'לאייל אערוג' מאת סוניה ליפשיץ. הוצאת 'צמרת'. כתבה: רונית קיטאי. צילום: אלבום משפחתי

סוניה ליפשיץ היא אישה אמיצה ומיוחדת אשר חשפה בכנות נוגעת ללב, אונס שעברה בנעוריה .בעקבות זאת הגיעה עד לארה'ב כדי ללדת שם ולמסור את הפעוט באימוץ פתוח. מי היא סוניה ליפשיץ , משפחתה וחייה? אל תחמיצו את הסיפור שלה!

פורסם ב: 23/03/2021 21:11

סוניה ליפשיץ וספרה 'לאייל אערוג' בהוצאת 'צמרת'
כל כך הרבה אנשים ונשים חיות בהדחקה. הן סופגות ובולעות השפלות, טראומות שעברו , אונס, מכות. מה קורה כאשר הנאנסת מגלה כי נכנסה להריון מהאונס האכזרי שעברה?

סוניה מיכל ליפשיץ כותבת על התהליך שעברה כבת למשפחה דתית להורים מבוגרים, כאשר הסתירה מהם את הריונה והנסיבות לכך ועזבה את הארץ כדי ללדת בארה'ב ושם למסור את פרי בטנה לאימוץ . אי אפשר להישאר אדישים למקרא הרומן האוטוביוגרפי המטלטל וסוער שכתבה ובו היא משתמשת בשם מיכל כדי לגולל את סיפור חייה.

אז בספרה היא מיכל, שבגיל 22 נכנסה להיריון לא רצוי בעקבות אונס ברוטלי ונאלצה לעמוד בפני קשיים וקושיות. לא היתה לה כל אפשרות לגדל את הילד בעצמה, ללא תמיכת משפחתה ומי שיממן אותה ואת הפעוט ואז עשתה את מה שמצאה לנכון בנסיבות שהיו קיימות אז.

מי את סוניה ליפשיץ?

'שמי המלא הוא סוניה מיכל ליפשיץ.נולדתי בקריות שליד חיפה ולמדתי ב'בית יעקב' עד גיל 18.אחר כך למדתי באוניברסיטת חיפה מקרא ומחשבת ישראל ובמכללת 'שאנן' -הוראה לחטיבת ביניים'.

מי שנכנסה להריון כתוצאה מאונס ברוטלי וטראומטי, כנראה שהגוף שלה הגיב בעוצר כללי והתוצאה היא לא הצליחה להכנס להריון זמן רב לאחר נישואיה. הריון ראשון היה מחוץ לרחם ולאחריו בעיות גינקולוגיות וניתוח. המצב הזה גרם לכך נאלצה לעבור טיפולי הפרייה בנסיון להכנס להריון.

על כך סיפרה לי סוניה: 'לצורך המשך טיפולי הפריית מבחנה, פרשתי מההוראה וניהלתי משרד שידוכים בשם 'ענבי הגפן'. כולל סדנאות הכנה לנישואין ,שבתות אירגון לפנויים ופנויות בבתי מלון טיולים ועוד.

מזה 19 שנים אני מתגוררת בישוב בר יוחאי שלמרגלות הר מירון. נשואה לעדיאל ואם לאייל (40) העוסק בתחום עולם המחשבים, מאור (30) ואוריין (23) המדהימים. מאור הוא בוגר סיירת 'גבעתי',אוריין שירתה בקרקל. אייל הבן שמסרה לאימוץ , נשוי לבת' זילברמן, פרופסורית למשפטים בארקנסו והם הורים לשני בנים מקסימים, נכדיה של סוניה מיכל ליפשיץ: ארלו ואמת.

מוסיפה סוניה ליפשיץ: 'מזה שנים שאני שומעת על אלימות כנגד נשים בכל המגזרים,אם זו אלימות מילולית,פיזית הטרדות מיניות,ורציחות. החלטתי לא לעמוד מנגד ולחשוף את סיפור חיי ולשתף אותם גם במחיר של אובדן צנעת הפרט. מאז כתבתי את הספר אני מקבלת תגובות נרגשות מאוד, ואני מעבירה הרצאות, מעניקה ייעוץ והכוונה לכל מי שצריך/ה.

הגיע הזמן שנערות/נערים,נשים וגברים כאחד ישמיעו קולם ללא חשש ומורא.ויטפלו בפצעי ילדות או במצוקה עכשווית. אני עצמי מרגישה כי מאז שהספר יצא לאור התגובות שמגיעות אלי מחזקות אותי בשליחות ממדרגה ראשונה שקיבלתי על עצמי בתקופה זו של חיי'.

למזלה היא נישאה לגבר אוהב , עדיאל ליפשיץ, שעל השידוך לו אחראים זוג חיפאי ידוע, ד'ר צביקה הר-שפר וד'ר ציפי הר-שפר. אתו כאמור הביאה לעולם בן ובת אהובים לא פחות. חלפו שנים ועם אייל אשר שם משפחתו הוא זילברמן נוצר קשר חם ונפלא וכך גם בינו לבין אחיו ואחותו.

לסוניה יש שני נכדים מבנה הבכור איש המחשבים אייל זילברמן (40) ,ומנישואיה לעדיאל ליפשיץ היא אם למאור ליפשיץ כיום בן 30 מוזיקאי וראש תחום בקרב מגע ישראל שמתגורר במושב אודים שליד נתניה ביחד עם אחותו אוריין ליפשיץ בת ה-23 העובדת בבנק וב'סטימצקי'.


לפני שנתיים הגיעה משפחת זילברמן לביקור בארץ וכדי להשלים את הפאזל אגלה לכם כי איילין יהודיה אמריקאית ופרופ' דיויד זילברמן שנולד בישראל, התגרשו שלוש שנים לאחר שאימצו את אייל. איילין ביקשה להתגרש ונישאה לאחר ואילו פרופ' דיויד זילברמן היה בר מזל וכך הגיעה לחייו ליאורה לבית אבוהב עם שורשים של משפחה מכובדת מצפת. הם נישאו ולקשר היא נכנסה כגרושה עם שני ילדים שגדלו כאחיו של אייל, לכל דבר.

פרופ' דיויד זילברמן בא לישראל כמועמד לקבלת פרס וולף על תרומתו ומפעל חייו בתחום החקלאות למען העולם וארץ ישראל. נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין בירך ומ'מ יו'ר קרן וולף פרופ' דני שכטמן זוכה פרס נובל ותושב חיפה, סיפר על תהליך הבחירה בזוכי הפרס: 'הקריירה של פרופ' זילברמן היא תמהליך ייחודי של עבודה תיאורטית, מחקר שימוש ויישום, והוא הדמות המרכזית בדיונים על מדיניות המים, סביבה ומשאבים בחקלאות ובביו-כלכלה'. אייל זילברמן זכה בהורים מאמצים נפלאים , במשפחות חמות משני הצדדים וכולם הרויחו בסופו של דבר. אני לא יודעת אם סוניה עצמה שמה לב לעובדה שלא רק שבנה אייל נקרא על שם אביו של דיויד ששמו היה צבי אייל, אלא גם האותיות של אמו המאמצת איילין דומות מאוד ואיילין שעבדה כמתכנתת מחשבים, בתת ההכרה אולי גרמה שאייל יפנה לתחום עיסוק זה בחייו. החיים הם לפעמים כמו סרט, סוחט דמעות, סוחף ומרגש והכל ביחד.

'לאייל אערוג' הוא ספר שלא תוכלו להפסיק לקרוא.247 עמודים -89 ש'ח. הוצאת 'צמרת'.

אפשר לפנות לסוניה ליפשיץ במייל:

sonialif8@gmail.com
לאייל אערוג מאת סוניה ליפשיץ. הוצאת 'צמרת'

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור ספרים חדשים :
*   משמעת של אלופים, פסיכולוגיית ספורט...
*   'ציונות על רגל וחצי' מאת עופר בר יהודה...
*   נמה הנמלה האחרת מאת גיורא רייכלר...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים