עשרות אנשי צוות רפואי מבי'ח 'כרמל' הוזמנו לטקס המשואות המרכזי בהר הרצל בירושלים. כתבה: רונית קיטאי. צילום: אלי דדון דובר בי'ח כרמל

בין מוזמנות הכבוד מבי'ח 'כרמל' היו ד'ר פנינית שקד משען מנהלת המעבדה המיקרוביולוגית והאחות ג'ין גולן מהיחידה לטיפול נמרץ. 'אחרי שנה כל כך קשה ומאומצת במאבק בקורונה להופיע בטקס המשואות המרכזי של ישראל זאת גאווה וכבוד גדול לכולנו', הן אמרו. היו גם רופאים בכירים וצוותית רבים שעבדו במחלקות הקורונה

פורסם ב: 13/04/2021 10:40

צוות כ'רמל' בירושלים. צילום: אלי דדון דובר בי'ח כרמל
כדי להוקיר תודה למאות ואלפי עובדי בית החוים ח כרמל על העבודה בשנת הקורונה המאוד מאומצת הוזמנו ע"י ועדת העצמאות של ישראל, עשרות עובדים נבחרים ומייצגים מצוות ביה"ח שעבדו במסירות לאורך כל שנת הקורונה כדי להשתתף בטקס המשואות הלאומי ביום העצמאות בהר הרצל שנערך השנה בסימן 'אחווה ישראלית'.


בין המוזמנים שנבחרו מכרמל, רופאים בכירים שעבדו במחלקות הקורונה, אחים ואחיות, עובדי מינהל ואחזקה, צוותים פארה רפואיים עובדים סוציאליים ואנשי לוגיסטיקה, עובדי מחלקת מחשוב עובדי המעבדות ונציגים מעובדי המשק.

ד'ר פנינית שקד משען מנהלת המעבדה המיקרוביולוגית שהשתתפה בטקס אומרת: 'אני חשה גאווה שהוזמנתי להשתתף בטקס הדלקת המשואות של יום העצמאות ולייצג את עובדי המעבדות הרפואיות שעובדים ימים כלילות ותרומתם למאבק בקורונה הינה מכרעת ומשמעותית. המעמד היה מאוד מרגש והיווה עבורי סגירת מעגל של התקופה האחרונה המיוחדת בחיי.

השנה האחרונה בסימן הקורונה לא הייתה דומה לאף שנה אחרת כי המגיפה הזאת שינתה את חיינו ככלל ואת חיי בפרט. בתחילתה, בזמן של אי וודאות, עבדנו סביב השעון כחיילים בקרב מול הנגיף המתעתע הזה. הקמתי את המעבדה לבדיקות לאיתור נגיף הקורונה בבית חולים 'כרמל' מקבוצת 'כללית', שהייתה אחת הראשונות בארץ שהחלו בבדיקות האלה. כל זה למען מטרה של טיפול בחולים ועזרה בהתמודדות עם המגיפה בהיבט של בריאות הציבור.

חיינו השתנו ו- 24 שעות ביממה היינו סביב הקורונה. כל צוות העובדים המצוין והמסור התגייס לעבודה באופן מעורר הערצה וללא עוררין. לפתע המעבדות הרפואיות ועובדי המעבדה שהם בדרך כלל הכוח השקט שמאחורי הקלעים עברו לקדמת הבמה וזכו להערכה מקצועית ואישית. אני בהחלט יכולה לציין שזוהי השנה המאתגרת ביותר שחוויתי וגם המעצימה ביותר'.

בין האחים והאחיות מכרמל שהשתתפו בטקס המרגש בהר הרצל היתה גם האחות ג'ין גולן. ג'ין עובדת מזה 40 שנה כאחות מסורה מתוכם 25 שנה היא משקיעה את הנשמה ביחידה לטיפול נמרץ נשימתי בבית החולים. כך היא נשמעה: 'זאת הייתה שנה בלתי נשכחת עבורי ואני מאמינה שגם עבור כולנו. שום דבר לא יכול היה להכין אותנו למגיפה הזאת.

התסכול שכרוך במלחמה בווירוס לא ידוע שנראה היה שממציא את עצמו מחדש בכל רגע וקורא תיגר על הספרות המוכרת לנו. מטופלים שלפתע התדרדרו מול עינינו במהירות ומשפחות שחוו אובדן איום. הניסיון שלנו כצוות להעניק את הטיפול הטוב ביותר תוך מאבק מתמיד בציוד המיגון, סביבה לא מוכרת ומכשור שונה. למרות האובדנים הרבים חיווינו גם רגעי נחת ממקרי הצלחה וראינו משפחות מתאחדות חזרה ומוכנות לחגוג את עתידן יחד.

לצד כל אלה, קרה דבר מיוחד מאוד, ראינו את כל צוות בית החולים מתגייס למשימה, תומך ומגבה אחד את השני. זכיתי לעבוד עם צוות רב מקצועי מכל התחומים ואני מורידה בפניהם את הכובע על עבודתם'..

בהתייחסות לטקס המרגש אמרה האחות ג'ין: ' היה לי הכבוד ביחד עם עמיתי לייצג את בית החולים באירועי יום העצמאות ה-73 למדינת ישראל בהר הרצל. האווירה שם הייתה מיוחדת מאוד, צוותים מבתי חולים מכל המדינה חברו יחד ויצרנו מופע חגיגי של תקווה ואחדות.

השירה אמנם לא הייתה מושלמת וכנראה שלא נייצג את המדינה בתחרות האירוויזיון אבל בהחלט חלקנו רגעי שמחה וצחוק נחוצים במיוחד. אני גאה להיות חלק מצוות בית החולים ומרגישה כבוד גדול על כך שנבחרתי יחד עם אחרים לייצג אותו באירוע זה. יש לנו צוות מדהים, שהוכיח את עצמו כצוות מקצועי, שעובד בשיתוף פעולה, בוכה וצוחק יחד ובעיקר צוות שמקווה ומצפה לעתיד טוב ובריא וחזרה לשגרה מבורכת'.
צוות 'כרמל' והשרה מירי רגב. צילום: אלי דדון

האחות ג'ין והצוות. צילום: אלי דדון

פנינית שקד. צילום: אלי דדון

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   השבוע ב'כללית' בחיפה והגליל המערבי...
*   המנהלת האדמיניסטרטיבית של בי'ח 'מזור'...
*   ח'כ יואל רזבוזוב היה ראשון המבקרים...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים