'פשוט סיפור ישראלי' מאת אורלי גולדשטיין. הוצאת 'צמרת'. כתבה: רונית קיטאי

זהו רומן ישראלי המתחיל בימי הקורונה וחוזר בזמן עד לתקופת קום המדינה. רומן שבו מערכות יחסים, קשרים בתוך המשפחה, קשרי אהבה, אימהות ובנות, אבל ושמחה התמודדות עם נסיבות החיים. סיפורן של הנשים מתערבב ומלווה בהווי הישראלי ובציון עובדות מההיסטוריה של מדינת ישראל.גם פרק על שנת 2025 ביום העצמאות. לא טעות. חזון עתידי של אורלי גולדשטיין

פורסם ב: 09/02/2021 15:51

פשוט סיפור ישראלי מאת אורלי גולדשטיין. הוצאת צמרת
לאחר 20 שנה בתחום מערכות מידע בחרה אורלי גולדשטיין להגשים את חלום הילדות שלה, ללכת אחרי הלב ולהפיץ תרבות ישראלית בחוויה ובהנאה ואת הספר הקדישה למשפחתה.

הסיפור שלה מתחיל בירדן אשר עולמה מתהפך כאשר אביה נפטר. היא מתקשה לחזור ללימודים ולראות את אמהּ מתמודדת וממשיכה בחייה. ירדן מאמינה שכל העולם יוצא נגדה ושהיא לבדה במערכה. היא עוברת שינוי קיצוני. לאחר מכן היא כבר לא מסוגלת להיות הנערה החברותית, התלמידה המצטיינת, המדריכה הכי טובה בצופים והבת שכל אחד חולם שתהיה לו. נמאס לה לגלם את התפקיד הזה. מפגש מקרי עם חווה, בערב יום העצמאות מטלטל את מחשבותיה.

חווה נאבקת לעצמאות בחייה, כשם שנאבקה בצעירותה למען עצמאות המדינה. היא מסרבת בכל תוקף לעבור לדיור מוגן. כבולה בדירתה וממתינה כל השבוע לביקורי משפחתה ולחסדיהם. ההיכרות עם ירדן בת ה-17 מעירה אותה לחיים והיא שמחה להעביר לצעירה את סיפוריה לאחר שהרגישה כי מישהי מתעניינת בה ואיכפת לה ממנה.

שתיהן יוצאות למסע מופלא הסוחף לתוכו עוד גיבורות מרתקות וחזקות המתמודדות עם מגוון נושאים לא פתורים בחייהן , זיכרונות מהעבר, רצון תמידי לרצות את ההורים, לבטים בבחירת הזוגיות הנכונה, התמודדות עם משבר הקורונה והמרדףהאין-סופי אחר הגשמת החלומות. כל אלה ועוד עומדים לנגד עיניהן כאשר נקודת מבטן מתפתחת ומשתנה יחד עם מערכות היחסים הלא צפויות שנחשפות בהדרגה לאורך הסיפור.

עריכה: גילי תל-אלון. תמונת עטיפה: Giedre Rozmanaite. עיצוב עטיפה: שי צמרת - סטודיו 'צמרת'. הוצאה לאור והפצה: ראובני ספרי צמרת בע'מ. ספר בכריכה רכה. 121 עמודים - 68 ש'ח לספר מודפס. לספר דיגיטלי 37 ש'ח באתר הוצאת 'צמרת':

www.netbook.co.il
אורלי גולדשטיין מחברת הספר פשוט סיפור ישראלי בהוצאת צמרת

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור ספרים חדשים :
*   פונץ' ועלמה מאת גילי נצר. איורים: מתן...
*   'בשביל הכיף' מאת שמוליק מייזליק. הוצאת...
*   'סיפורה של נשמה' מאת שמוליק רפאלי...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים