בוצעה הפעימה השלישית של הסקר הסרולוגי המבוצע בתמיכת משרד הבריאות. כתבה: רונית קיטאי. צילום: הקריה הרפואית רמב'ם

במסגרת פעימה זו, התנדבו להשתתף בסקר 1,500 מעובדי ועובדות רמב'ם, לצד גימלאי המערכת. הבוקר הם הגיעו לביצוע בדיקת דם במטרה לסייע להבין את רמת הנוגדנים המצויה בגופם ומה המשמעות של רמות נוגדנים אלו

פורסם ב: 12/07/2021 17:26

צילום: הקריה הרפואית רמב'ם
בדיקה זו נערכת כחצי שנה לאחר קבלת המנה השנייה של החיסון מתוצרת חברת 'פייזר' נגד נגיף קורונה. כחודש לאחר סיום מבצע החיסונים שהחל בסוף חודש דצמבר 2020 בוצעה הפעימה הראשונה של הסקר הסרולוגי, כשבחלוף שלושה חודשים, בוצעה הפעימה השנייה.

ד'ר יעל שחור-מיוחס, סגנית מנהל בית החולים רמב'ם מציינת: 'למרבית הנבדקים בסקר עד כה (3 חודשים מקבלת החיסון) נמצאה רמה מדידה של נוגדנים בגוף. במהלך תקופה זו זיהינו ירידה ברמת הנוגדנים, אך מדובר ברמה תקינה. בקרב אנשי הצוות מעל גיל 60 נמצאה רמה נמוכה יותר של נוגדנים בגופם לנגיף, ביחס ליתר הנבדקים בסקר. חשוב לציין כי עד התקופה האחרונה לא נצפו הדבקות מנגיף קורונה בקרב אנשי הצוות וזו המשמעות החשובה יותר של החיסון'.

הסקר הסרולוגי מבוצע בתמיכת משרד הבריאות. תוצאותיו יסוכמו לאחר קבלת וניתוח תשובת הבדיקות שנערכות בימים אלו. ד"ר שחור-מיוחס מסכמת: 'בהזדמנות זו אני ממליצה לכל מי שעדיין לא התחסנו, לגשת ולהתחסן בהקדם על מנת להגן על עצמכם ועל יקיריכם'.

(נתנאל אייזיק)
צילום: הקריה הרפואית רמב'ם

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   המרכז הרפואי וולפסון השיק שתי מרפאות...
*   שיתוף פעולה שיקדם תורים ללקוחות 'כללית'...
*   המרכז הרפואי 'רמב'ם' יוצא אל הקהילה...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים