'מחברת מולדת' מאת דבורי יעקבי. הוצאת 'כרמל' ירושלים. כתבה: רונית קיטאי. צילום: רוסה אגיש, מיכל שבתאי

את 'מחברת מולדת' כתבה ד'ר (לכימיה) דבורי יעקבי כרומן אוטוביוגרפי בסיפורים העוסק בתולדותיה של משפחה בישראל

פורסם ב: 03/02/2021 00:40

דבורי יעקבי וספרה 'מחברת מולדת'. צילום : רוסה אגיש
הסיפור מתחיל מתקופת מלחמת השחרור והקמת המדינה באמצע המאה העשרים ועד המאה העשרים ואחת. הטלטלות האישיות העוברות על בני המשפחה וחבריהם, מתוארות על רקע האירועים הלאומיים המשפיעים על חייהם וגורלם. בסגנונה המיוחד והרגיש, מחברת הספר מתארת את הדמויות בצורה אותנטית עם הרבה רגש.

דבורי יעקבי נולדה בקיבוץ תל יוסף, אך אי אפשר לכנות אותה קיבוצניקית. הסיבה היא כי בהיותה בת שנתיים וחצי עקרה משפחתה לתל אביב ומאז עברה בעיר הגדולה מעברים רבים עד שהתמקמה במושב רמות מאיר שליד קיבוץ נען וטוב לה שם.

כשהיא למדה כימיה היא שהתה בשיקגו , ארה'ב, במשך שלוש שנים. חזרה לארץ ולימדה כימיה. לדבורי יעקובי יש קשרי משפחה מסועפים וחמים עם משפחתה וזה כולל את כל הילדים, מבעלה הראשון שממנו התגרשה ומבעלה השני שנפטר לפני 19 שנים. העונג שלה הוא שפע הנכדים שמכנים אותה 'סבתא דבורי'.


ד'ר (לכימיה) דבורי יעקבי, פסיכותרפיסטית ומטפלת זוגית ומשפחתית. עסקה במחקר והוראה במשך שנים רבות, כתבה שני ספרי לימוד בכימיה המקובלים בבתי ספר רבים בארץ. 'מחברת מולדת' בהוצאת 'כרמל' ירושלים הוא ספרה הראשון. ספרה 'משפחה רגילה' בהוצאת 'ניב', העוסק בקורותיהם של בני משפחה, המשברים, השמחות והאהבות שהם חווים", הוא הרומן השני שיצא במקביל לספר הראשון.


הספר מכיל 329 עמודים - 98 ש'ח בהוצאת 'כרמל ירושלים'. להשיג באינטרנט גם ברשתות הספרים סטימקי וצומת ספרים.

להזמנת הספר הקליקו כאן:

- https://carmelph.co.il/book/going-inward/


ממליצים על הספר:
"מחברת מולדת נשא אותי חזרה לישראל של שנות ה-50 וה-60 של המאה הקודמת. בסצינות פשוטות, בעט שלא יודע שטיקים ובסגנון בהיר ופשוט, המחברת מחזירה את אותה המאה לחיים. כשנחשפים לטקסט טוב מפסיקים בשלב מסוים לדמיין ומתחילים, בפשטות, לראות את הדברים, ואחר כך להריח אותם. זה קרה לי בספר הזה. הרחתי את רחובות תל אביב ואת שבילי הקיבוץ. את שולחנות כסית ואת כותלי הבית". פרופסור ירון צור, אוניברסיטת תל-אביב

"המאה העשרים בארץ ישראל היא מאה של אתוס הלווה בהרבה פאתוס ... בספרה, מוליכה אותנו דבורי יעקבי, דרך האירועים הגדולים בעולמם של האנשים "הקטנים" בסדרת הסיפורים הקצרים הנשזרים זה לזה במחרוזת של דמעות, התרגשות, נוסטלגיה ותקווה". ד"ר איתן קריין, מרכז שוורץ-רייזמן
מחברת מולדת מאת דבורי יעקבי בהוצאת כרמל ירושלים

דבורי יעקבי.צילום :מיכל שבתאי

שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור ספרים חדשים :
*   שישה ספרים חדשים לילדים מאת סבא מוטי...
*   'חמי החמור שנעלב' מאת רחל חדד. איורים:...
*   ספר על חסיד אומות העולם מיועד לילדים...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים