לשכת עורכי הדין בראשותו של עו'ד אבי חימי, פונה לבג'צ בעקבות אי מינוי שר משפטים. צילום: לשכת עורכי הדין

הלשכה מבקשת להצטרף כידיד בית המשפט לעתירתה של התנועה למען איכות השלטון בישראל, במסגרתה מבקשת העמותה למנות באופן מידי שר משפטים קבוע, לאחר פקיעת כהונתו של מ'מ שר המשפטים ח'כ בני גנץ

פורסם ב: 11/04/2021 12:41

עו'ד אבי חימי ראש לשכת עורכי הדין. צילום: לשכת עורכי הדין
בבקשת הלשכה נכתב בין היתר כי מדינת ישראל מצויה בשנים האחרונות במשבר פוליטי חריף שהביא לכדי לא פחות מארבע מערכות בחירות בשנתיים האחרונות. על פי הבקשה, אי מינויו של שר משפטים פוגע באופן קשה במשילות, במערכת אכיפת החוק, במערכת המשפט וביכולת השלטונית בישראל, תוך שסמכויות מהותיות רבות בהן מחזיק שר המשפטים נותרות ללא גורם המסוגל להוציאן לפועל.

הלשכה מציינת בבקשת ההצטרפות כי לפי סעיף 1 בחוק לשכת עורכי הדין, הוקמה הלשכה על מנת לאגד את כלל עורכי הדין בישראל, לשמור על רמתו וטהרו של מקצוע עריכת הדין, והיא "תפעל למען הגנה על שלטון החוק, זכויות האדם וערכי היסוד של מדינת ישראל". הלשכה סבורה כי היעדרו שר משפטים פוגע קשות בשלטון החוק, במערכת המשפט, וכפועל יוצא מכך, גם בציבור תושבי מדינת ישראל.

ראש לשכת עורכי הדין עו'ד אבי חימי: 'המצב בו אין במדינת ישראל שר משפטים מכהן הוא תקדים מסוכן שפוגע קשות בשלטון החוק בכלל ובמערכת המשפט בישראל בפרט. לשכת עורכי הדין אינה יכולה לשבת בחיבוק ידיים בזמן שבאחד המשרדים הממשלתיים החשובים ביותר לא עומד שר באופן קבוע, ובכך מופקרים הלכה למעשה עשרות נושאים והחלטות קריטיות מדי יום'.

את בקשת ההצטרפות הגישו ב'כ לשכת עורכי הדין: - עו'ד צבי בר נתן, מרב ברוך ואסף סוויסה ממשרד גולדפרב זליגמן, יחד עם יו'ר ועדת הצטרפויות להליכים משפטיים בלשכה, עו'ד ערן גולן.

(טל נחום)
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור קצר ולעניין :
*   חברת הביטוח 'ליברה' חוגגת יום הולדת...
*   אחראי הרווחה רצה להפתיע את עובדי החברה...
*   דבורה שרר תנהל את מערך התקשורת דוברות...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים