סימה אסרף מנהלת אשכול כרמל בדואר ישראל דוארת (לא שגיאת דפוס) קדימה. כתבה: רונית קיטאי. צילום:דוברות דואר ישראל

סימה אסרף על סוד הצלחתה והיא מעניקה טיפים לנשים שרוצות להצליח בעבודה

פורסם ב: 02/05/2021 12:46

צילום: דואר ישראל
הדואר הוא אחד הגופים המרכזיים כיום בחיי היומיום של כולנו בין אם בקבלת חבילות, תשלום חשבונות, העברת בעלות רכב ועוד סימה אסרף מנהלת אשכול כרמל בדואר ישראל..

סימה אסרף תושבת קריית מוצקין ,מתנדבת שנים רבות בליווי ותמיכה בקשישים ועובדת בחברת דואר ישראל מזה 35 שנה. היא מונתה לאחרונה לתפקיד מנהלת אשכול כרמל בחטיבת הקמעונאות. במסגרת תפקידה אחראית על יחידות הדואר סניפים וסוכנויות בעיר חיפה כולל הכרמל, הדר תחתון וכן עוספיה ודלית אל כרמל.

מספרת סימה: 'התחלתי לעבוד בדואר ישראל לפני 35 שנה . תפקידי הראשון היה כממיינת ,עבדתי כנציגת שירות, קודמתי לתפקיד ניהול סניף מפרץ חיפה לאחר מכן סניף דואר מרכזי בקרית אתא וכיום כאמור מנהלת אשכול כרמל.

ספרי על אתגרים בתפקידך, כיצד הדואר השתנה מאז שהתחלת לעבוד

''הדואר הינו הרשת הקמעונאית הגדולה ביותר במדינה עם קרוב ל--1,300 יחידות בכל רחבי הארץ, מתוכן 600 יחידות דואר ועוד מאות מרכזי מסירת חבילות שפתחנו בשיתוף עסקים קטנים ובינוניים ברחבי המדינה. הדואר מהווה שחקן ראשי ומשמעותי בתחום הסחר המקוון והחבילות.

אם בעבר הדואר שימש כאשנב שירות למשלוח דואר וביצוע תשלומים ובעיקר להעברת מכתבים, בעשור האחרון תפקידנו השתנה משמעותית בעקבות הגידול בהזמנת חבילות מחו'ל. כולנו כארגון רתומים למען שירות הלקוחות כדי שדברי הדואר יגיעו ללקוחות במהירות וביעילות. בשנת 2020 חילקנו בדואר בכל הארץ 50 מיליון חבילות מחו'ל וכ-360 מיליון מכתבים. בשנים האחרונות ביצענו התאמות רבות על מנת להיערך להיקפי החבילות הגדולים מחו"ל, כמו הקמת מרכז מיון ארצי בעיר מודיעין, הממיין כ-200 אלף חבילות בממוצע מדי יום! וכן פתיחת עשרות מרכזי מסירת חבילות בשנה מחוץ לדואר בשיתוף בתי עסק קטנים.

בתפקידי אני אחראית בין היתר על שיפור השירות והרווחיות ביחידות הדואר אומרת סימה . "אם בעבר עבודת האשנבאי היתה בעיקר מכירת בולים, כיום אנו מציעים ללקוחות ומוכרים מגוון רחב של שירותים ומוצרים, מט"ח, כרטיסים נטענים, העברות כספים בארץ ולחו"ל וכן מטענים לניידים, רמקולים, סוללות, אוזניות לניידים ועוד.

האתגר המרכזי שלי ביומיום הוא להוביל ולהצליח ברתימת העובדים לשינוים ולחידושים בדואר ישראל, לקחת עובדים שנמצאים בתפקידים שנים רבות ולהמשיך לגרום להם להגיע לעבודה עם ברק בעיניים ושמחת חיים. "אני יכולה לציין בסיפוק שהצלחתי לגרום לעובדים להגביר את תחושת המחויבות וכולם מתייחסים לעבודה כ"בית שני" וכמקור פרנסתנו גם בתקופת הקורונה והסגרים עבדנו בדואר כרגיל.

איך את רואה את תפקידך בתקופה הנוכחית הלא פשוטה כלל?

'בתקופת הקורונה התפקיד של כולנו השתנה. הדואר היה אחד הגופים היחידים שהיה פתוח ברציפות גם בתקופת הקורונה ובכל הסגרים, והעובדים המסורים עבדו תוך סיכון חיים של ממש ולא פעם יחידות נפתחו ונסגרו בגלל חשיפה לחולים מאומתים.השנה הזו הבהירה לנו את משמעות הדואר וחשיבותו בחיי היומיום של הציבור ואני רואה את תפקידי כשליחות חשובה משקיעה מעצמי רבות ומתייחסת לעבודתי ממש כאילו היה זה עסק פרטי שלי'.

מה דעתך על השינויים שחלו בדואר בשנים האחרונות?

'בחודשים האחרונים התחלנו בתהליך של זימון תור מראש במאות מסניפי הדואר. זה מהלך מורכב שבסופו של דבר יוריד משמעות את זמני ההמתנה לנוחות הלקוחות. אנו עושים רבות על מנת ליידע את הציבור כדי שיזמינו תור מראש באתר החברה, בנייד או טלפונית ב-171 ומסייעים לבעלי מוגבלויות הפטורים מתור, קשישים ומבוגרים שמגיעים ללא הזמנת תור ברגישות רבה.

"מהלך זה שינה משמעות את זמני ההמתנה, הוריד אותם ב-50% לדקות ספורות והעלה את שביעות רצון הלקוחות. כיום יש כ-200 יחידות בארץ מתוך כ-600 בהן יש זימון תור מראש מלא וכמחצית מהלקוחות כבר מזמינים תור מראש לפני ההגעה. סימה מציינת בסיפוק רב שזימון תור מראש מוכיח את עצמו ועובד מצוין במספר יחידות דואר בחיפה ובחודשים הקרובים השירות יורחב לכל יחידות הדואר בעיר'.

האם את יכולה להעניק טיפים והמלצות לנשים אשר שואפות להתקדם?

'הכי חשוב זה ללמוד, לא לוותר על ההתפתחות האישית והמקצועית, לחשוב תמיד מחוץ לקופסא, להעז ולא להפסיק לחלום".להציב מטרות ולפעול בנחישות להגשים אותם זה סוד ההצלחה. כמו שנאמר 'והעיקר לא לפחד כלל'.

צריך להקפיד על התמדה והשקעה בהון האנושי, הגברת שיתוף הפעולה בין הצוות, עבודה בשקיפות, טיפוח העובדים וראייה למרחוק. אני מאמינה במשפט המנצח, המאפיין את עבודתי: אם יש רצון יש יכולת. זה המוטו המלווה אותי מאז ומתמיד, כאישה השואפת למצוינות בכל תחומי החיים.

סוד ההצלחה בעיניי הוא להאמין בעצמך, עשי את המיטב בכל תפקיד, אל תוותרי על הגשמת חלומות ועל יציאה ללימודים, על ההתפתחות האישית והמקצועית, תחשבי תמיד מחוץ לקופסא, חשיבה חיובית ויצירתית, אל תחששי להעז וזכרי תמיד שהשמים הם הגבול, אם יש רצון, רצינות, השקעה ונכונות - הכל אפשרי'.
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור קצר ולעניין :
*   לראשונה בשל מגבלות הקורונה, נערכו...
*   'האירוע' הוא הסרט שזכה בפרס הסרט הטוב...
*   חברת 'סיריוס אלקטרוניקה' קיבלה את...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים