מתחםMindCET – מרכז לחדשנות בטכנולוגיה וחינוך נפתח ביקנעם. כתבה: רונית קיטאי. צילום: רועי אדוט

ראש העיר יקנעם סימון אלפסי : 'מיקנעם ייצאו תוכניות חינוכיות לכל הארץ'. מנהלת מחוז הצפון במשרד החינוך ד'ר אורנה שמחון : 'מכאן נוביל אקדמיה מתחדשת. תלמידים יישבו בעמק הסיליקון של יקנעם'. אבי ורשבסקי מנכ'ל מיינדסט , יוסי ביידץ מנכ'ל המרכז לטכנולוגיה חינוכית ועוד

פורסם ב: 06/07/2021 04:36

צילום: רועי אדוט
בשעה טובה ומוצלחת ולאחר השקעות רבות ועיכובי קורונה נפתח בפארק ההיי טק של יקנעם מתחם MindCET – מרכז לחדשנות בטכנולוגיה וחינוך.

ראש העיר יקנעם סימון אלפסי בירך 'שהחיינו' ואמר שזהו ערב מיוחד, והקמת המיינדסט בפארק היי טק היא אך טבעית שעה שכאן יש את כל הכלים לעשות ולהצליח, והוסיף שחינוך עם הייטק הוא השילוב הנכון. לדבריו ביקנעם יש מערכת חינוך שנותנת לכל ילד את האפשרות להתחנך, ותופרת לו אישית את החליפה שהכי מתאימה בעבורו.

סימון אלפסי בירך את ד'ר אורנה שמחון, אבי ורשבסקי ויוסי ביידץ על יוזמתם ופעילותם לפתיחת המתחם ביקנעם ואמר שבלעדיהם כל זה לא היה קורה.

מנהלת מחוז הצפון במשרד החינוך ד'ר אורנה שמחון לא הסתירה את התרגשותה וסיפרה על התהליך: 'למדנו על המיינדסט בירוחם ורצינו גם פה ביקנעם שהיא עיר שמסמלת חדשנות: חדשנות בחינוך, חדשנות בתחבורה, עיר שהצליחה ליצור עורק תחבורה ראשי וזה תנאי הכרחי להנעת עובדים. פה מובילים חשיבת עתיד, ומורים שיגיעו לכאן יקבלו את מיטב הכלים, ייצאו לשטח ויחוללו שינוי מלמטה'.

מנכ'ל המרכז לטכנולוגיה חינוכית יוסי ביידץ בירך:'אנו יוצרים תנאים לחדשנות והמתחם יהווה בית יוצר של ידע חדש שלא נמצא באקדמיה'.

מנכ'ל מיינדסט אבי ורשבסקי: 'עם אנשים רגילים, מה שקרה פה לא היה קורה. מיינדסט דואג למפגש בין סטאראפים לעולם החינוך ולראשונה הם יפעלו מתוך אזור הייטק. במתחם ישקיעו ביזמות, עבודה ישירה מול בני נוער, בית ספר כמעבדת פיתוח ועוד.הם יעבדו עם בתי ספר תוך מתן עדיפות לבתי ספר ביקנעם'.

בתום הברכות נערך טקס גזירת הסרט. מרכז MindCET קיים בשלוש ערים בלבד בארץ: תל אביב, ירוחם ויקנעם. המרכז שואף לשנות את עולם החינוך ולייצר פדגוגיה חדשה שתואמת את השינויים העמוקים שהחברה שלנו עוברת בעידן התרבות הטכנולוגית. מיינדסט מייצר פתרונות חדשים לעולם הלמידה המבוססים על טכנולוגיה ועולם היזמות.

מטרת המיינדסט היא לשנות את עולם החינוך ולייצר פדגוגיה חדשה שתואמת את השינויים שהחברה עוברת בעידן התרבות הטכנולוגית. דרך מיינדסט מובלות תכניות לתהליכי שינוי בבתי ספר, תכניות האצה בינלאומיות לסטרטאפים, מחקר ופיתוח, מפגשי תעשיה – חינוך – הורים ועוד. המרכז ביקנעם מציע תמהיל בין יזמות וחדשנות טכנולוגית בחינוך, ופועל באופן המאפשר יצירת פתרונות פורצי דרך.

טקס הפתיחה התקיים עוד במעמד סגן ראש העיר יקנעם רומן פרס, מנכ'לית העירייה, מוניק קונפינו, מנהלת אגף החינוך ד'ר סימה ניסלבאום, נשיא מכללת 'אורנים' פרופ' עמית שכטר, מפקחי החינוך, מנהלות בתי הספר בעיר ועוד.


ראש העיר יקנעם סימון אלפסי: 'יקנעם ממשיכה להיות עיר חינוך אטרקטיבית עם פארקי היי- טק מובילים ברמה הבינלאומית. זה היה טבעי שמתחם מיינדסט יפתח כאן ויביא בשורה אדירה לעיר ולכל אזור הצפון. כעיר חינוך פורצת דרך, אנו כל הזמן חושבים איך להתקדם ולהשתפר. כיצד אפשר לקדם עוד יותר את התלמידים שלנו ומה עוד לתת לתושבים בהתאם לדרישתם.

המיינדסט הוא תשובה לכל אלו. מכאן ייצאו תכניות לכל הארץ. אני מודה לחברתי, מנהלת מחוז הצפון במשרד החינוך ד'ר אורנה שמחון שהרעיון להרמת המתחם כאן ביקנעם הוא שלה ועל האמון בנו, לאבי ורשבסקי וליוסי ביידץ, ולכל מי שעמל להקמת המרכז בעירנו'.


מנהלת מחוז הצפון במשרד החינוך ד'ר אורנה שמחון: 'חנוכת המרכז אינה רק פתיחה של בניין, זוהי התחלה של תפיסה חדשה בחינוך, אותה אנו מובילים במרץ במחוז הצפון ,הרואה בעובדי החינוך עצמם את המנוע לשינוי. במרכז החדשנות
כל אחד יכול ליזום, ללמוד, לתכנן ולייצר כל חלום או רעיון באמצעות ציוד טכנולוגי מתקדם, מרחבי למידה והתנסות חדשניים, אשר יהוו מקום ליצירה והגשמה.

המרכז הוא דוגמא לשותפות אמיצה בין מט'ח משרד החינוך והרשות המקומית. יקנעם בהובלתו של סימון אלפסי נחשבת לאחד ממרכזי ההיי- טק הגדולים בארץ. יקנעם מהווה מודל לחיקוי לערים רבות בארץ. בעשורים האחרונים הצלחתה של יקנעם ניכרת בחינוך, בתנופת הפיתוח, באינטגרציה החברתית בין עולים לוותיקים, בין חילונים לדתיים, ובין הדעות הפוליטיות השונות, ולכן מתאימה כל כך להיות בית למרכז החדשנות הצפוני'.
צילום: רועי אדוט

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור מפגשים :
*   זוכה 'כוכב נולד' תמיר גרינברג פתח אתמול...
*   מתן לרנר מנכ'ל מלון 'דן אכדיה' בהרצליה...
*   ועידת הגליל תתקיים בשנה הבאה בכרמיאל...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים