אין מקריות בחיים אך בימים אלה מצאתי צילום מלפני 20 שנה בו הנצחתי את הארווי קייטל ודפנה קסטנר שהפכה אח'כ לרעייתו. כתבה וצילמה: רונית קיטאי

מה הקשר לבריכת בת גלים בחיפה, חגי אגם לבן ז'ל והוריה של דפנה קסטנר? למסיבת העיתונאים בה נכחתי באותם ימים הגיע במפתיע בן דודו הישראלי של הארווי קייטל שאותו מעולם לא פגש קודם לכן

פורסם ב: 11/03/2021 09:21

הארווי קייטל ורעייתו דפנה קסטנר. צילום : רונית קיטאי
כל כך הרבה שנים אני מצלמת אך ורק במצלמות דיגיטליות ובנייד שלי, לכן אני מדגישה שאין מקריות.. הנדימן שעלה לבוידם לתקן משהו, מצא שם מספר צילומים. אחד מהם היה זה שבו הנצחתי את הארווי קייטל ומי שהפכה זמן קצר מאוד לאחר מכן לרעייתו, דפנה קסטנר. ק' וק' וק' אחרת דיווחה עליהם. מה פירוש?

ק' זה קייטל, ק- זה קסטנר וק- זה קיטאי, כותבת שורות אלה. אמה של דפנה היתה תושבת שכונת בת גלים בחיפה ויפהפיה שצדה את עינו של יהודי -קנדי שהגיע בעקבות 'המכביה' לארץ ונראה בסביבות בריכת השחייה שהיתה פעם בבת גלים ואיננה עוד.

הוא לא ידע איך להתקרב לחיפאית היפה שנעלמה כהרף עיין וחזר בלי סוף לחפש אותה. כאשר הבת גלימי הידוע חגי אגם-לבן ז'ל ראה את מצוקתו, הוא הבטיח לו שיכיר ביניהם וכך היה. האהבה פרחה והחיפאית התעופפה עם בחיר לבה לחו'ל ואני מתכוונת לאמה של דפנה קסטנר. הסבתא המשיכה לגור באותו הבית ודפנה הגיעה לשם לביקורים ביחד עם משפחתה.

ההיסטוריה חוזרת אך בדרך אחרת. הכוכב ההוליוודי הארווי קייטל וחברתו לחיים, דפנה קסטנר, שכמוהו היא באותו תחום ממש וגם היא שחקנית, תסריטאית ובמאית, הפתיעו את כולם ונישאו במהלך ביקורם המשותף בפסטיבל הסרטים הבינלאומי חיפה שהתקיים בשנת 2001. כן. 20 שנה חלפו מאז.

הטקס התקיים בבית הכנסת הרפורמי 'בית שמואל. לפני האירוע ומסיבת הקוקטייל בו השתתף עמרם מצנע, אז ראש העיר חיפה, התקיימה מסיבת עיתונאים עם הארווי קייטל שעליו ניצחה פנינה בלייר מנהלת פסטיבל הסרטים חיפה המיתולוגית, ולמקום הגיע בן דודו תושב חיפה שנושא גם הוא את שם המשפחה המשותף. עד לאותם רגעים מעולם לא נפגשו. השניים התרגשו וכל מי שצפה חש זאת יחד אתם את המשפחולוגיה המתהווה.

הארווי קייטל הגיע באותם ימים לארץ לרגל הקרנת הסרט 'האזור האפור' בו כיכב ועל הפקתו היו הישראלים דני דימבורט ואבי לרנר. כוכב ענק עם כשרונות רב-גוניים בתחום הקולנוע. בלי היסטוריה אי אפשר אז
להארווי קייטל יש שלשה ילדים משלוש נשים : בת ובן משתי נשים שונות . מנישואיו לדפנה הוא אב לבן ששמו רומן. ממש הרומן הרומנטי. תודו שלא משעמם בעולם הקולנוע.
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור רינונים :
*   עדן פינס 'בורגנית'? היא הזמינה מטבח...
*   מה לירן שטראובר, אורי סלימן ויקיר...
*   בבית החולים השיקומי 'רעות' תל אביב...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים