התערוכה המקורית הבינלאומית של סאלבדור דאלי מגיעה לראשונה לישראל ותוצג במתחם 'ארנה' הרצליה שיהפוך לחודשיים למוזיאון דאלי

למעלה ממאה פסלים ויצירות פרי דמיונו וגאונותו החתומים בכתב ידו וחלקם מתוך אוסף פרטי נדיר יוצגו הקיץ לראשונה בישראל בשווי של 15 מיליון יורו. עידו עלמני מנכ'ל 'אמריקן אקספרס' שנותנת את החסות לתערוכה

פורסם ב: 14/06/2021 10:28

תערוכה סלבדור דאלי .צילום: יח'צ
מתי ניתנה לכם ההזדמנות לחוות מקרוב יצירת אומנות מקורית של אחד האמנים החשובים והגדולים בעולם?

בקיץ הקרוב מתחם ארנה הרצליה יהפוך למשך חודשיים בלבד למוזיאון דאלי שיציג באופן רשמי את פסליו המפורסמים והפופולאריים שחלקם מקוריים, חלקם מתוך אוסף פרטי שיוצא לראשונה מגבולות שוודיה וחלקו חתום על ידי האמן דאלי כרפליקה מקורית במהדורה מוגבלת.

בין המיצגים והפסלים שיגיעו: השעונים הנוזלים המפורסמים, ספת השפתיים, ליידי גודיבה, פסנתר הרגליים, ונוס ורשימה מרשימה שטרם הוצגה בישראל שכן חלקה מגיעה מהאוסף הפרטי של מר בנימין לוי שנתן את בירכתו ואישורו לשנע את האומנות הנדירה של דאלי לישראל.

ידוע כי אף טלנובלה לא מגיעה לרמת הסוריאליזם בחייו של סלבדור דאלי. הוא נחשב לאמן הטירוף והשיגעון, האיש והשפם, זה שהפך ברגע ממהפכן לרדיקל, מבוגד למאהב, וממשוגע לאנוכי, הושפע מזרמים אומנותיים וקבוצות פוליטיות והשפיע על השפה העיצובית והאומנות של המאה העשרים והפך את האופן שבו אנחנו מסתכלים היום על אמנות מקצה לקצה. את כל הרב גוניות הזו תוכלו לפגוש לראשונה במוזיאון דאלי המקורי.

מפיקי התערוכה: 'בזכות קשר חם ואישי הקהל הישראלי יוכל לראות מקרוב את יצירות המופת של סאלבדור דאלי. המתחם יחולק לפי נושאים, שנים ונושאים כשחלל אחד מתוכו יוקדש לאחת ההשראות הגדולות של דאלי: נשים. תמיד הוא ראה אותן באור של כוח ועוצמה ולא בכדי חלק ניכר מיצירותיו המפוארות הינן בדמות אישה. האתגר שלנו הוא לייצר מוזיאון שכל משפחה תוכל לחוות בה את דאלי בתנאים אופטימאליים כי זו לחלוטין הזדמנות חד פעמית, שכן כאמור בחלקה הינה לקוחה מתוך אוסף פרטי'.

עידו עלמני מנכ'ל אמריקן אקספרס נותנת החסות לתערוכה :'לאור ההצלחה של תערוכת ואן גוך בה השתתפנו פני תקופת הקורונה, אנו שמחים להשתתף גם בתערוכה הבינלאומית הראשונה לאחר הקורונה. התערוכה המקורית של סאלבדור דאלי ולאפשר לקהל לקוחותינו להרגיש גם בארץ כמו בחו"ל. סאלבדור דאלי הינו אחד האומנים החשובים והגדולים בעולם וזהו כבוד גדול עבורנו להיות שותפים בתערוכה שלו בישראל. אנו מזמינים את הציבור הרחב בכלל ואת לקוחותינו בפרט להגיע וליהנות מעוד חוויה תרבותית ייחודית'.הטבה בלעדית בעת רכישת כרטיס תוענק למחזיקי כרטיס 'אמריקן אקספרס'.
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור תיירות :
*   בשורה משמחת לציבור חובבי הספורט הימי...
*   נבחרת ישראל בכדורגל התארחה במלון...
*   אין כמו מראה עיניים. לכן זו אטרקציה...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים