ג'יהן סאדאת נפטרה במצריים בגיל 87. ברמב'ם נזכרו במפגש איתה. כתבה: רונית קיטאי. צילום ארכיון: הקריה הרואית רמב'ם

40 שנה חלפו מאז ביקרה ג'יהן סאדאת ז'ל רעייתו של נשיא מצריים אנואר סאדאת ז'ל, בקריה הרפואית רמב'ם. פרופ' שרגא בלזר שניהל את הפגיה לפני שנים רבות והצעיד אותה למשכנה החדש בבית החולים 'רות' רמב'ם, היה אז רופא צעיר ומתמחה, והוא משתף בזכרונות ממנה

פורסם ב: 09/07/2021 13:35

צילום: הקריה הרפואית רמב'ם
הגברת הראשונה של מצריים ביקרה בארץ במסגרת הומניטרית למען זכויות נשים וילדים, במהלכה בחרה לבקר גם בפגיית בית החולים רמב'ם, יחד עם רעיית ראש הממשלה דאז עליזה בגין ז'ל.

בשנת 1979 עם היוודע דבר הביקור המתוכנן של ג'יהן סאדאת, החלה הנהלת בית החולים בראשות ד'ר ראובן אלדר ז'ל, במבצע הרחבת הפגייה הוותיקה.

פרופ׳ שרגא בלזר משתף מזיכרונו: 'לשם כך התכנסו פרופ׳ מתתיהו זלצר ז'ל, מנהל הפגייה וד'ר פולו סוחוב, רופא בכיר במחלקה, כדי לנצח על המבצע, שבמסגרתו שטח הפגייה גדל משמעותית, התווסף אזור המתנה למשפחות, הוקם מתחם לטיפול נמרץ בפגים וילודים, ובוצע רכש לציוד מתקדם ומכשור רפואי. מדובר במהלך שהשביח את הטיפול בילודים הצעירים לעשרות שנים קדימה.


''ג'יהן סאדאת היתה אישה מרשימה בצורה בלתי רגילה. היתה לה אנגלית בריטית מצוחצחת והיא היתה אמפטית מאד. היא גילתה התעניינות רבה בעשייה של המחלקה ובמהלך הביקור שנמשך מספר שעות, היה לה חשוב לראות את הטיפול בפגים, לא פחות מההתייחסות למשפחות ולאימהות הצעירות'.

הקריה הרפואית רמב״ם מרכינה ראש, ומצדיעה לאשת הנשיא לשעבר ג'׳האן סאדאת ז'ל, עם היוודע דבר לכתה ומשתתפת בצד האומה המצרית.

בתמונות הנדירות מארכיון רמב״ם: הסיור של המשלחת המצרית בשדרת הביתנים המיתולוגית של רמב״ם בליווי ד'ר ראובן אדלר ז'ל.

(נתנאל אייזיק)
צילום ארכיון: הקריה הרפואית רמב'ם

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   המרכז הרפואי 'רמב'ם' יוצא אל הקהילה...
*   האם הפתרון לחוסר ברופאים בישראל יבוא...
*   מרפאה לנוירוכירורגיה עם מומחים מהמרכז...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים