הישג חסר תקדים לאוניברסיטת תל אביב. כתבה: רונית קיטאי. צילום: אוניברסיטת תל אביב

האקדמיה האמריקאית לקולנוע הכריזה באופן רשמי על הענקת פרס ה'אוסקר' לצוות ישראלי, זאת על פיתוח טכנולוגיה שהשפיעה משמעותית על תעשיית הקולנוע. פרופ' מאיר פדר, ד'ר צבי רזניק, גיא דורמן ורון יוגב

פורסם ב: 03/02/2021 15:08

הצוות הישראלי זוכה פרס ה'אוסקר'. צילום: אוניברסיטת תל אביב
הלב מתרחב ובתקופה קשה של קורונה בעולם לפחות אנחנו זוכים בגאווה ישראלית : האקדמיה האמריקאית לקולנוע הכריזה אתמול על הזוכים בפרסי האקדמיה (אוסקר) בקטגורית המדעיים וההנדסה לשנת 2021: פרופ' מאיר פדר, מהפקולטה להנדסה ע'ש אייבי ואלדר פליישמן באוניברסיטת תל אביב וד'ר צבי רזניק, תלמידו לשעבר ושותפו להקמת חברת הסטארט אפ אמימון - Amimon. יחד עימם זכו בפרס גם אנשי החברה גיא דורמן ורון יוגב.


מידי שנה, לצד ההכרזה על הזוכים בטקס ה'אוסקר' המסורתי, הודיעה האקדמיה האמריקאית לקולנוע גם על הזוכים בקטגוריות השונות של הפרסים המדעיים והטכניים שהשפיעו בצורה ניכרת על תעשיית הקולנוע העולמית. חברי האקדמיה הודיעו אתמול מש כי טכנולוגיית הווידאו האלחוטי שפותחה על ידי הצוות, ומומשה בשבבים
של "אמימון", היא הזוכה בפרס האוסקר היוקרתי על תרומה מדעית והנדסית משמעותית לתעשיית הקולנוע. החברה הוקמה בשנת 2004 על ידי פרופ' מאיר פדר, ד"ר צבי רזניק ומר נועם גרי (אף הוא בוגר האוניברסיטה).

פרופ' פדר מסביר שהטכנולוגיה שזכתה בפרס נפוצה עתה בכלל תעשיית הקולנוע העולמית. לדבריו הטכנולוגיה מסוגלת להעביר צילומי וידאו באיכות גבוהה מאוד וממספר רב של מוקדי צילום, בצורה מיידית וללא כל השהייה, ובכך בעצם מאפשרת לבמאי הסרט ולצוות הקונטרול שליטה מלאה בכל זוויות הצילום בעת ובעונה אחת.


מנימוקי ועדת הפרס: 'על ידי שימוש בהרחבות חדשניות של העברת מידע דיגיטלי ואלגוריתמי דחיסת נתונים, יחד עם תיעדוף מידע על סמך יַחַס סִיבִּיּוֹת שְׁגוּיוֹת, מערכת השבבים תומכת ביצירת מערכות צילום עם טווח תנועה בלתי מוגבל, דבר המרחיב את החופש היצירתי במהלך צילומי סרטים."


פרופ' פדר: 'זהו יום מרגש מאוד עבורי, וזו גאווה גדולה מאוד לאוניברסיטת תל אביב. פיתחנו את הטכנולוגיה
הבסיסית בשנים 2004 – 2005 כאשר כולם חשבו שהמשימה קשה עד בלתי אפשרית. ידענו שמדובר בהישג טכנולוגי של ממש, אך מעולם לא דמיינו שנקבל על כך 'אוסקר'. לפני כשנה הודיעו לנו מועדת הפרס שאנחנו מועמדים, אבל לא ייחסתי לזה חשיבות, ראיתי בזה גימיק.

לפני כחודש, קיבלתי פתאום מייל רשמי מהאקדמיה בהוליווד ובו הודיעו לנו שזכינו ב'אוסקר' והתחושה הייתה נהדרת. באקדמיה זכיתי בהרבה פרסים, אבל אין ספק שה'אוסקר' הוא המפורסם מכולם, זה פרס שכל אדם ברחוב מכיר. מבחינתי ומבחינת הצוות שיחד פיתחנו את הטכנולוגיה זה הישג כביר ואני גאה מאוד על כך'.


הקליקו כאן על הלינק לסרטון:


https://we.tl/t-SdYEBzFzfW

www.oscars.org/sci-tech/ceremonies/2020
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור מבזקים :
*   דובר רמב'ם דוד רטנר דיווח בגאווה כי...
*   חיים הר כסף ז'ל (43), חובש בכיר במד'א...
*   פרופ’ גור אלרואי מהחוג ללימודי ישראל...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים