השבוע ב'כללית' בחיפה והגליל המערבי. כתבה: רונית קיטאי. צילום: דוברות 'כללית'

ד'ר ג'וי פלד מונתה כמנהלת השירות הראומטולוגי במרכז רפואי 'זבולון' של 'כללית', ד'ר שולי הישאם מנהל המחלקה לגסטרואנטרולוגיה במרכז הרפואי 'לין'. הורחבה התפתחות הילד ב'כללית'

פורסם ב: 26/05/2021 20:42

ד'ר ג'וי פלד. צילום: דוברות 'כללית'
ראומטולוגיה איכותית בקריית בריאות זבולון וברכות לד'ר ג'וי פלד שמונתה כמנהלת השירות הראומטולוגי במרכז רפואי 'זבולון'. ד'ר ג'וי פלד למדה רפואה באוניברסיטת תל אביב, עשתה את הסטאז' בבי'ח 'כרמל' מקבוצת 'כללית', שם גם התמחתה ברפואה פנימית.

בהמשך השלימה ד'ר ג'וי פלד תת התמחות בראומטולוגיה בבית חולים 'בני ציון'. בנוסף, השתלמה בלונדון בנושא מחלות אוטואימוניות ולאחר מכן, השלימה שנתיים נוספות של השתלמות במרכז לטיפול במחלות ראומטיות בטורנטו קנדה, שם גם עשתה תואר שני במדעי הרפואה.

מסבירה ד'ר ג'וי פלד: 'בחרתי ללמוד רפואה מאחר שהרגשתי שזהו המקצוע שבו אוכל לעזור לאנשים בתקופות הקשות של חייהם ולטפל בהם בצורה המיטבית. הבחירה שלי בראומטלוגיה נובעת מכך שזה תחום בו יש סיפוק עצום כי בזכות הטיפולים שלנו אנחנו מאפשרים לחולים מאוד קשים, עם נכויות קשות, לחיות חיים מלאים, להקל על מכאוביהם ולשפר את התפקוד היומיומי שלהם באופן משמעותי'.


לאורך השנים היא רופאה בכירה בשירות הראומטולוגי של 'כללית' בבית חולים 'כרמל' ובמרכז רפואי 'לין' ולאחרונה ב'זבולון'. היא תושבת חיפה, נשואה ליאיר ואמא לחמישה בנים. חובבת קריאה, סרטים וסדרות.הטיפ הבריאותי שלה הוא התמדה בפעילות גופנית סדירה שמועילה לגוף ולנפש.

במסגרת השירות הראומטולוגי במרכז רפואי 'זבולון' מטופלים כ-400 חולים בחודש, עם מגוון תלונות ומחלות ראומטיות, כגון דלקות מפרקים שונות, זאבת ומחלות אוטואימוניות. השירות ניתן על ידי צוות הכולל ארבעה מומחים בראומטולוגיה מבתי החולים בחיפה ואחות וכולל גם מתן עירויים ביולוגיים, הזרקות, ניקורים ועוד.

****

ב'כללית' הולכים על איכות בלבד. כך זה קורה גם בתחום רפואה גסטרואנטרולוגית ב'לין' וד'ר הישאם שולי מנהל המחלקה לגסטרואנטרולוגיה של 'כללית' במרכז רפואי 'לין' שידוע כמצטיין בכל תחום בו הוא עוסק.

מטופלי 'כללית' שנזקקים לאבחון ולטיפול גסטרואנטרולוגי נמצאים בידיים טובות בהגיעם לטיפול במחלקה ב'לין', המנוהלת על ידי ד'ר שולי הישאם. הוא בוגר הפקולטה לרפואה באוניברסיטה העברית ו'הדסה' בירושלים. התמחה ברפואה פנימית וגסטרואנטרולוגיה בבי'ח רמב'ם וסיים את ההתמחות בהצטיינות.

במהלך ההתמחות עבר השתלמות מיוחדת במחלות כבד ודרכי מרה ובהמשך עבד כרופא בכיר במרכז למחלות כבד בבי"ח רמב'ם.בנוסף לכך הוא עבר השתלמות בבעיות תנועתיות של מערכת העיכול בבית החולים האנגלי בנצרת.
מזה כשלוש שנים הוא מכהן כמנהל מחלקת הגסטרואנטרולוגיה ועובד כרופא בכיר במחלקה למחלות כבד בניהולו של פרופ' אלי צוקרמן במרכז רפואי 'לין' של 'כללית'.

במכון לגסטרואנטרולוגיה של 'כללית' ב'לין', אותו הוא מנהל, עובדים שמונה רופאים מומחים, שרובם עובדים גם במכון הגסטרו בבי'ח 'כרמל' מקבוצת 'כללית' ושש אחיות שהוכשרו לתחום, כך שנשמר רצף טיפולי ומובטחת רמה רפואית גבוהה למטופלים במרכז הרפואי בקהילה.

במכון מבוצעים מידי שנה כ-10,000 בדיקות וייעוצים, כשהשירות כולל ביצוע בדיקות אנדוסקופיות, מתן טיפולים ביולוגיים, ייעוצי גסטרו, מרפאות ייעודיות למחלות מעי דלקתיות ולבעיות תנועתיות במערכת העיכול. לאחרונה התווסף במחלקה שירות חדש וייחודי לקהילה: ביצוע בדיקות לניטור חומציות בושט לאבחנה של רפלוקס (החזר קיבתי ושטי).
ד"ר הישאם מבקש להזכיר את חשיבות בצוע הבדיקות לגילוי מוקדם של סרטן המעי הגס בקרב נשים וגברים מעל גיל 50: דם סמוי מידי כל שנה, החל מגיל 50 או קולונוסקופיה אחת כל 10 שנים, כשיגרה או בהתאם להמלצת הרופא.****

הורחבה התפתחות הילד בכללית.בעקבות הרפורמה בתחום התפתחות, העליה בביקוש והרצון ולשפר את זמינות שירותי התפתחות הילד פתחה כללית ברחבי מחוז חיפה וגליל מערבי חמש שלוחות חדשות של מכוני התפתחות הילד, המסונפות למכונים הגדולים והוותיקים שלה.

ד'ר לילך שמר מאירי, מנהלת היחידה המרחבית להתפתחות הילד ונוירולוגית ילדים של כללית במחוז חיפה וגליל מערבי, מציינת שתחום התפתחות הילד במחוז חיפה וגליל מערבי נמצא בתהליך של התפתחות וצמיחה בעקבות עליה בביקוש והרפורמה של משרד הבריאות בתחום ועל כן הוחלט על פתיחתן של שלוחות חדשות:

למכון הגדול של כללית חיפה מצטרפים שלוחה במרפאת 'ארמון' שפועלת בצמוד למרכז לבריאות הילד ושלוחה במרפאת פרונט ברחוב גאולה, בה פועלת גם מרפאה להפרעות קשב.

באיזור הקריות נפתחה בצמוד למרפאת כללית בקרית שמואל שלוחה של המכון המרכזי בקרית שמריהו. בגליל המערבי נפתחה בעראבה שלוחה של המכון בכרמיאל, שפועלת במרפאת ילדים של ד'ר סח זאהר. בכל אחת מהשלוחות, שעוצבו באופן ידידותי לילדים, ניתנים טיפולים התפתחותיים על ידי צוות התפתחותי רב מקצועי מנוסה שכולל רופאים מומחים, עובדות סוציאליות, מרפאות בעיסוק, פיזיותרפיסטים ועוד.

מ'כללית' נמסר כי פתיחת השלוחות באה להנגיש ולהתאים את השירותים לצרכים הולכים וגדלים בתחום התפתחות הילד, גם על רקע מודעות גוברת של צוותים והורים וכן נוכח מגמות של עליה בלידות מוקדמות ומרובות עוברים, מסיבות שונות. כמו כן, מתוך רצון להנגיש, פיזית ותרבותית, שירות חשוב זה לאוכלוסייה מגוונת ברחבי מחוז חיפה וגליל מערבי שמתפרש על פני איזור גדול ומורכב גם מבחינה סיוציו- דמוגרפית.

(יוכי באואר, טלי שרייר וגנר)
נינה אוזור פיזיותרפיסטית במכון להתפתחות הילד ב'ארמון' חיפה. צילום: דוברות 'כללית'

ד'ר הישאם שולי. צילום: דוברות 'כללית'

שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   מנכ'ל משרד הבריאות פרופ' נחמן אש הגיע...
*   מעבדת החדשנות AION Labs, בתמיכת BioMed X, מפרסמת...
*   'פראנה' - רשת קליניקות לטיפולים בחדרי...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים