אסיל פריחאת, נלי ג'אבר והדר ביטון הן הזוכות באות שר החינוך לנוער מתנדב ע'ש אלעד ריבן ז'ל לשנת תשפ'א. צילום: ראובן כהן דוברות עיריית חיפה

שלוש התלמידות נבחרו ע'י וועדה מיוחדת במשרד החינוך, אשר בחרה תלמידים הראויים לקבלת פרס מחוזי על תרומתם המשמעותית למען החברה והקהילה

פורסם ב: 30/05/2021 17:36

צילום: ראובן כהן דוברות עיריית חיפה
ראש העיר חיפה ד'ר עינת קליש רותם בירכה את התלמידות על זכיית: 'אתן, תלמידות חיפאיות, מוכיחות שאתן חלק מדור מדהים, שפעיל חברתית, מתנדב ותורם לקהילה. אין לי ספק, שכאשר העולם יהיה בידיכן, הוא יהיה מקום שטוב יותר לחיות בו'.

בטקס מרגש שנערך בצהריים בבניין עיריית חיפה העניקה ראש העירי חיפה ד'ר עינת קליש רותם, את אות שר החינוך לנוער מתנדב ע'ש אלעד ריבן ז'ל לאסיל פריחאת מתיכון 'אלכרמה', נלי ג'אבר מתיכון 'עירוני א' והדר ביטון מתיכון 'עירוני ג'. כולן תלמידות כיתה י'ב.

יחד עם ראש העיר העניקו את האות לתלמידות גם צביה ריבן -אמו של אלעד ריבן ז'ל, עינב יניב שוורץ מנהלת חברה ונוער במשרד החינוך, מחוז חיפה וסיגל ציוני מחזיקת תיק החינוך בעיריית חיפה וחברת מועצת העיר. את התלמידות הזוכות ליוו בטקס הוריהן ומנהלות בתי-הספר בהם הן לומדות.

לילך רומנו מנהלת תיכון עירוני ג', סיפרה על הדר ביטון: 'הדר תלמידת הכיתה המדעית בבית ספרנו היא תלמידה מצטיינת המסורה ללימודיה, אך יתרה מזו, הדר הינה מנהיגה ומובילת דרך חברתית. לאחרונה נבחרה ליו'ר מועצת התלמידים של החטיבה העליונה וחברי המועצה נושאים אליה עיניים. להדר מודעות חברתית גבוהה והיא קשובה לצרכי הסובבים אותה. היא חברה נאמנה ונכונה בכל עת להושיט יד לכל מי שנזקק לסיוע.
לאחרונה החלה להוביל מהלך שכבתי ובו השכבה פועלת לסיוע לנשים נפגעות אלימות וכן פועלת לעורר מודעות לנושא ולפעול למיגורו.
לאורך השנים הדר התנדבה במגוון רחב של תחומים. הדר מתנדבת מרכזית בארגון 'דילר', המפיץ את ערכי היהדות ו'תיקון עולם' ברחבי הארץ והעולם. עם פרוץ הקורונה הדר התנדבה בארגון "לב אחד" אשר מסייע לנזקקים.

יסרין דכוואר מנהלת תיכון 'אלכרמה' סיפרה על אסיל פאריחאת: 'אסיל תלמידת כיתה י'ב, לומדת במגמה מדעית התמחות כימיה ביולוגיה, מצטיינת בלימודים ומהווה דמות מופת לבני גילה. היא מתנדבת כבר מכיתה י' והיא בעלת אחריות חברתית ואהבה לנתינה.

בכיתה י' אסיל נבחרה על ידי כיתתה כ'בחורה מצמיחה' הדואגת חברתית לילדים אחרים והשתתפה בנבחרת ילדים מצמיחים רב- מגזרית של פרויקט 'נמל הבית'. היא התנדבה בספריית 'בית הגפן' העירונית ומועדון הנוער הערבי- יהודי 'תכלס' המפגיש נערות לשיחות ועשייה סביב נושאים של מגדר ואומנות.

אסיל הייתה פעילה במקלט לנשים מוכות, הובילה שם פעילויות שונות לילדים, סייעה להם בשיעורי הבית, יזמה פעילויות חברתיות ויצירה מותאמות לגילאים השונים. כמו כן יזמה פרויקטים רבים למען החברה והקהילה והנוכחות שלה הוסיפו עניין ועומק. במהלך ארבע השנים בהן אסיל לומדת בבית ספרנו, התפעלתי ממנה כתלמידה חרוצה, חכמה, קפדנית, דעתנית, ערכית, אמיצה ויוזמת. בית הספר התברך בה ואני מאחלת לה הצלחה במשך הדרך ומאמינה שהיא תצמח ותצליח בכל אשר תבחר".

יפית כהן מנהלת תיכון עירוני א' סיפרה על נלי ג'אבר: 'נלי לומדת בכתה י'ב בבית הספר וחיה עם אביה המאמץ ואחיה הקטן. נלי מתנדבת במד'א, תוך תחושת שליחות אותנטית ומסירות רבה. היא הצטרפה להתנדבות בפרויקט מעורבות חברתית בכתה י' ומאז לא עזבה ומשקיעה שעות רבות מעבר לנדרש.

בנוסף, בכתה י'א החליטה נלי להתנדב ב'יד לניצול' בית חם לקשישים ניצולי שואה אשר חיים מתחת לקו העוני בחיפה. נלי משתתפת בפעילות החברתית במקום ושומרת על קשר עם דייריו. התנדבות זו גרמה לנלי להכיר מקרוב את נושא השואה מה שגרם לה להתנדב במסגרות נוספות הקשורות לנושא.

בנוסף להתנדבויות אלה, נלי היא תלמידה מצטיינת המצליחה לשלב התנדבות עם השקעה רבה בלימודים. נלי היא דוגמה ומופת ליכולת הכלת האחר וחיי שותפות עם חברים בעלי דעות שונות ומגוונות כמו גם רקע תרבותי מגוון'.

בתמונה מימין לשמאל: צביה ריבן,אמו של אלעד ריבן ז'ל, הדר ביטון תלמידת תיכון עירוני ג', אסיל פריחאת, תלמידת תיכון 'אלכרמה', ראש העיר חיפה ד'ר עינת קליש רותם, נלי ג'אבר, תלמידת תיכון עירוני א'. צילום: ראובן כהן דוברות עיריית חיפה

(גיל מלר)
צילום: ראובן כהן דוברות עיריית חיפה

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור רוח צפונית :
*   מפקחי אגף האכיפה של עיריית חיפה קנסו...
*   ברמב'ם כבר החלו לבנות סוכה. צילום:...
*   ראש מינהל התפעול בעיריית חיפה אוהד...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים