מה חיפש במרכז הרפואי רמב'ם, תמיד פרדו איש הצללים לשעבר שעמד בראש המוסד? כתבה: רונית קיטאי. צילום: הקריה הרפואית רמב'ם

אפתור לכם את התעלומה. מדובר בעסקים. מנהל בית החולים רמב'ם ד'ר מיקי הלברטל, ויו'ר קבוצת הביומד 'שיזים' תמיר פרדו, ראש המוסד לשעבר, חתמו על הסכם שיתוף פעולה לקידום מיזמים בתחום הבריאות הדיגיטלית והטכנולוגיה הרפואית

פורסם ב: 16/06/2021 15:07

צילום: הקריה הרפואית רמב'ם
'חתמנו על הסכם שנועד לזהות צרכים שלהם אין כיום מענה בתחום הרפואה ולפתח פתרונות טכנולוגיים, בעיקר בתחום המכשור הרפואי, הרפואה הדיגיטלית והסייבר הרפואי', אמר מייסד ומנכ'ל 'שיזים' יוסי בורנשטיין.

אמר תמיר פרדו: 'לקבוצת 'שיזים' יש ניסיון עשיר בפיתוח מיזמים בתחום הביומד. מדובר בשלבים שוניםן. החל משלב הרעיון, דרך פיתוח עסקי וגיוסי הון ועד לשגשוג חברות וליווי בתהליכי הנפקה. 'עד היום גייסנו מעל 100 מיליון דולר עבור מנעד רחב של מיזמים, יצרנו עשרות רבות של חיבורים ושותפויות אסטרטגיות ואת הניסיון הזה נביא גם לרמב'ם.

לקבוצה פעילות בינלאומית עניפה באירופה ובאסיה וכן עם גורמים רבים בתעשייה, המגלים עניין בפיתוחים הטכנולוגיים בישראל. במרכז החדשנות של 'שיזים' נמצאות חברות מובילות בתחום הרובוטיקה הרפואית, כולל חברה ציבורית הנסחרת בנסד'ק, חברות המפתחות בינה מלאכותית, וחברות שכבר הגיעו לשלב מכירות בעולם.

לדברי יוסי בורנשטיין מנכ'ל 'שיזים': 'ברמב'ם יש רוח יזמית ותרבות ארגונית יחודית, ורוח זאת יחד עם הנסיון שנצבר בשייזים מייצרים סינרגיה יוצאת דופן בין שני הגופים. "הרפואה הדיגיטלית היא אחד ממנופי הצמיחה החשובים בעולם, ברמב"ם יפתח בקרוב מגדל התגליות, וראינו שם פוטנציאל גדול לחיבורים ולהשקעות, ולשותפויות אסטרטגיות במגוון רחב מאוד של תחומים'.


רועי אטלס מנהל רמב'ם-מדטק, הזרוע לפיתוח טכנולוגיות של בית החולים רמב'ם, שהוביל לחתימה על ההסכם מציין כי 'שני הצדדים יאיצו פתרונות מבוססי טכנולוגיה מתקדמת בתחום הבריאות, הרפואה הדיגיטלית והטכנולוגיות הרפואיות, במטרה לטייב את הטיפול בחולה. רמב'ם תביא לשולחן את חוקרי אגף המחקר, את השדה הקליני, את מערכות המחשוב ומאגרי המידע המתקדמים'.

מוסיף ד'ר מיקי הלברטל: 'הבולטות של המחקרים והצלחת הפיתוחים הטכנולוגיים בשנה האחרונה, שנת הקורונה, הובילו לקפיצת מדרגה בהידוק שיתופי הפעולה האסטרטגיים של רמב"ם עם שורה של גופים מובילים בעולם. ההסכם עם שיזים מוסיף לחזק את רוח החדשנות המציבה אותנו בשורה הראשונה של בתי חולים בעולם'.

(דוד רטנר)
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   מנכ'ל משרד הבריאות פרופ' נחמן אש הגיע...
*   מעבדת החדשנות AION Labs, בתמיכת BioMed X, מפרסמת...
*   'פראנה' - רשת קליניקות לטיפולים בחדרי...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים