ציפי שחרור מציגה ספר חדש משלה ובלתי שגרתי. ספר פורץ דרך ושמו 'שיריפוי' כוחה המרפא של השירה בהוצאת 'פוקוס'. כתבה: רונית קיטאי

המשוררת, הסופרת והמנטורית ציפי שחרור מוציאה לאור ספר פורץ דרך שהוא יצירה תרפויטית מעמיקה של ריפוי באמצעות שירה. הספר מאגד 151 בתי שיר מרפאים המלווים ב-151 ציטוטים חכמים שליקטה שחרור מחכמי זן, כתבי קודש, פילוסופים ועוד ובסיום כל שיר הנחיה לנשימות מדיטטיביות לריפוי

פורסם ב: 17/03/2021 20:06

ציפי שחרור עם ספרה 'שיריפוי' בהוצאת 'פוקוס'. צילום: עצמי
במבוא הספר המתפרש על פני 30 עמודים מנחה שחרור את הקוראים כיצד להשתמש ב'שיריפוי' ככלי טיפולי.

ציפי שחרור יוצרת פוריה ביותר אשר מאחוריה 36 ספרים מהם 13 ספרי שירה, עוסקת גם מזה שנים רבות בהנחיית סדנאות לכתיבה יוצרת, ביניהן סדנה שנושאה הכח המרפא של הכתיבה, ספרה החדש 'שיריפוי' בהוצאת 'פוקוס' פותח עם מאמר המלמד כיצד מומלץ להשתמש בספר וכיצד לקרוא נכון את השירים ולהתכוונן לריפוי. את הספר היא חותמת במאמר מרתק על כוחן המרפא של מילים.

כל אחד מ-151 בתי שיר מרפאים שבספר נפתח בציטוט מאיר עיניים של פילוסופים, מדענים, משוררים, סופרים, חכמי זן, אמנים, מאסטרים, רופאים ומכתבי קודש שונים. כל שיר מסתיים בהנחייה לנשימה מדיטטיבית להעצמת כוח החיים.


המשורר והסופר רוני סומק כותב על ספרה : 'דמיינו שכל שיר ב'שיריפוי - כוחה המרפא של השירה' הוא עץ. על כל גזע חרטה ציפי שחרור שורה מצוטטת ואחריה שורות שלה. ביחד נוצר יער. ההזמנה לקורא היא לשוטט, לחלום, לתלוש עלים ובעיקר לדמיין את הרוח המנענעת את הענפים. הרוח הזאת היא גם הנשיקה שמעניקות לנו, בספר זה, שפתי השירה'.

הסופר, המשורר והמחזאי ד'ר חיים נגיד: 'שיריפוי הוא ספר חדשני בסוגו בשירה העברית העכשווית. ייחודו לא רק באמירותיו התבוניות מאירות העיניים, אלא גם בנמענים שאליהם הוא מכוון. הוא נועד לא רק לקורא התר אחר הנאה אסתטית, וכזו יש בספר זה בשפע, אלא גם למבקש שלווה, ומזור לנפשו ולגופו, שהרי מן המפורסמות היא השפעתה של הנפש על הגוף'.

חוקר הספרות העברית ד'ר ליליאן דבי-גורי: "שירי הריפוי בספר מלווים ציטוטים המוצאים דרך לריפוי הנפש והגוף ונוסקים למעלה של הודיה. הקורא הנושם אחר כל שיר ריפוי, מקבל על עצמו את השליחות להפיץ את הדבר, להיות מנטור מרפא לאדם ולעולם. זו קבלה ושליחות נעלות, נושמות, מעדנות ומרפאות, באמצעי הביטוי המטיבים, ובמעלות הגבוהות של אהבה לאדם'.

ציפי שחרור, משוררת, סופרת ומנטורית, שימשה במשך כעשור עורכת כתב העת 'מאזנים מטעם אגודת הסופרים. היא זכתה פעמיים בפרס ראש הממשלה ,פרס אקו'ם, פרס חומסקי ופרס קוגל לספרות יפה. הספר מכיל 208 עמודים - 88 ש'ח בחנויות הספרים הנבחרות ובאתר של הוצאת פוקוס:

www.focus.co.il


https://www.focus.co.il/pl_product~239-637~15~0.htm
שיריפוי מאת ציפי שחרור. הוצאת פוקוס

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור ספרים חדשים :
*   פונץ' ועלמה מאת גילי נצר. איורים: מתן...
*   'בשביל הכיף' מאת שמוליק מייזליק. הוצאת...
*   'סיפורה של נשמה' מאת שמוליק רפאלי...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים