ב-7-8 במרץ 2021 יתקיים כנס בינלאומי במכללה האקדמית צפת. צילום: יוני לובלינר

'השיח הליברלי מקנה לגיטימציה חברתית לזנות ולפורנוגרפיה' טוענות מארגנות הכנס הבין-לאומי למאבק נגד מסחור המיניות שיתקיים במכללה האקדמית צפת. ישתתפו בו חוקרות מובילות בארץ ובעולם מתחומי מדעי החברה, המשפטים, העבודה הסוציאלית ומובילות דעה מתחומי התקשורת, הפוליטיקה, העיתונות והאמנות

פורסם ב: 02/03/2021 00:15

פרופ' אסתר הרצוג, החוג למדעי ההתנהגות, המכללה האקדמית צפת צילום יוני לובלינר
על פי מארגנות הכנס פרופ' אסתר הרצוג, פרופ' יפה מושקוביץ, ד'ר אתי בהם-טביב וד'ר טל מלר, שהן חוקרות ומרצות בחוג למדעי ההתנהגות במכללה האקדמית צפת, תופעת מיסחור המיניות בארץ ובעולם מתעצמת, בין היתר, בשל השיח הליברלי המקנה לגיטימציה חברתית לזנות ולפורנוגרפיה. התפתחות הטכנולוגיה, הפורצת מחסומי זמן, גבולות מדינתיים ותרבותיים, ומייצרת כר אינסופי לתעשיית הזנות המצולמת מעבר לגבולות גיל ומגדר והיא חושפת ילדים וילדות בקנה מידה חסר תקדים לצפייה בחומרים פורנוגרפיים ולעיסוק בזנות.

פרופ' הרצוג: 'הניצול, ההשפלה והאלימות כלפי בני אדם, בעיקר כלפי נשים אבל גם כלפי גברים, משותפים לכל תחומי תעשיית המין. יתר על כן, בעוד שהפורנוגרפיה נתפשת כשונה מהותית מזנות הרחוב וכמבוססת על בחירה מרצון של המשתתפות והמשתתפים בה, בפועל היא הביטוי הקיצוני ביותר של תעשיית המין. השלכותיה הן הקשות ביותר, בשל הממד האינסופי, הכרוך בטכנולוגיה המייצרת ומפיצה את מופעי הזנות לכל פינה בעולם ופורצת כל גבול של זמן ומרחב'.

תעשיית המין בעידן המודרני היא תופעה נרחבת רבת רבדים והשלכות, בהקשר הכלכלי, הפוליטי, המגדרי, התרבותי, המוסרי, החינוכי ועוד. משמעותן של תופעות הזנות, הסחר בנשים והפורנוגרפיה היא מסחור המיניות של האדם ושימור ההירארכיה המגדרית בחברה.

הכנס יעסוק בסוגיות אלו ונוספות ממגוון זוויות. בכנס צפויים וצפויות לקחת חלק חוקרות בולטות מהעולם, דוגמת ד'ר מליסה פארלי מארה"ב וד'ר ג'ודית רייזמן מארה'ב, ופעילות פמיניסטיות בולטות, גונילה אקברג, שהובילה את המאבק לחקיקת החוק להפללת הלקוחות צרכני הזנות בשבדיה, והושקה מאו, שורדת זנות מגרמניה, המובילה כיום את המאבק כנגד תעשיית הזנות בארצה.

בכנס ישתתפו חוקרות וחוקרים מובילים בארץ ובעולם מתחומי מדעי החברה, המשפטים, העבודה הסוציאלית, החינוך, התקשורת, העיתונות והאמנות, כמו גם חברות הכנסת לשעבר, זהבה גלאון ושולי מועלם-רפאלי.

הכנס ייערך באופן מקוון בכתובת הבאה: https://bit.ly/3sM7p83
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור רוח צפונית :
*   שינויים בתוכנית מופעי יום העצמאות...
*   *אירועי יום העצמאות ה- 73 למדינת ישראל...
*   עו'ד יעקב וגנר ציין שלוש שנים להצטרפותו...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים