בניין עיריית חיפה יואר ביום ראשון הבא,28.2.21 בצבעי ירוק, ורוד ותכלת, לציון 'היום הבינלאומי להגברת המודעות למחלות נדירות' צילום: עמותת rare

בכך מצטרפת עיריית חיפה ליוזמה שהגו 'הקואליציה למחלות נדירות' ועמותת 'נדירים', להארת מבני רשויות על מנת להעלות את המודעות לאנשים עם תסמונות נדירות

פורסם ב: 23/02/2021 19:20

צילום: עמותת rare disease day
לראשונה בישראל יוארו מבני רשויות בצבעי ירוק, ורוד ותכלת, צבעי הלוגו הבינלאומי של יום המחלות הנדירות, לשם העלאת מודעות הציבור הרחב למחלות הנדירות.

בעולם מוכרות כיום 10,000 מחלות נדירות שונות, אשר פוגעות ב 6%-8% מהאוכלוסייה. בישראל ישנם מעל ל- 800,000 בני אדם שחיים ומתמודדים עם מחלות נדירות בדרגות חומרה שונות, עם או ללא עיכוב התפתחותי, מרביתם ילדים.

'הקואליציה למחלות נדירות בישראל' הוא ארגון גג, המונה כיום 40 עמותות וארגוני חולים, אשר התאגדו במטרה לקדם את הטיפול בחולים במחלות הנדירות, להעלות את המודעות למחלות הללו ולקדם נושאים משותפים, כמו קידום חקיקה ובניית מרכזים רפואיים. עמותת "נדירים" הינה עמותת הורים, המהווה בסיס לתמיכה ולשיתוף בידע הצבור של הורים והיא בית לילדים, מתבגרים ובוגרים עם תסמונות נדירות וילדים עם לקויות שאינם מאובחנים, ובני משפחותיהם.


(גיל מלר)
צילום: עמותת rare disease day

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   השבוע ב'כללית' בחיפה והגליל המערבי...
*   עשרות אנשי צוות רפואי מבי'ח 'כרמל'...
*   פרוייקט מיוחד ליום הזכרון לחללי מערכות...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים