בבית החולים רמב'ם החלה בשעה 8 בבוקר הצבעה ב -4 קלפיות שונות. כתבה: רונית קיטאי. צילום: הקריה הרפואית רמב'ם

שלוש מהקלפיות 'הרגילות' מיועדות לחולים מאושפזים וצוותים רפואיים ולוגיסטיים שעובדים ביום הבחירות. הקלפי הייחודית ביותר היא הרביעית - הקלפי הממוקמת במחלקת הקורונה המזוהמת

פורסם ב: 23/03/2021 10:35

צילום: הקריה הרפואית רמב'ם
בשעה 7:30 החלו מוחמד חוסיין ותמר שוחט, מזכירי הקלפי להתארגן למשימה היותר מורכבת של הכנסת קלפי עם מעטפות כפולות ופוסטרים עם רשימת המפלגות והאותיות, פרגוד וארגז מיוחד אל תוך המחלקה המזוהמת שבה מאושפזים נכון להבוקר 14 חולים.

מוחמד חוסיין, איש תפעול שבעצמו היה חולה בקורונה ואושפז באותה מחלקה בדיוק נשאר בחדר הבקרה שבו ישבו גם שלושה נציגי וועדת קלפי ממפלגות שונות, והם צפו בהליך דרך מסכי הבקרה.

תמר שוחט, אחראית תפעול של בית החולים רות לילדים ברמב'ם נכנסה כשהיא ממוגנת לתוך המחלקה עצמה. ראשון המצביעים היה איסמעיל בהוטי, בן 29 ממשהד. איסמעיל אב לילד קטן, לצערו מובטל. הוא סיפר כי הוא מקפיד להצביע בכל מערכת בחירות. הוא נדבק בקורונה אחרי חיסון ראשון.

אחריו הגיעה אלגרה ישראל, בת 80 שסיפרה שהיא מתלבטת אם בכלל להצביע. אלגרה, חיפאית, עלתה ממצריים בגיל צעיר. היא שכלה את שני בניה בנסיבות מצערות. בנה הבכור, מוטי ישראל היה שוטר שנרצח בפברואר 1993 בידי מחבלים בפעילות מבצעית כאשר ישב בניידת משטרה ליד תלמי אלעזר. בנה השני נפטר זמן קצר לאחר מכן מסרטן. למרות השכול אלגרה משדרת אופטימיות רבה. היא הגיעה לקלפי עם שתי תעודות : תעודת זהות ותעודת מתחסן שבו נופפה לעיניה הנדהמות של המזכירה תמר שוחט .אני פה למרות שני חיסונים היא אמרה בחיוך גדול ונכנסה אל מאחורי הפרגוד.


בצילומים אפשר לראות את התארגנות הקלפי במחלקה המזוהמת. חדר הבקרה עם נציגי וועדת הקלפי. איסמעיל בהוטי מצביע, אלגרה ישראל מצביעה. צילום: הקריה הרפואית רמב'ם

(דוד רטנר)
צילום: הקריה הרפואית רמב'ם

התארגנות במחלקת קורונה. צילום: הקריה הרפואית רמב'ם

שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   השבוע ב'כללית' בחיפה והגליל המערבי...
*   המנהלת האדמיניסטרטיבית של בי'ח 'מזור'...
*   ח'כ יואל רזבוזוב היה ראשון המבקרים...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים