עורכת דין סופי ספקטור מסכמת את תקופת הקורונה. כתבה: רונית קיטאי. צילום: אלבום פרטי

תקופת הקורונה ידועה כחודשים ארוכים של חוסר עבודה אצל עורכי דין רבים. איך עברה עליך התקופה הזאת?

פורסם ב: 08/02/2021 13:27

עורכת דין סופי ספקטור. צילום : עצמי
''תקופת הקורונה תיזכר לדורות הבאים לדעתי בעיקר כתקופה של בית. אנשים החלו להכיר את ביתם ואני לא מתכוונת רק לקירות אלא בעיקר לאנשים שנמצאים שם או שלא נמצאים במקום והתוצאה היא בדידות.

אני, כעורכת דין לדיני משפחה וכמגשרת חוויתי את הקורונה בעיקר בתחום העיסוק שלי. כעורכת דין נתקלתי מהיום הראשון בקושיות שעלו אצל הלקוחות ובהתמודדות הקשה שלהם עם המצב, בצד הכלכלי וגם בנוגע להסדרי המשמורת ובעיקר תופעה שהתעצמה הכי הרבה היתה האלימות המילולית, הפיזית ובעיקר כלכלית- נפשית ורגשית.

אני שמחה שיכולתי להיות העוגן של לא מעט משפחות שפנו אלי ובעזרת עצות לעיתים 'מחוץ לקופסא' גרמו לאנשים לחזור לקשר טוב יותר.

לדוגמא, לקוח שלי הוא אב שיצא לחל'ת ואחר כך פוטר ממקום עבודתו, החליט שאינו מסוגל לשלם מזונות, הודיע לי נחרצות שאין מצב 'שהגרושה הרעה' תקבל ממנו שקל אחד אפילו. הצעתי לו, והסברתי לו כמה המצב קשוח ומאתגר לכולם, ואם אין ביכולתו לשלם הוא לא יכול לבחור להתעלם מהצרכים של הילדים ולפחות שישלח להם משלוחים מסופר, ירקן או משלוחים אחרים ויראה בכך לגרושתו שהוא אינו מתעלם, אלא רואה ומכבד אותה ואת הילדים, וביחד יחשבו איך לשרוד את התקופה.

אני יודעת שהעובדה כי האב כיבד ולא זילזל גרמה לשני ההורים פתאום לדבר ולחפש דרך לעבור את התקופה בשלום. אותו אב בהמשך, פעם ראשונה אחרי קרוב לשש שנים גם ביקר את הילדים בבית האם, תיקן כמה דברים וההורים חזרו לקשר וזה רק ממקום של לראות אחרת ולכבד.

פעלתי בתקופה זו רבות למידור מקרי אלימות ולעצור אותם בזמן, ואף הצלחתי לקבל פסק דין נדיר שבו בית המשפט קבע כי במידה והגבר ינקוט באלימות כלכלית נוספת או מילולית כנגד האשה יחולט שיק בנקאי בסך של 250,000 ש'ח שהוא חויב להפקיד בבנק ללא תאריך ולטובת האשה. הדבר גרם לגבר להיכנס למתווה טיפולי ולחוות את המשפחה שלו ממקום אחר, בטוב. האשה מספרת שמעולם הוא לא היה בתיפקוד טוב ורגיש כמו אחרי הטיפול וזה רק מראה כמה אנשים חייבים לקבל עזרה במיוחד בתקופה הזו.

עוד משהו נוסף שהצפתי בתקופה הזו כי טיפול במשפחות מנוכרות ומנותקות קשר, הרמתי כנס מאוד גדול עם 300 אנשים ב'זום' בנושא : 'קולם של הילדים'. זאת כדי שהורים יבינו איזה נזק הם גורמים לילדיהם בזמן שהם מנתקים אותם מאחד ההורים בגין הסתה וניצול מרות הורית.

בכנס השתתפו מומחים וביניהם ד'ר ענבל קבינסון בר און, אביגדור זיידמן, אורטל רחל פרנקל ואשת התקשורת צופית גראנט שהפיקה את 'קשר השתיקה' והציפה את נושא הניכור ברמה התקשורתית'.
עורכת דין סופי ספקטור. צילום :אלבום פרטי

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור רוח צפונית :
*   שינויים בתוכנית מופעי יום העצמאות...
*   *אירועי יום העצמאות ה- 73 למדינת ישראל...
*   עו'ד יעקב וגנר ציין שלוש שנים להצטרפותו...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים