השבוע במרכז הרפואי לגליל בנהריה. כתבה: רונית קיטאי. צילום: רוני אלברט דוברות המרכז הרפואי לגליל

מי החולה הקשה שריגש כאשר דיבר ודמע עת סיפר כיצד הצילו את חייו במרכז הרפואי לגליל? הרמת כוסית לרגל חג פסח בבית החולים בניהולו של פרופ' מסעד ברהום. פרידה מצוות סיעודי בכיר, רונית קלמן האחות הראשית פרשה לגימלאות ואתה עובדים נוספים

פורסם ב: 25/03/2021 16:33

תומר הופמן ורעייתו עם פרופ' מסעד ברהום מנהל המרכז הרפואי לגליל. צילום: רוני אלברט דוברות המרכז הרפואי לגליל
'אני מבקש להודות לצוותים שהצילו את חיי', אמר חולה הקורונה בדמעות בטקס לרגל חג הפסח בו השתתף במרכז הרפואי לגליל. הדובר היה תומר הופמן תושב כרמיאל , שהיה מאושפז במצב קשה במחלקת הקורונה כתר א' והוזמן כאורח הכבוד.

תומר הופמן עלה לבמה וסיפר על התקופה בה היה מאושפז במצב קשה. בהתרגשות רבה הוא סיפר: 'הצוות במחלקה היה המשפחה שלי. הם הצילו אותי ונלחמו על החיים של כל חולה וחולה כאילו היה המשפחה שלו. פגשתי במחלקה חולים מכפרים שכנים לעירי כרמיאל, כמו דיר אל אסד ובענה, וכל הזמן ידעתי שהצוותים יעשו כל דבר אפשרי כדי לשמור עלינו בחיים'.


האחות הראשית רונית קלמן, שפורשת בתום החודש, נשאה דברי פרידה, בהם סיכמה 46 שנות עבודה בתפקידים שונים במרכז הרפואי. מנהל המרכז הרפואי פרופ' מסעד ברהום, הביע בדבריו תקווה כי חג הפסח, שהינו גם חג החירות, יסמן את תחילתה של דרך חדשה מעבדות לחירות, על רקע תקופת הקורונה המאתגרת.

פרופ' מסעד ברהום הודה ל-3,000 העובדות והעובדים, עליהם אמר כי הם מהווים חלק משמעותי מאותה יציאה מעבדות לחירות. לסיום דבריו בירך פרופ' ברהום את העובדים בני דתות נוספות, שיציינו בקרוב את חג הפסחא (נוצרים), חודש הרמדאן (מוסלמים) ונבי שועייב (דרוזים). בסיום הרימו העובדים כוסית, יחד עם הופמן ורעייתו גלית, לרגל החג. הטקס התקיים באודיטוריום שבמרכז לחינוך לבריאות עקש אנגל, במעמד ההנהלה המצומצמת, והועבר לעובדים באמצעות ה'זום'.


*****


פרידה מצוות סיעודי בכיר במרכז הרפואי לגליל בנהריה. זה קרה באודיטוריום של המרכז לחינוך לבריאות ע'ש אנגל במרכז הרפואי לגליל בנהריה, שם נפרדו מהאחות הראשית רונית קלמן, מהאחיות האחראיות פרומה אלתר ורחל קימברג, וממנהלת הלשכה בהנהלת הסיעוד ג'נט דרסלר שפורשות לגימלאות.

החלק הראשון הוקדש לפרידה מרונית קלמן, שפורשת לאחר 46 שנה במרכז הרפואי, מתוכן שימשה ב-20 השנים האחרונות כאחות הראשית. בתחילה נישאו דברי ברכה ע'י מנהל המרכז הרפואי, פרופ' מסעד ברהום, והאחות הראשית הנכנסת דליה טדגי. לאחר מכן הוקרנו מצגת מרגשת וכן שיר בהשתתפות צוותים סיעודיים מהמחלקות.

בהמשך נפרדה הנהלת הסיעוד מהאחיות האחראיות פרומה אלתר (פנימית ה') ורחל קימברג, וממנהלת הלשכה ג'נט דרסלר, שפורשת לאחר כ-30 שנה.

במהלך האירוע, שנחתם בארוחת צהריים קלה, התקיימה באמצעות ה'זום' הרצאתו המרתקת של העיתונאי רוני קובן, 'רגע של אמת', בה גילה 'סודות מאחורי הקלעים' על ראיונות ושיחות שערך במסגרת עבודתו עם אישים מפורסמים, בליווי סרטונים.

לצורך הכנת הטקס המרשים הוקמה ועדה מארגנת בהשתתפות עובדות הסיעוד הלן מלכה זאבי, דנית שכטר עמרם, לבנה יעקובסון, סמדר אוקמפו, ג'נט דרסלר ואורלי קולפק, שגם הנחתה את האירוע.
פרופ' מסעד ברהום מנהל בית החולים , ורונית קלמן. צילום:רוני אלברט דוברות המרכז הרפואי לגליל

כתב הטלויזיה רוני קובן בהרצאה ב'זום'. צילום: רוני אלברט דוברות המרכז הרפואי לגליל

פרידה מז'נט. צילום: רוני אלברט דוברות המרכז הרפואי לגליל

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   בשל מחסור חמור בדם במד'א קוראים לבעלי...
*   השבוע ב'כללית' בחיפה והגליל המערבי...
*   עשרות אנשי צוות רפואי מבי'ח 'כרמל'...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים