לשוחרי הזמר העברי ערכו לפני הצהריים אירוע שמח. כתבה וצילמה: רונית קיטאי

ברחבה החיצונית של בית הכנסת 'אבות ובנים' ברחוב קלר בחיפה, הופיעו נגן הגיטרה איתן ארד עם שתי זמרות ולפני כן התקיימה גם הרצאה

פורסם ב: 21/03/2021 13:23

מימין לשמאל אגי נפתלי-ארד, רונית עשת, ד'ר ניצה נוה, רחל להב ואיתן ארד . בין אגי ואיתן אין כל קשר משפחתי אם תהיתם. צילום: רונית קיטאי
ד'ר ניצה נוה תושבת דניה הירצתה על 'נשים חכמות בחברה המקראית' ועם איתן ארד זימרו רחל להב ואגי נפתלי-ארד. על ההפקה ועד הר הכרמל. הנחתה רונית עשת שבאותו יום חגגה את יום הולדתה את רונית הפעלתנית מכירים גם כבתה של חיה בן צבי אמנית נאיבית ובעבר הרחוק מזכירת דובר עיריית חיפה שהיתה שם בין הקהל ובאה בין היתר לחגוג עם בתה את יום ההולדת. רונית עשת ידועה כמי שעושה חיבורים בין אנשים ולא רק חיבורים מוזיקליים.

אגי נפתלי-ארד תושבת שכונת נוה שאנן בחיפה מופיעה מעל 30 שנים בלהקות זמר וחבורות זמר ואילו רחל להב שגם לה חגגו היום את יום הולדתה אך הוא חל רק ...מחר. רחל שרה בלהקת 'שירלי' של עיריית חיפה בניצוחו של אורי קריב ובנוסף לכך היא גם תכשיטנית ומורה לתכשיטנות. איתן ארד תושב חיפה מאז ומתמיד, אשר עורך טיולים מוזיקליים, ערבי שירה וריקודים וכמובן מנגן ושר. מזל טוב לכל החוגגים ושימשיכו לשיר ולשמוח תמיד.

הוא כותב שירים, מלחין, שר ומלווה את עצמו בגיטרה והסולניות היו מתואמות אתו מראש בשירים ישראליים שהקהל אוהב.

אגב, כל מי שבירך את רונית עשת ליום הולדתה, מאוחר יותר 'בירך' אותה בעצבים על שאיננה חוזרת אליו להודעות. מסתבר שהסוללה התרוקנה בנייד שלה וכל אותה עת ערכו לה מפגש הפתעה חברותיה למשחק הברידג' וכלת השמחה חזרה מאוחר יותר. היא סיפרה לי כי מחדשים פעילות במת אזרחים ותיקים ברחבה בבית מילר, שושנת הכרמל 6 בכרמל המערבי בחיפה.

בין אלה שהגיעו לברך אותה היתה הזמרת גאולה קלאצ'קו שגם שיגרה תודות לחברי ועד הר הכרמל על היוזמה המבורכת, מפגשי במת אזרחים ותיקים במהלך חצי השנה האחרונה, בין הסגרים והבידודים, תוך שמירה על נהלי התו הירוק שהתקיימו עד כה ברחבה של בית הכנסת 'אבות ובנים' ברח' קלר 6.כנראה שהסיפרה 6 'רודפת' אחריהם כי גם בית מילר נמצא בשושנת הכרמל 6.

רונית עשת סיפרה לי: 'קיימנו במתחם של אולם האירועים 'אבות ובנים' מפגשים בשיר וזמר, קונצרטים מוסברים, הרצאות ועוד.היו סדרה של מפגשים - מילים, מנגינות ומה שביניהם. זו הזדמנות מצדי להודות לדוד גיא יו'ר ועד הר הכרמל ולסגנו יוסי אורן, שעודדו את חברי הקהילה היוצרת החיפאית לקיים מפגשים יחודיים במהלך החודשים נוב' , דצמ' - 2020, וכן במהלך חודש מרץ 2021'. עוד היא מדברת ולפתע הפתיע איציק אשכנזי הסולן בחבורות הזמר של אפי נצר וכן בחבורה של גימלאי עיריית חיפה בניהולה המוזיקלי של טובה פורת. הוא הצטרף להופעה של רחל להב והם הופיעו בדואט להנאת הקהל. רק בשמחות!

לאתר של איתן ארד הקליקו כאן:

https://sites.google.com/site/ehytan/home/ehytan1
ד'ר ניצה נוה.צילום: רונית קיטאי

כרזת האירוע. צילום: יח'צ

רונית עשת מקבלת פרחים ליום הולדתה. צילום :אלבום פרטי

החיפאי איתן ארד שכותב שירים, מלחין, שר ומלווה את עצמו בגיטרה כאן עם רחל להב ואגי נפתלי. צילום :רונית עשת

הזמרת גאולה קלצ'קו בין המברכות. צילום:אלבום פרטי

איציק אשכנזי סולן בשתי חבורות זמר חיפאיות, ורחל להב. צילום: רונית עשת

הרצאת ד'ר ניצה נוה. צילום :רונית עשת

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור רוח צפונית :
*   מיזם 'אצלנו בשכונה' החל הבוקר בשכונת...
*   יהודה דיקמן חוגג את יום הולדתו. עו'ד...
*   יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ופעולות...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים