השבוע ב'כללית' בחיפה והגליל המערבי. כתבה: רונית קיטאי. צילום: דוברות 'כללית'

אתי קרמר הצילה חיי פועל שנפל מגובה של חמישה מטרים. רונן נודלמן מנהל 'כללית' בחיפה והגליל המערבי ערך סבב בין ראשי הערים בקריות כדי להודות להם על ההתגייסות המשותפת למען בריאות התושבים. 'כללית' נערכת למתן חיסוני קורונה לבני הנוער

פורסם ב: 09/06/2021 21:42

אחות כללית נתנה טיפול חירום לפועל בניין שצנח מגובה 5 מטרים. זה קרה בעת שאתי קרמר, מנהלת הסיעוד במרפאת 'כללית' טירת כרמל מערב שהתה במרפאה בשעות הצהריים בהן היא סגורה לקהל. לפתע היא שמעה זעקות רמות, מה שגרם לה לצאת מיד כדי לראות במה מדובר ואם ניתן לסייע. במקום היא פגשה באחד הפועלים בבניין ההולך ונבנה בסמוך,כשהוא נסער, צועק ומבקש עזרה לחברו הפצוע. היא מיהרה להציג עצמה כאחות וכי ברצונה לסייע. אז הסתבר שמדובר באדם שנפל מגובה 5 מ' ואתי ביקשה מהפועל שיביא אותה אל הנפגע.

היה קושי להגיע לפצוע שנפל באיזור לא נגיש באתר הבניה והפועל היה צריך להעביר אותה מעל חומה גבוהה.הפצוע שכב על הבטן, ניכר דימום רב מהראש והאוזניים והיה מעורפל הכרה. אתי הנחתה את חבריו להזעיק דחוף מד'א ובמקביל החלה במתן עזרה ראשונה. היא וידאה שישכב במקום בטוח וללא תזוזה, לאחר ששטפה את פניו, איתרה את מקום הדימום ועצרה אותו בעזרת בגד שלקחה מאחד הפועלים.

כמובן שדאגה להרגיע אותו ואת הסובבים ונשארה לצדו עד שפונה בניידת טיפול נמרץ. אתי שהייתה נסערת ומודאגת יצרה קשר עם בית החולים כדי לוודא את מצבו. 'הוא מורדם ומונשם ומצבו קשה, אך אני מתפללת לשלומו ומקווה שהצלחתי לסייע ולו במשהו למצבו. הייתה זו פגישה עם המציאות הקשה של פועלי הבניין שנופלים מגובה ונפגעים ואני מייחלת לכך שתופעה זו תפסק. מי שרואה במו עיניו את המחיר יעשה הכל למניעתה', היא מוסיפה.


****

רונן נודלמן' מנהל 'כללית' במחוז חיפה וגליל מערבי ערך סבב הוקרה לראשי הערים בקריות, כדי להודות להם על ההתגייסות המשותפת למען בריאות התושבים בתקופת הקורונה: סיוע בהקמת מתחמי הבדיקות והחיסונים, עידוד התושבים להיבדק ולהתחסן ולשמור על כללי הרחוק, המסכות והבידוד.

שיתוף פעולה זה בין 'כללית' לרשויות תורם לקידום בריאות תושבי הקריות בשיגרה ובא לידי ביטוי מיטבי בתקופת הקורונה. תודות לשילוב הידיים המוצלח, הדגיש מנהל 'כללית', הגענו לימים בהם אנו חוזרים לשיגרה עם אוכלוסייה שמחוסנת ברובה.

ראשי הערים התרגשו מהמחווה של מנהל 'כללית' וכל אחד ביקש להודות בדרכו לצוותי 'כללית' על ההתגייסות המרשימה, גם בימי סגר ושיא המגיפה, כשהם נרתמו לליווי עשרות אלפי חולי קורונה שאושפזו בבתיהם ובמלוניות, תוך קיום קשר הדוק עם גורמי הרווחה ברשויות כדי לסייע לתושבים הרבה מעבר למימד הבריאותי, ביצעו מאות אלפי בדיקות קורונה וכמובן מבצע החיסונים הגדול אותו ערכו מבוקר עד לילה, כולל סופי שבוע. כל זאת, ציינו ראשי הערים, תוך המשך מתן שירות רפואי מלא ובמסירות יוצאת דופן.

****



בהתאם להנחיות משרד הבריאות, מתחילה 'כללית' במבצע חיסוני קורונה לילדים בגילאי 12-16, שהחלו מ-7.6.21.
כללית במחוז חיפה וגליל מערבי מציעה את החיסונים בשלושת מוקדי החיסונים הגדולים שלה במרכז רפואי 'לין', בקניון נהריה וב'שער הצפון' לאיזור הקריות ועכו, יש להגיע בתיאום תור מראש ובליווי הורה.

כמו כן, ינתנו חיסונים במספר מרפאות ברחבי המחוז, במהלך שעות פעילותן: מעלות מרכז, מכר ג'דיידה, כרמיאל יועצת, עכו יועצת, סח'נין, תמרה ושפרעם.

כרמל רחום בת ה-15 הגיעה למתחם החיסונים של 'כללית' בשער הצפון לקראת יציאתה לאליפות אירופה בהונגריה של נבחרת ישראל לגילאי 15 בכדור מים. אימה שרית מציינת: 'לא חשבתי פעמיים לפני שחיסנתי אותה. להפך, זה מגן על כולנו וחשוב לי לשמור על הבת שלי ועל משפחתי'.

האחות רוית אוזן קסטיאל שמחה על האפשרות לחסן אותה כך שתהיה מוגנת בחו'ל ואיחלה לה הצלחה בתחרות.

ד'ר ענבל גרינפלד ברק יועצת למחלות זיהומיות בכללית מחוז חיפה וגליל מערבי: 'אין לי ספק באשר ליעילות ובטיחות החיסון.מצד שני, שיעורי התחלואה הנמוכים בארץ בהחלט מעודדים ונראה שאפשר להגיע לחסינות עדר (או חסינות טובה) גם בלי לחסן את הילדים. על כן, אני ממליצה לחלוטין על מתן חיסון לילדים עם מחלות רקע ולמי שבסביבתם אנשים עם מערכת חיסונית ירודה. כמו גם מתן החיסון לפי שיקול דעת של ההורה באשר למתן החיסון לכל ילד בהתאם לתוכניות ונסיבות'.

(יוכי באואר, טלי שרייר וגנר)
אתי קרמר. צילום: דוברות 'כללית'

מנהל 'כללית' בחיפה והגליל המערבי רונן נודלמן מעניק תעודת הוקרה ליעקב פרץ ראש העיר קריית אתא . צילום: דוברות 'כללית'

רונן נודלמן מעניק לראש עירית קריית ביאליק אלי דוקורסקי תעודת הוקרה על השת'פ בתקופת הקורונה. צילום: דוברות 'כללית

רונן נודלמן מעניק תעודת הוקרה לראש עירית קריית ים דוד אבן צור על השת'פ בתקופת הקורונה. צילום: דוברות 'כללית'

רונן נודלמן מנהל 'כללית' בחיפה והגליל המערבי, מעניק לראש עיריית קריית מוצקין חיים צורי תעודת הוקרה על השת'פ בתקופת הקורונה. צילום: דוברות 'כללית

רוית אוזן קסטיאל מחסנת נגד הקורונה את רחום כרמל בת ה-15 בדרך לאליפות אירופה בכדור מים עם אימה שרית רחום בשער הצפון בקרית אתא. צילום: דוברות 'כללית

שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   מנכ'ל משרד הבריאות פרופ' נחמן אש הגיע...
*   מעבדת החדשנות AION Labs, בתמיכת BioMed X, מפרסמת...
*   'פראנה' - רשת קליניקות לטיפולים בחדרי...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים