כחלק מההערכות להילולה במירון ערכו משטרת ישראל ומגן דוד אדום ערכו תרגיל אירוע רב נפגעים. כתבה: רונית קיטאי. צילום: מד'א

מי חלם את הזוועה הזאת ואת גודל האסון שיתרחש לאחר מכן?

פורסם ב: 28/04/2021 04:20

תרגיל אירוע רב נפגעים במירון . צילום: דוברות מד'א
אז זה היה 'רק' תרגיל במסגרתו מאות חובשים ופראמדיקים של מד'א הגיעו להר מירון והם ערוכים לקראת אירועי ההילולה השנתית.בשטח ההדלקה נערך תרגיל שדימה אירוע רב נפגעים, בהובלת משטרת ישראל ובשיתוף מגן דוד אדום, מכבי אש וצה'ל.

במהלך ההילולה במירון, מרחבי מד'א בצפון הארץ יפעלו בכוננות גבוהה. הצוותים הרבים של מגן דוד אדום מכלל רחבי הארץ כבר הגיעו אל שטח הר מירון. מאות החובשים והפראמדיקים של מד'"א בשיתוף עם עשרות ארגוני הצלה הפועלים תחת מד'א לאורך כל השנה יאבטחו רפואית את מאות אלפי החוגגים שיגיעו למקום בהתאם להנחיות הקורונה של משרד הבריאות, באמצעות עשרות אמבולנסים, ניידות טיפול נמרץ וכלים ייעודים נוספים ופתרונות טכנולוגיים אשר יאפשרו טיפול מקיף ומידי בעת חירום.

כחלק מההערכות לאבטחה הגדולה, נערך למחרת, בבוקר יום חמישי, בהובלת משטרת ישראל ובשיתוף מגן דוד אדום, מכבי אש וצה"ל תרגיל אירוע רב נפגעים ברחבת הדלקה. במסגרת התרגיל תורגל תרחשי של קריסת במת קהל ועשרות רבות של חוגגים נפצעו.

'צוותי מד'א אשר נמצאים בהר בכוחות גדולים העניקו טיפול רפואי לפצועים המדומים', הסביר פרמדיק מד'א עומרי הוכמן שהיה מפקד כוחות מד'א בתרגיל והוסיף : 'במסגרת התרגיל השתמשנו בטכנולוגיות מתקדמות שפותחו במגן דוד אדום ובכלים ייחודיים דוגמת משאית החפ"ק של מד"א, האוטובוס לטיפול נמרץ וטרקטורונים בעלי התקן מיוחד לחילוץ פצועים. אמבולנסים של מד'א פינו פצועים למנחת מסוקים סמוך על מנת לתרגל חבירה למסוק הצפוני של מד'א שנמצא גם כן בכוננות גבוהה'.

מנכ'ל מד'א אלי בין: 'מגן דוד אדום ערוך לאבטח רפואית את מאות אלפי החוגגים בהילולה במירון בשיתוף פעולה ובתיאום מלא עם משטרת ישראל וכלל כוחות החירום והשנה אף תגברנו את היקף הכוחות במרפאה נוספת במתחם ההדלקה. מאות החובשים והפראמדיקים של מד"א ישהו בהר עד למוצאי שבת על מנת להעניק טיפול רפואי מהיר ומקצועי. אני קורא לציבור לשמור על הנחיות משטרת ישראל והסדרנים, להימנע מדוחק וצפיפות ולהקפיד על הנחיות משרד הבריאות בנושא נגיף הקורונה'.

להורדת סרטון וידיאו מהתרגיל:

https://we.tl/t-nriqUv2pnE
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   משה עלמני בן 97 לא הרגיש טוב והגיע לרמב'ם...
*   מכשיר החייאה (דפיברילטור) חכם של מ.ד.א...
*   d

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים