרופ' אבינעם שירן

ופגיית בית החולים בניהולה של ד'ר קרן לביא.

בנוסף זכו לתעודות הצטיינות עוד 7 טיוטורים - רופאים בכירים המלווים אישית את הסטודנטים לרפואה במהלך ההכשרה הקלינית שלהם במחלקות.

הגדילה לעשות ובלטה באירוע ד'ר סיון בלוך מנהלת המחלקה הנוירולוגית אשר נקראה אל בימת הכבוד שלוש פעמים ברציפות. פעם כמרצה מצטיינת בהוראה, פעם נוספת כמנהלת מחלקה מצטיינת בהוראה ובפעם השלישית כטיוטורית מצטיינת.

אמרה ד'ר סיון בלוך: 'צוות המחלקה הנוירולוגית שלנו מוקיר על הזכות ללמד את דור העתיד של הרופאים בארץ. אנו מקבלים מספר סבבים של קבוצות סטודנטים של הטכניון וחושפים אותם לנפלאות המקצוע במחלקה הנוירולוגית ובמרפאות הנוירולוגית השונות. במקביל ללימוד רזי המקצוע, כולל הבדיקה הנוירולוגית המרתקת שחשיבותה באבחון מטופל לא יסולא בפז, אנו שמים דגש על היחס למטופל ומשפחתו ועל חשיבות עבודת הצוות בכל מקצועות הרפואה, הסיעוד והמקצועות הפרא רפואיים'.

מנהל ב'יח 'כרמל' ד'ר אבי גולדברג הודה לדיקן הפקולטה על ההוקרה למצטייני כרמל: /כולנו שותפים בהקמת הדור הבא של הרופאים. אנו משקיעים בתהליך שאת סופו נוכל לראות וליהנות מפרותיו רק בעוד 10-12 שנים. ההשפעה שלכם כמרצים ומנטורים על הסטודנטים היא עצומה והסטודנטים יזכרו אתכם ויושפעו מכם לאורך שנים. אתם המרצים שנבחרתם אתם המצוינים שבמצטיינים, כולנו בכרמל גאים בכם ומחזקים את ידכם להמשיך ללמד ולהצליח'.

במהלך הטקס זכה ד"ר ריאד חדאד מנהל המחלקה הכירורגית ב' של 'כרמל' בפרס ההצטיינות היוקרתי של הטכניון ע'ש פרופ' גדעון אלרעי ז"ל. את הפרס העניקו לו דיקן הפקולטה ופרופ' עליזה שנהר. ' ד"ר חדאד מכרמל נמצא ראוי לקבל את פרס המצוינות כהערכה על מעורבותו רבת השנים בקידום החינוך הרפואי בפקולטה לרפואה בטכניון.ד'ר ריאד קיבל על עצמו להיות יו"ר החוג לכירורגיה בפקולטה והוא מוביל פרויקטים ותוכניות רבות לשדרוג והעצמת הסטודנטים לרפואה ", הודו לד"ר חדאד נציגי הפקולטה.

גם פרופ' משה פליגלמן ששימש עד לאחרונה כמנהל המערך הקרדיולוגי בכרמל וסגן הדיקן להוראה בטכניון ופרש לגימלאות זכה להוקרה מיוחדת ממנהל בית החולים ד'ר אבי גולדברג ,שהעניק לו תעודת הוקרה והערכה מיוחדת. 'פרופ' פליגלמן השקיע את כל כולו ברפואה הציבורית ו'כרמל' היה ביתו. פרופ' פליגלמן נושא איתו קריירה מפוארת עם רפואה קלינית ומחקרים פורצי דרך והוא פעל רבות בשדה החינוך בפקולטה.פרופ' פליגלמן משמש בימים אלה כמנטור ומחנך בתוכנית מיוחדת לחינוך והעצמת הרופאים הסטז'רים ב'כרמל'.


בטקס השתתפו גם סגן הדיקן פרופ' ירון הר שי מנהל היחידה לכירורגיה פלסטית, ראש המחלקה להוראה וחינוך רפואי בפקולטה ד'ר רחלי נווה. יו'ר הסטודנטים לרפואה בפקולטה גל מלכיאלי. הפיקה את הכנס בהצלחה חוה גולדנברג ממונת פניות הציבור בבית החולים..

בתום חלוקת תעודות ההצטיינות הגיעו פרופ' רוזנברג וצוותו לביקור וסיור מקצועי במערך הקרדיולוגי, הם התרשמו מאיכות המערך ושמעו על הפעילות הגדולה והמגוונת שבו, ממנהל המערך פרופ' אבינעם שירן. המערך הקרדיולוגי של כרמל מעניק מעל 10,000 יעוצים קרדיולוגים מקצועיים בבית החולים, ומקיים מעל 15,000 ביקורי מרפאה בכל חיפה והצפון.

אמר פרופ' אבינעם שירן: 'המערך הרב תחומי והמחלקה הקרדיולוגית שלנו בכרמל הם מהמחלקות הגדולות והמקצועיות בישראל. אנו משלבים כאן כוחות מכל מקצועות הקרדיולוגיה כדי להעניק לחולה את הטיפול ההוליסטי והמעטפת הרפואית המקצועית והטובה ביותר'.


דיקן הפקולטה פרופ' רוזנברג הודה לפרופ' שירן על הביקור במערך ואיחל לו ולצוותים המשך הצלחה והוראה מוצלחת לדור העתיד של הרופאים בישראל.
ד'ר ריאד חדאד עם ההצטיינות המיוחדת. צילום: אלי דדון וירון חזן

סיון בלוך עם שלוש תעודות הצטיינות . צילום: אלי דדון וירון חזן

עם פרופ' אבינעם שירן בביקור במערך הקרדיולוגי. צילום:אלי דדון וירון חזן

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   מנכ'ל משרד הבריאות פרופ' נחמן אש הגיע...
*   מעבדת החדשנות AION Labs, בתמיכת BioMed X, מפרסמת...
*   'פראנה' - רשת קליניקות לטיפולים בחדרי...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים