שגריר האיחוד האירופי בישראל, עמנואל ז'ופרה הגיע לביקור וסיור ביקנעם והיה אורח של ראש העיר סימון אלפסי. צילום: רועי אדוט

שגריר האיחוד האירופי Mr. Emanuel Joffre : יקנעם היא דוגמא ומופת להייטק ופיתוח אקוסיסטם'.

פורסם ב: 25/05/2021 10:40

צילום: רועי אדוט
בעולם שואלים איך דווקא כאן מצליחים בכך? יקנעם היא אחת התשובות. סימון אלפסי הציע לשגריר: פעל לפתיחת משרד לשיתופי פעולה בעיר.

שגריר האיחוד האירופי בישראל, עמנואל ז'ופרה סייר ביקנעם וקיים פגישת עבודה עם ראש העיר, סימון אלפסי. בין היתר הוא ביקר בפארק ההיי טק היישובי.

ראש העיר יקנעם סימון אלפסי קיבל את השגריר ביחד עם סגניו אורי שמואל ורומן פרס, חבר מועצת העיר, יורי מגנר שהיה שותף לאירגון הביקור, ומנכ'לית העירייה מוניק קונפינו. סימון אלפסי : 'יקנעם שמחה מאוד לארח אותך ואת הצוות שלך. יקנעם עברה מהפכה של ממש ב- 30 השנים האחרונות, וכיום תושבי העיר נהנים ממערכת חינוך מעולה, איכות חיים גבוהה ועוד.

העירייה שמה דגש על פיתוח תעסוקה, והוקם פארק היי טק מוביל עם סטארט-אפים וחברות רפואיות, ומכאן יוצאים מיטב הפיתוחים הטכנולוגיים לעולם. לפני כשני עשורים וחצי הוקם פארק "מבוא כרמל" – פארק תעשייה משותף ליקנעם ולשכנותיה מגידו, עוספיא ודליית אל כרמל, ושהפארק הזה כבר הפך למודל של ממש'.


שגריר האיחוד האירופי: 'אני מאוד שמח להיות כאן. שמעתי הרבה על יקנעם והיה חשוב לי להגיע לכאן ולהיווכח זאת במו עיניי, מאחר שהאיחוד האירופי מקדם שיתופי פעולה רבים עם ישראל, בין היתר בתחומי המדע והרפואה. האיחוד הוא השותף הראשון של ישראל, ואחד מכל שלושה מוצרים שמפותחים בישראל הולכים קודם כל לאיחוד האירופי'.


ישראל היא דוגמא לפיתוח הייטק ואקוסיסטם, ובכל העולם שואלים איך הם עושים זאת. התשובה לכך היא כנראה פה בפריפריה, ולא במרכז'. יקנעם היא הסיפור לאיך עושים זאת'.

בתום הדברים ערך השגריר סיור בעיר וביקר בשכונות השונות, ובפארק 'מבוא כרמל'. משם המשיך השגריר לפארק ההיי טק וביקר בחברת 'נבידיה' (לשעבר 'מלאנוקס') שם קיבל סקירה מקיפה על החברה, פעילותה ופיתוחיה. הביקור בחברת ביוסנס וובסטר כלל סיור במעבדת דמו והסבר מקיף על פיתוח החברה של מערכת למיפוי תלת מימדי מדויק בזמן אמת של הלב, שימוש בצנתרים בעלי סנסורים חכמים לניווט תוך גופי ולטיפול בהפרעות בקצב הלב.

מדווח ראש העיר סימון אלפסי: 'שמחנו מאוד לארח את השגריר ולהציג את העיר ואת פארק ההיי טק. השגריר התלהב מאוד מן העשייה הרבה בעיר ומחברות ההיי טק, ולדבריו יש מקום להרבה שיתופי פעולה. ביקשתי מהשגריר שהאיחוד האירופי יפתח כאן בעיר משרד לקידום שיתופי פעולה של האיחוד האירופי עם העירייה, ואנו נייצג את כל אזור הצפון. אני שמח ששמה של יקנעם הולך לפניה גם באירופה'.

שגריר האיחוד האירופי בישראל עמנואל ז'ופרה: קביקנעם נעשים דברים מדהימים. העיר פותחה בצורה מרשימה, ויש הרבה מה ללמוד מכם. האפשרויות לשיתופי פעולה עם יקנעם והתעשייה שבעיר הן רבות. תחומי הבריאות והביוטק יהיו חשובים עוד יותר אחרי הקורונה והתחומים הללו מובלים ביקנעם'.
צילום: רועי אדוט

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור מפגשים :
*   באשקלון נראו שר האוצר אביגדור ליברמן...
*   ההיבט החברתי כיכב השנה ביריד הפרויקטים...
*   אינטל מרחיבה את הפעילות בחיפה ומקימה...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים