עמותת 'יד עזר לחבר' תפתח בשבוע הבא מוקד חירום וסיוע במצוקה ארצי לניצולי שואה וקשישים 'יד רוזה'. כתבה: רונית קיטאי. צילום: אדיר יזירף

אירוע ההשקה והפרוייקט 'יד רוזה' בחיפה, ייערך בשיתוף הארגון הציוני אמריקאי 'בני ציון' העולמי ובסיועה של השגרירות הנוצרית הבינלאומית בירושלים ולדברי המייסד והמנכ'ל שמעון סבג הוא יתקיים במעמד אנשי ציבור

פורסם ב: 09/07/2021 11:45

מייסד ומנכ'ל העמותה שמעון סבג, צילום: אדיר יזירף
האירוע יתקיים ביום שלישי הבא בתאריך 13/7/2021 בשעה: 19:00, בסמוך לקריית החסד של עמותת 'יד עזר לחבר', ברחוב הנביאים 27 בשכונת הדר, בחיפה.

עמותת 'יד עזר לחבר' בחיפה תשיק את 'יד רוזה' מוקד החירום סיוע ומצוקה המרכזי והארצי לניצולי שואה וקשישים, כאשר מוקד החירום הארצי ישמש כמרכז ראשי בכל רחבי הארץ ויקשר בין כל סניפי העמותה השונים הפזורים בפריסה הארצית בישראל.

במוקד הארצי החדש ניתן יהיה לקבל שירות בהשאלת ציוד רפואי ואביזרי שיקום, שעוני מצוקה, מצלמות מעקב לסיוע רצוף, תרופות, כולל אוכל חם וחלוקת חבילות מזון, שיעניקו תקווה לניצולי שואה וקשישים, כאשר כל שירותים אלו יינתנו ללא עלות ובחינם וכל זאת לטובת רווחתם של ניצולי השואה והקשישים בישראל.

'יד רוזה' מוקד המצוקה והחירום הארצי ייפעל מסביב לשעון 24/7 בהתנדבות מלאה על ידי עשרות מוקדניות וטלפניות בנות השירות הלאומי, מתנדבים וחברים, אשר יקבלו סיוע רציף ממתנדבי עמותת 'יד עזר לחבר'.


בתוך מוקד החירום החדש תהיה גם יחידת אופנועים עילית שהוקמה במטרה לסייע לכל המערך הלוגיסטי והנרחב של העמותה שתעניק מענה מיידי וראשוני לטובת ניצולי שואה וקשישים בכל רחבי מדינת ישראל.

למוקד החירום למען ניצולי השואה והקשישים יש לחייג 8607*

מייסד ומנכ'ל עמותת 'יד עזר לחבר' שמעון סבג: 'אני מתרגש מאוד. עבורי זהו אירוע היסטורי וחלום שהתגשם דווקא בתקופה קשה, לא פשוטה ומאתגרת זאת, כולנו יכולים וחייבים למנוע את המוות הנוראי הבא.

במוקד החירום יינתנו שירותים נרחבים ורחבי היקף של השאלת ציוד רפואי ושיקומי, הציוד ניתן למבקשים ללא תשלום, ללא ערבות וללא פיקדון.העיקרון הפשוט שבאים לוקחים, משתמשים ומחזירים, כאשר גם אם לא מחזירים כיסאות גלגלים, כסאות למקלחת, הליכונים, מקלות הליכה וציוד רפואי חדיש תקני ומגוון לכל ניצול שואה וקשיש.

מוקד החירום הארצי נפתח בעקבות הפערים החברתיים והכלכליים ההולכים ונפערים בתוך החברה הישראלית.
לחיות עם הבדידות זה נורא מכל, אנחנו לא יכולים להרשות לאף ניצול שואה קשיש או נזקק להישאר ללא קב או כיסא גלגלים בגלל שאין לו פיקדון של כמה מאות שקלים להשאיר, אנחנו כאן, כדי להשלים את הצורך שיש ללא מעט אנשים בארץ הזו שלא יכולים לרכוש כיכר לחם בשבוע, אז בטח שלא יוכלו להשאיר פיקדון עבור כיסא גלגלים או מיטה אורתופדית שהם זקוקים לה.

במוקד החירום הארצי ניצור קשר יום םיומי ונדבר עם ניצולי השואה, אשר זקוקים לאוזן קשבת, גם אם הוא לא זקוקים לסיוע טיפולי או לחבילת מזון, כולנו יכולים וחייבים למנוע את המוות הנוראי הבא מהבדידות.

העמותה תחלק שעוני מצוקה חדישים ובעלי טכנולוגיה מתקדמת ביותר, אשר מחוברת על ידי GPS ומאפשרת שיחות ידאו במקרה הצורך היישר דרך המוקד החדש, שכאמור אין כאן עלות והשירות לכל הארץ. כל זאת בזכות תרומות מגופים ואנשים פרטיים. כולי תקווה כי מוקד חירום זה יהיה מהחשובים והבולטים במדינה ישראל'.
יחידת האופנועים של העמותה. צילום: אדיר יזירף

מוקד העמותה. צילום: אדיר יזירף

שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   האחות רחל שפירו מהיחידה לטיפול נמרץ...
*   ד'ר לילך בונשטיין מנהלת מעבדת בנק...
*   מחר יציינו את ערב יום הכיפורים תשפ'ב...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים