מה הביא בני משפחה אחת (מגובשת) להיכנס יחד לבנק הדם ברמב'ם לביצוע תרומת טסיות מרוכזת? כתבה: רונית קיטאי. צילום: הקריה הרפואית רמב'ם

עובדי חברת בפקס (Befex) ציינו היום את 'יום תרומת הדם הבינלאומי' (14 ביוני) ביחידה לתרומת טסיות, בתרומה מיוחדת לזכרה של עדנה פייס ז'ל מייסדת החברה, בהשתתפות ילדיה ונכדיה

פורסם ב: 14/06/2021 16:58

שני פייס וד'ר לילך בונשטיין מנהל בנק הדם והיחידה לתרומת טסיות ברמב'ם.צילום: הקריה הרפואית רמב'ם
החברהנוסדה בשנת 1969 על ידי ברונו ועדנה פייס מייבאת ומשווקת ציוד ומכשור הרפואי. בין כל יתר הציוד שמיובא ע'י החברה, ניתן למצוא את המכונות המשרתות את היחידה לתרומת טסיות. עם השנים נכנסו לשדרת ניהול החברה הילדים, רמי ואייל פייס והמשיכו את מורשת החברה.

עדנה פייס ז'ל שניהלה את החברה והלכה לעולמה בחודש אוקטובר האחרון, הייתה סבתא פעילה עבור ששת נכדיה ונכדותיה. היום, בו מציינים ברחבי העולם את יום תרומת הדם הבינלאומי, הנכדים השתתפו במבצע המרגש ונכנסו לביצוע תרומת טסיות דם לחולים הרבים הזקוקים לכך.
טסיות הדם הן התא האחראי לקרישת הדם. מחסור בהן עשוי להוביל לדימומים מסכני חיים בקרב אנשים בעלי ספירת טסיות נמוכה.

שני פייס תבל'א , נכדתה של עדנה ז'ל ,סטודנטית להנדסת נתונים בטכניון אמרה: 'סבתא הייתה אשת סוד, חברה טובה אשר לקחה חלק בחיינו גם ללא נוכחות ההורים. היא חשבה על כל מי שהיא לא הכירה ותמיד תהתה על הצרכים של אותו אדם. יום שכזה, הוא התגשמות המחשבה שבה אנחנו תורמים טסיות לאנשים שאנחנו לא מכירים ובכך מצילים את חייהם'.

ד'ר לילך בונשטיין, מנהלת בנק הדם והיחידה לתרומת טסיות: 'בשל אורך חייהן הקצר של הטסיות מחוץ לגוף האדם, קיים מחסור כרוני בטסיות דם. לכך יש להוסיף את המחסור בתורמים, שרק החמיר המצב בעקבות הקורונה. בזכות המבצע החשוב הזה היום, הופקו מעל 25 מנות שיכולות לסייע ל-25 אנשים, ילדים ומבוגרים'.

בצילום נראית שני פייס, אחת מששת נכדיה ונכדותיה של עדנה פייס ז'ל, ביחד עם ד'ר לילך בונשטיין, מנהלת בנק הדם והיחידה לתרומת טסיות. צילום: הקריה הרפואית רמב'ם.


(נתנאל אייזיק)
צילום: הקריה הרפואית רמב'ם

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   המרכז הרפואי 'רמב'ם' יוצא אל הקהילה...
*   האם הפתרון לחוסר ברופאים בישראל יבוא...
*   מרפאה לנוירוכירורגיה עם מומחים מהמרכז...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים