'כתב החידה של יוסף בן מתתיהו' רומן היסטורי מאת דורון בן שמעון. הוצאה עצמית. כתבה: רונית קיטאי

דורון בן משה כיום תושב תל-אביב-יפו, עבד במשך שנים ברכישה ובהבראות חברות עד שהחליף זאת בתרמיל טיולים והפך למדריך טיולים מוסמך. בסיורים הללו התאהב במקומות היסטוריים עם סיפורים מרתקים, וכך החלה כתיבת ספרו המיוחד

פורסם ב: 28/04/2021 11:47

דורון בן שמעון והרומן ההיסטורי שכתב 'כתב החידה של יוסף בן מתיתיהו'. צילום: פרטי
דורון בן שמעון, גרוש ואב לשני בנים (36, 34) וסב לנכד בן 4 וחצי ונכדה בת שנתיים, גדל באילת שם התגורר עד שהחל ללמוד באוניברסיטה ועבר לבאר שבע ולאחר הסיום הגיע לתל אביב.

הספר 'כתב החידה של יוסף בן מתתיהו' הוא רומן היסטורי מסחרר שמעוגן היטב בעובדות, והוא מעלה מהאוב בצבעים עזים את הקרב חסר התקווה של היהודים כנגד המעצמה הכי חזקה בעולם. היה זה מאבק שסופו באירוע הדרמטי והמכונן ליהדות ולנצרות - חורבן בית המקדש השני בשנת 70 לספירה.

הוא מאיר בצבעים עזים את רגעי הגבורה לצד הייאוש, את הטירוף והאכזריות ששררו במהלך המרד היהודי הגדול נגד הרומאים, ועוד יותר בירושלים בזמן המצור. הספר מביא את סיפורם של אנשים שיד הגורל הובילה אותם בספינה לסערה גדולה, להגיע לחוף מבטחים, בין ייאוש לתקווה, לייאוש חדש.

הרומן פותח צוהר אל נפשו המעונה, האניגמטית ורבת הסתירות של יוסף בן מתתיהו, מי שנשלח לרומא על ידי הסנהדרין בגיל עשרים ושש, חזר לארץ אחרי שבילה מעל לשנתיים בחצר הקיסרית. הוא מונה להיות מפקד המרד בגליל, ונתפס ע"י הרומאים ביודפת. במקום להוציאו להורג כמקובל, מינה אותו אספסינוס, לאיש המודיעין הבכיר שלו.


מורי הדרך ומאות הטיולים שהדריך, נתנו לו פרספקטיבה ועומק על ארץ ישראל והמורשת שלה. האירוע הדרמטי של מלחמת היהודים ברומאים סקרנה אותו שנים רבות. כמי שהצילום מהווה תחביב חיים בשבילו, הוא כמעט יכול היה לדמיין את הצעקות והריח הנוראי של התבוסה, כאילו היה שם. לצורך כתיבת הרומן כתב החידה של יוסף בן מתתיהו, הספר 'תולדות מלחמת היהודים ברומאים' עמד לנגד עיניו וליווה אותו כמעט יום ביומו. המחבר למד וקרא במקורות נוספים וכן גם פרשנויות על הספרים של יוסף בן מתתיהו.

מספר לי דורון בן שמעון: 'הסיפור הזה מיד ריתק אותי וכאשר הייתי בסיורים מטעם בית הספר בו למדתי בתל אביב להיות מדריך טיולים (בשלוחה של אוניברסיטת חיפה), נחשפתי לסיפור המיוחד. זה קרה לי בביקור ביודפת, בגמלא ועוד. הרגשתי כאילו אני נמצא שם ואז החלתי לכתוב על כך ספר. אגב בקרוב מאוד אשיק את הספר ביפו. את מוזמנת!'.

הספר מכיל 378 עמודים ומחירו 99 ש'ח. אפשר להשיג אותו באתר הספר:

www.josephus-riddle.co.il/
דורון בן שמעון, צילום :פרטי

הספר כתב החידה של יוסף בן מתתיהו , מאת דורון בן שמעון. הוצאה עצמית

שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור ספרים חדשים :
*   רשעות וחמלה מאת עפר מזר. הוצאת 'צמרת'...
*   'קפה שחור ברכבת אקספרס' מאת מאיר גז...
*   שאלה במתנה מאת שירה נורית נגר. איורים:בעז...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים