אחרי מאבק של חודשיים על חייו, מחלים הקורונה ג'ימי סעדה (45) משפרעם יצא ממחלקת האשפוז ברמב'ם כדי לראות את הים. כתבה: רונית קיטאי

הים כל כך קרוב. ממש ליד בית החולים אך כל כך רחוק היה במאבק לקורונה ולסעדה שרק חודשים קודם לכן נשא לאישה את פדווה, זה היה מאבק קשה והוא עדיין מתמודד עם סיבוכי המחלה

פורסם ב: 29/04/2021 13:26

ג'ימי סעדה, משפחתו והצוות המטפל ממחלקת טיפול נמרץ פנימי. צילום: דוברות הקריה הרפואית רמב'ם
במשך קרוב לחודשיים היה ג'ימי סעדה מאושפז ברמב'ם מבלי שראה אור יום. אחרי חודש של מאבק על חייו במחלקות ה'כתר' של בית החולים ועוד כחודש של התאוששות איטית ומותחת עצבים במחלקת טיפול נמרץ פנימי, השבוע הוא יצא לראשונה ממחלקת האשפוז כדי לראות את הים ולטעום גלידה.

ג'ימי כל כך התרגש והודה כי 'דברים הכי פשוטים, הכי מובנים מאליהם הם מתנה גדולה במקרים האלה',

ג'ניה רוייף, אחות אחראית במחלקת טיפול נמרץ פנימי, בה סעדה עדיין מטופל: 'בחודשים האחרונים ראינו מטופלים קשים שנכנעים לקורונה וכאלה שהצליחו לנצח אותה. המאבק של כל אחד מהם היה מורכב ומאתגר. כל אחד שמשתחרר מבית החולים הוא מבחינתנו סיפור הצלחה מרגש'.

חודשים ספורים לאחר שנישא לפדווה, חלה סעדה בקורונה ומצבו החמיר עד שנזקק לטיפול בבית החולים. הוא הגיע למחלקת כתר א' בתחילת מרץ, עוד בשלב שהטיפול בחולי קורונה נעשה במתקן התת-קרקעי ברמב'ם. זמן קצר לאחר הגעתו לשם החל מצבו להדרדר והוא הועבר לטיפולה של מחלקת כתר ג' (טיפול נמרץ קורונה) כשהוא מורדם ומונשם.

בתוך מספר שבועות החלים סעדה מנגיף הקורונה, אך למרות שהוגדר כמחלים, עדיין נאלץ להתמודד עם סיבוכי המחלה וחייו היו בסכנה. הוא הועבר להמשך טיפולם של צוות מחלקת טיפול נמרץ פנימי, בניהולו של ד'ר אסף מילר, כשהוא עדיין מורדם ומונשם, ובמשך מספר שבועות מצבו עדיין הוגדר קשה.

מוסיפה האחות ג'ניה רוייף: 'בימים האחרונים הוא החל סוף סוף להראות סימני שיפור וצוות המחלקה החליט להוסיף עוד פן חשוב מאוד לטיפול בו, הפן החווייתי: בכל התקופה הזו הוא אושפז למעשה במחלקות הנמצאות בחללים סגורים, לרוב כשהוא מורדם ומונשם, מבלי שיכול היה להיות חשוף לאוויר הפתוח, לאור יום, לנופי הים והכרמל שמקיפים את בית החולים וליהנות מחברתם של בני משפחתו.

ברגע שמצבו הרפואי איפשר זאת, התחלנו להוציא אותו החוצה, לשמש, לראות את הים, להפגש עם קרובי משפחה, לחוות דברים קטנים אבל משמעותיים. אנחנו מאמינים שזה חלק בלתי נפרד מתהליך ההחלמה', סיכמה..

פדווה, רעייתו של סעדה עמדה לצדו של ג'ימי כשהיא נרגשת ושיתפה על הרגעים הקשים ועל האמונה שליוותה אותם:'הוא היה במצב קשה מאוד ותמיד הייתה לי האמונה והתקווה שהוא יצא מזה. אני מודה לכל האנשים שהתפללו בשבילו, ששמרו עליו, שתמכו בנו. לרופאים, לאחים, לאחיות. לכולם'.


מצ'ב סרטון על יציאתו של ג'ימי סעדה מבית החולים אל הים. הקליקו כאן:


צפו - ג'ימי סעדה יוצא מרמב"ם לים:

https://youtu.be/SFDrpBV9nDI


(דגנית קניג)
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   משה עלמני בן 97 לא הרגיש טוב והגיע לרמב'ם...
*   מכשיר החייאה (דפיברילטור) חכם של מ.ד.א...
*   d

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים