'זמן, געגוע', סיפורים קצרים מאת עדנה בוכמן .עורך: חיים פסח. הוצאת 'סטימצקי'. כתבה: רונית קיטאי. צילום: אלבום פרטי

66 סיפורים קצרים ואנקדוטות ב'זמן געגוע' הנקרא כך על שם אדת מן הפרקים. סיפוריה של עדנה בוכמן לבית בלוך, לקוחים מחיי היום-יום ומדברים ללב כל קורא/ת

פורסם ב: 15/02/2021 19:11

עדנה בוכמן מחברת הספר 'זמן געגוע' בהוצאת 'סטימצקי'. צילום: אלבום פרטי
הכוונה לסיפורים קצרים הכתובים בצורה קלילה וקריאה בהם היא מספרת על אנשים שונים שחווים חיי משפחה, פרידות, בגידות, קנאה ואהבות חדשות. העלילות מגוונות, מפולפלות, מתובלות בהומור ואנושיות מאוד.

בגיל המעבר החליט לשנות את אורח חייו: עזב את ביתו ומשפחתו, קנה ג'ינס קרועים והנציח קעקוע בכתפו. האם באמת ישתנו חייו?

בכניסה להיכל התרבות מנגן בוריס בכינור. בוריס היה כנר שני בתזמורת קייב וכעת מקבץ נדבות. נגינתו נגעה לליבה של צעירה כל כך עד שהייתה מגיעה יום-יום להקשיב לו.

כרמלה, פרודה מבעלה, זוכה לביקור מהאקס. בחדר השינה נחירות המאהב מזעזעות את הקירות. כך גם בכל לילה, והיא מחליטה לחזור לבית בעלה. יהיו פחות ריגושים, אבל לפחות תהיה שינה טובה.

האלמן מבקר בבית העלמין עם בת זוגו החדשה שתוהה איך תוכל להיות קרובה ככל האפשר לאהובה. מימין לחלקה שלו קבורה אשתו, משמאל, אימו, והיא מה יהיה עליה, איך תשכב לצידו לנצח?

עשרות רבות של סיפורים קצרים הכתובים בצורה קלילה והקריאה בהם נעימה וזורמת כי היא מספרת על אנשים שונים שחווים חיי משפחה, פרידות, בגידות, קנאה ואהבות חדשות. העלילות מגוונות, מפולפלות, מתובלות בהומור ואנושיות מאוד.

'זמן געגוע' הוא ספרה הרביעי של עדנה בוכמן, בתם לשושלת תעשייני טקסטיל בעלי מפעל 'אלד' שהיה לפנים שנים רבות סמל של אלגנטיות נשית ודוגמניות צמרת כיכבו על שערי המגזינים עם אופנת 'אלד'. לפני ספרה הנוכחי היא כתבה את 'נדדה האהבה', שהועלה כמופע בקפה-תיאטרון 'הקאמרי' ותורגם לגרמנית, 'האם יש משהו בינינו', שעובד למופע מוזיקלי בתיאטרון 'תמונע', ו'פנסיון שטרן' שגם הוא תורגם לגרמנית.


עדנה בוכמן, לבית בלוך נולדה ברמת גן ומתגוררת בה עד היום כשהיא בת 75 ואי אפשר לראות את הגיל על האישה היפה והמטופחת כל כך. היא גדלה כבת לשושלת תעשייני טקסטיל בעלי מפעל גדול בצ'כיה – 'אלד'. ב- 1939 , ממש לפני פרוץ המלחמה הצליחו הוריה להימלט לארץ בספינת המעפילים 'טייגר-היל'. בארץ הקימו את 'אלד' אשר כאמור היה מפעל אופנה מצליח.

עדנה בוכמן לבית בלוך נולדה ב-1945, גדלה ברמת גן ומתגוררת בה גם כיום. מאוחר יותר כתבה ספר סיפורים המבוסס על זיכרונותיה מהייקים, שהמשיכו לנהל את חייהם ברמת גן כאילו עדיין חיו בסביבה גרמנית. בנעוריה שלחו אותה הוריה ללמוד אופנה בפנימייה לבנות בשוויץ, שם פגשה נערות מכל קצוות תבל ונחשפה לתרבויותיהן.

לאחר שחזרה לארץ התגייסה לצבא, שם הכירה את אבי ילדיה. לאחר מספר שנים נשלחה לברמינגהם, אנגליה, להתמחות במפעל טקסטיל מתקדם. בשנים אלו נפתחה לתרבות שהותירה בה רושם עמוק והשפיעה על המשך דרכה ועל כתיבתה.

עם שובה ארצה החלה לעבוד כיועצת אופנה לסגל הדיפלומטי הישראלי והזר בישראל.ב- 1979 פתח בעלה לשעבר מפעל לתכשיטים והיא למדה גמולוגיה (תורת אבני החן) ועבדה כקניינית אבני חן לתעשייה. מתברר כי במהלך חייה היא מושפעת מעיסקם של הוריה והעיסוק של בעלה אך אף פעם לא מתבטלת בפני אף אחד מהם היא מוסיפה נופך משלה וכשרון רב שמשפר את מהלך העסקים הללו. .

את הסיפורים שספגה במשך שנים רבות בבית הוריה, במפעל האופנה המשפחתי ועוד, היא 'תירגמה' לימים לסיפורים ולדמויות שונות להם רקחה עלילה מרתקת. 66 סיפורים חביבים שתרצו לקרוא עד תום.

מעצבת העטיפה: דוריאל רימר. עימוד: ענת ניסן. הספר מכיל 173 עמודים ונמכר בכריכה רכה. 88 ש'ח. הוצאת 'סטימצקי'.


"
עדנה בוכמן מחברת הספר 'זמן געגוע' בהוצאת 'סטימצקי'

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור ספרים חדשים :
*   פונץ' ועלמה מאת גילי נצר. איורים: מתן...
*   'בשביל הכיף' מאת שמוליק מייזליק. הוצאת...
*   'סיפורה של נשמה' מאת שמוליק רפאלי...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים