טקס הוקרה והערכה לצוות החוקרים האפידמיולוגים של עיריית חיפה נערך היום בהיכל העירייה. צילום: ראובן כהן דוברות עיריית חיפה

הטקס התקיים במעמד ראש העיר חיפה ד'ר עינת קליש רותם, הנהלת העירייה, פיקוד העורף ומשרד הבריאות

פורסם ב: 01/06/2021 15:38

צילום: ראובן כהן דוברות עיריית חיפה
בחודש אוגוסט 2020, בעיצומו של משבר הקורונה, יזמה רה"ע, עינת קליש - רותם את הקמת צוות חקירות אפידמיולוגיות, בשיתוף פעולה עם פיקוד העורף ומשרד הבריאות, במטרה לסייע למאמץ קטיעת שרשראות ההדבקה וצמצום רמת התחלואה בחיפה.

הצוות פעל במסגרת אגף הביטחון של עיריית חיפה הממונה על ההתמודדות עם נגיף הקורונה בעיר. בצוות 45 עובדי עירייה שהתנדבו לקחת חלק בפעילות העירייה בנושא. העובדים מייצגים את כל יחידות העירייה ובהם יהודים וערבים, יוצאי חבר העמים ויוצאי אתיופיה, חרדים וחילונים.

העובדים שהביעו רצון לקחת חלק בפעילות הוכשרו כחוקרים אפידמיולוגים בלשכת הבריאות חיפה ולוו בתחילת פעילותם ע"י חוקרים מוסמכים. העובדים ביצעו מדי יום מעל ל- 120 חקירות אפידמיולוגיות במהלכן נחשפו בממוצע כ – 450 אנשים עמם באו חולי קורונה במגע.

במסגרת פעילותם יצרו החוקרים האפידמיולוגים קשר טלפוני עם החולים, ערכו בירור על מצבם הבריאותי, הקשיים עמם הם התמודדו, היכולת שלהם לשהות בבידוד ביתי והצרכים הנדרשים לכך או לחילופין הפנייתם לבידוד במלוניות.

בתוך כך ערכו החוקרים בירור של מקור ההדבקה ואיתרו אנשים עמם באו החולים במגע לצורך הפנייתם לבידוד. במקביל העבירו חברי הצוות, לגורמי הרווחה, את צרכי המבודדים, אשר דאגו למלא את הצרכים וסייעו באספקת תרופות, מזון ואמצעי הפגה למשפחות.

הבוקר במסגרת טקס הוקרה לצוות החוקרים שהתקיים בהיכל העירייה, הוענקו תעודות הוקרה על פועלם ותרומתם בשעת משבר הקורונה.

ראש העיר חיפה ד'ר עינת קליש רותם: 'אלה הפנים היפות של המדינה שלנו. אני גאה בצוות העובדים שנתנו כתף לחברה בשעת משבר, בזכות נחישות וחוסן נפשי מעורר השראה. לא הייתה עוד עיר בארץ שהצליחה לעבור תוך שבועיים מאדום לירוק, זה לא היה קורה ללא צוות העובדים, המנהלים והשותפים שלנו – פיקוד העורף ומשרד הבריאות'.

גילי רוזן כץ, עו'ס ומנהל צוות חקירות אפידמיולוגיות : 'אתם הייתם בשנה המטורפת הזו שובר גלים יציב, לנגד גלי ענק של סערת הקורונה כגלי צונאמי. העיר חבה לכם בקטיעת שרשרת התחלואה'.

(אלירן טל)
צילום: ראובן כהן דוברות עיריית חיפה

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור רוח צפונית :
*   מפקחי אגף האכיפה של עיריית חיפה קנסו...
*   ברמב'ם כבר החלו לבנות סוכה. צילום:...
*   ראש מינהל התפעול בעיריית חיפה אוהד...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים