עיריית חיפה תקים תוך מספר חודשים פארק פסלים בשכונת ואדי סאליב, אשר יכלול כמה מיצירותיו של הצייר והפסל מנשה קדישמן ז'ל. כתבה: רונית קיטאי

הצייר בן קדישמן, בנו של הצייר והפסל וחתן פרס ישראל בתחום הפיסול, מנשה קדישמן ז'ל נפגש היום עם ראש העיר חיפה ד'ר עינת קליש רותם והודיע לה על תרומה של הענקת תשעה פסלים, עשויים ברזל, שיצר אביו המנוח

פורסם ב: 17/02/2021 16:00

ראש העיר חיפה דר עינת קליש רותם ובן קדישמן בפגישתם היום. צילום: ראובן כהן דוברות עיריית חיפה
ראש העיר חיפה ד'ר עינת קליש רותם: 'פארק הפסלים יקום בתוך כמה חודשים ויהווה מרכז נוסף של תרבות ואמנות בעיר. אני מודה למשפחת קדישמן ומחכה כבר לחנוך את הפארק שישרת את תושבי חיפה.

בין הפסלים שנמסרו נמצאת גם יצירתו המפורסמת של קדישמן 'עקדת יצחק' פסל העשוי פלדת קורטן המתנשא לגובה של קרוב לחמישה מטרים.

בקרוב תחל העירייה בהכנת הבסיסים, עליהם יוצבו הפסלים ועם סיום הקמתם, יוצגו הפסלים בפארק ואדי סאליב, הנמצא בסמוך למתחם האמנות 'הפירמידה', להנאת הציבור הרחב.

מה הסיבה להענקת הפסלים דווקא לעיר חיפה?

בן קדישמן: 'חיפה היא העיר היפה בארץ. היא מזכירה לי את ברצלונה, שבה גרתי שנים ארוכות. בגלל אהבתי לחיפה, השילוב של הים וההר, החלטתי שהפסלים של אבי המנוח יוצבו כאן בעיר להנאת התושבים והמבקרים בחיפה'. אכן כבוד רב והנאה מובטחת לכל מי שיחזה בהם בעתיד הקרוב.

(גיל מלר)
צילום הדמייה: סטודיו קריאייטיב דותן

הדמיות סטודיו קריאייטיב דותן לידלז'י

צילום : דוברות עיריית חיפה

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור מפגשים :
*   ראש לשכת עורכי הדין עו'ד אבי חימי...
*   ביום הזיכרון לשואה ולגבורה, יו'ר עמותת...
*   בכירי 'טיב טעם' בראשותו של חגי שלום...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים