פראמדיק מגן דוד אדום יוסי חלבי, תושב כפר תבור, היה מהראשונים שהגיעו לזירת האסון בהר מירון. כתבה: רונית קיטאי. צילום: דוברות מד'א

יוסי חלבי מספר על היום שאחרי ו'מוודא שהצוות שלו בסדר מבחינה נפשית כי קשה מאוד לחזור לתפקד כרגיל אחרי אסון שכזה'

פורסם ב: 02/05/2021 23:25

פראמדיק מד'א יוסי חלבי. צילום: דוברות מד'א
'המוזיקה המשיכה ברקע, אי אפשר לזוז ימינה או שמאלה - ואנשים נמחצים למוות', משחזר פראמדיק מגן דוד אדום יוסי חלבי את האירוע הקשה: "קצת לפני השעה 01:00 בלילה, קיבלנו קריאה על מספר מטופלים שזקוקים לסיוע. התקדמנו לכיוון ומצעד לצעד , הדיווח התעצם ומספר הפצועים גדל. הובלתי את הצוות עם שבעה פרמדיקים וחמישה חובשים והבנו שאנחנו נכנסים לתוך זירת אסון'.

על גודל הטרגדיה והרגעים הראשונים, הוסיף: 'אנחנו בעצם היינו הראשונים שהגיעו לזירה. המראות היו מאוד קשים, צעקות ואנשים נמחצים, בהתחלה חשבנו שקרסה טריבונה. עבדנו בצפיפות חסרת תקדים. האנשים שהיו בתור לצאת לא הבינו מה קרה, לא הייתה פיסת קרקע פנויה. צרחנו לאנשים לזוז הצידה ופשוט ראינו ערימה של אנשים שוכבים אחד על השני.

הבנתי את גודל העניין בתוך שניות ספורות, כל רגע החייאה וכל רגע חילוץ של פצוע. הזירה הייתה נקייה, בלי דם, בלי הרס של רכוש ובלי קריסה של היציעים. התחלנו להוציא מטופלים אחד אחד ולטפל, בזמן שעוד ועוד כוחות הגיעו לזירה. המוזיקה עדיין פעלה ברקע בדקות הראשונות ואי אפשר היה לזוז ימינה או שמאלה."

על היום שאחרי: '"בעצם המשמרת שלי המשיכה לתוך האסון ,כאשר הייתי במסוק מד'א. ההרגשה הייתה מאוד קשה, לוקח זמן לעכל ולהבין. אני משחזר כל הזמן את האירוע וחושב אם יכולתי לעשות משהו טוב יותר. אני מדבר עם הצוות שלי, מוודא שכולם בסדר מבחינת נפשית. קשה מאוד לחזור לתפקד כרגיל אחרי אסון שכזה'.

(זכי הלר)
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   עמדת בדיקה מהירה לילדים תיפתח ברח'...
*   'סוכה של יחד' הוא פרויקט מיוחד של צוות...
*   איך לחסל את הכינים בשיטה טבעית? שמן...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים