'מחצית הביצה' סיפורה של משפחה מאת מנחם פיליפסון-ערמון. הוצאת 'צמרת'

מנחם פיליפסון-ערמון, יליד הולנד, 1942, פורש סיפור משפחתי מרתק ומסמר שיער בצל שואת יהודי אירופה, ובמרכז הסיפוראמא אמיצה ונועזת, שעשתה כל שביכולתה למען חמשת ילדיה, גם כשהדבר נראה בלתי אפשרי.

פורסם ב: 25/05/2021 15:04

מחצית הביצה סיפורה של משפחה מאת מנחם פיליפסון ערמון. הוצאת 'צמרת'
כשהיה בן חמישה חודשים נלקח עם כל ארבעת אחיו על ידי המחתרת המקומית למקומות מסתור שונים ברחבי הולנד. הוא עצמו הוברח על ידי הנדריקה וינקל, שמאוחר יותר קיבלה את אות חסידי אומות עולם, והוסתר אצל משפחה בזהות בדויה. בעקבות מעצרו של אבי המשפחה המאמצת, הוברח שוב, הפעם לחדר מסתור בתוך אסם, שם חי בבידוד מוחלט במשך שישה חודשים.

בתום המלחמה הוחזר לביתה של המשפחה שאימצה אותו. במשך כל הזמן הזה לא ידעה אימו היכן הוא. אביו נתפס על ידי הגרמנים ונרצח, ואמו נותרה במסתור בחוסר ודאות. כשהגיעו חיילים גרמנים למקום שבו הסתתרה, היא נמלטה ומצאה מחסה בביתו של רופא, שאצלו ביצעה עבודות בית תמורת מזון. כשהסתיימה המלחמה שבה אמו לביתם בליידן. התברר שהולנדי ששיתף פעולה עם הגרמנים רכש את הבית ורשם אותו על שמו.

למזלה מאחר והנ'ל היה פושע מלחמה, הוא נמלט מיד בתום השחרור, ואמו שבה לביתה. אז גם החלה לחפש את חמשת ילדיה, בתקווה שעודם בחיים. במעשה של נס, כל חמשת הילדים שרדו את המלחמה; לכל אחד סיפור בלתי נתפס על חוויית המסתור. כשהתאחדה המשפחה, החל מסע חדש, המסע לארץ ישראל וההתאקלמות בה, על רקע מצב בריאותי רופף, בעיות ביטחוניות ועוני. פיליפסון-ערמון כתב את הספר בעקבות מחקר מקיף שערך על אודות משפחתו ושורשיו, שמתוכו עולה יותר מכול עוצמתה וכוחה של משפחתו. סיפור של מסירות, גבורה והעזה. הספר הוא הדורה מעודכנת לספר משפחתי שראה אור בשנת 2015. 'מחצית הביצה' מכיל 262 עמודים.78 ש'ח בחנויות הספרים הנבחרות ובהוצאת 'צמרת'.

תמונת עטיפה: מנחם פיליפסון-ערמון
הוצאה לאור והפצה: משה ראובני ספרי צמרת בע'מ
עיצוב עטיפה: שי צמרת - סטודיו 'צמרת' גירסה דיגיטלית של הספר

www.netbook.co.il
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור ספרים חדשים :
*   'ארץ לאיבוד' מאת דבורה לילי כהן. הוצאת...
*   'נוצת הקסמים' מאת תמר ברקת. איורים:תמר...
*   'מועמדת יקרה' , ספרה השני של הסופרת...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים