תחזית: קר, גשום וסוער.מזג האויר הקפוא בא מכיוון מדינה אחרת אך הפעם כנראה זה לא זאב, זאב. כתבה: רונית קיטאי. צילום: אפרת ארנון אתר פיקיויקי

מעיריית חיפה מודיעים כי העלו את רמת הכוננות לקראת מזג האוויר הסוער הצפוי לפקוד את האזור החל ממחר, יום שלישי בשעות אחה'צ ועד ליום חמישי. הפעם שם המדור רוח צפונית בהחלט מתאים למה ש'מפחידים' אותנו שיהיה החל ממחר אחר הצהריים

פורסם ב: 15/02/2021 15:44

צילום: אפרת ארנון אתר פיקיויקי
כוננות העירייה הותאמה לתחזית השירות המטאורולוגי על פיה צפויים לרדת, החל ממחר יום שלישי אחה"צ, משקעים כבדים בפרקי זמן קצרים שיגיעו ל- 40 מ'מ גשם וילוו במשבי רוח עזים עד 70 קמ'ש. השיא של הסערה יתחולל ביום רביעי וצפויים לרדת בחיפה 80 מ'מ גשמים שיהיו מלווים במשבי רוח חזקים עד 100 קמ'ש וטמרטורה נמוכה של 5-8 מעלות בשעות הלילה.מזג האויר הסוער עלול לגרום להצפות, קריסת עצים, רמזורים וקירות תומכים ולנזקים בחופי הרחצה.

יחידות המטה העירוניות יתוגברו החל ממחר בכוננות לפינוי סחף, טיפול בהצפות וחסימת כבישים ופינוי מכשולים כגון: עצים, עמודי תאורה ורמזורים. כמו כן, נערכים עובדי מחלקת הדרכים לטפל באופן מידי בבורות ומכשולים אחרים שעשויים להיווצר בכבישים ולסכן את הציבור. במסגרת זו יוצבו גם בכוננות צוותי שאיבה לניקוז מים ולמקרים של פריצת ביוב. בנוסף הועמדו בכוננות כלים מכניים הנדסיים לפינוי סחף ופתיחת צירי תנועה. מפקחי העירייה יסייעו בחסימת צירים ופינוי תושבים במידת הצורך.

בנוסף לכך נבדקו מערכות ההתרעה מפני עלייה במפלס המים שהותקנו במעבר 'חלוצי התעשייה'. משני עברי המעבר הוצבו 'עגלות חץ' באמצעותן יחסמו הכניסות למעבר מיד עם הפעלת מערכות ההתרעה. במקביל יקיימו עובדי עירייה סיורים שוטפים לאורך כל המעברים התת קרקעיים על מנת למנוע כניסת כלי רכב והולכי רגל בעת הצפה.

שירותי הרווחה בעיריית חיפה נערכים להעניק סיוע לאוכלוסיות בעלות צרכים מיוחדים, קשישים ואנשים בעלי נכויות ולפתיחת מרכזי שהייה לתושבים במקרה של הצפת דירות מגורים. במקביל יקיימו עובדי האגף סיורים יזומים בכל שעות היום והלילה במטרה לאתר דרי רחוב ולשכנעם להתפנות לדירות מסתור זמניות.

המוקד העירוני 106, יפעל במתכונת מתוגברת לקליטת פניות התושבים והעברתם לטיפול צוותי החירום.

עיריית חיפה פונה לתושבים בבקשה לחזק ולקבע חפצים שעלולים להתנתק מרוח חזקה כגון: דוודים, קולטים, אנטנות, אדניות ועציצים ולנקות את המרזבים. כמו כן פנתה העירייה לנהגים בבקשה לנהוג בזהירות, להימנע מנסיעות מיותרות ולדווח למוקד העירוני על דרי רחוב או כל אדם אחר שעשוי להזדקק לסיוע.

(רוני גרוסמן)
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור רוח צפונית :
*   לראשונה התחדשות עירונית חברתית בקרית...
*   ילדי חיפה מציירים עצמאות על לוחות...
*   שינויים בתוכנית מופעי יום העצמאות...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים