נשיא פסטיבל הסרטים הספרדי Joseph Arbiol Carmenהתארח בעירוני ה'. כתבה: רונית קיטאי

נשיא הפסטיבל בינלאומי MICE ג'וזף ארביול כרמן היה האורח המרכזי במפגש מורים וירטואלי שיזם רכז מגמת הקולנוע של בית הספר התיכון עירוני ה' בחיפה. זה קרה במסגרת פסטיבל 'מיטב היציאה הצעירה הארצית' של משרד החינוך

פורסם ב: 02/02/2021 13:30

מפגש תלמידי מגמת הקולנוע עם Joseph Arbiol Carmen נשיא הפסטיבל הבינלאומי שנערך בוולנסיה ספרד בשנה שעברה. צילום ארכיון: באדיבות עירוני ה
נשיא הפסטיבל בינלאומי MICE ג'וזף ארביול כרמן היה האורח המרכזי במפגש מורים וירטואלי שיזם רכז מגמת הקולנוע של בית הספר התיכון עירוני ה' בחיפה. זה קרה במסגרת פסטיבל 'מיטב היצירה הצעירה הארצית' של משרד החינוך

נשיא פסטיבל הסרטים הספרדי הבינלאומי MICE היה האורח המרכזי במסגרת פסטיבל "מיטב היצירה הצעירה הארצית" של משרד החינוך, בו השתתפו עשרות רכזים ומורים לקולנוע מכל רחבי הארץ, שעסקו בקידום שיתופי פעולה בינלאומיים בתחום לימודי הקולנוע.

את המפגש הווירטואלי יזם והנחה מרכז מגמת הקולנוע בעירוני ה' מושיקו הקמן, שהזמין את ג'וזף ארביול כרמן, נשיא פסטיבל הסרטים הבינלאומי MICE, וולנסיה, ספרד.

כרמן, שיבח את עירוני ה' על היוזמה לקיום המפגש ואמר כי ישמח למיסוד שיתוף הפעולה בין מגמות הקולנוע בישראל לבין פסטיבל הסרטים בראשותו. לדבריו, ישמח להגיע לישראל ולבקר בפסטיבל הסרטים הבינלאומי בחיפה.

הקשרים בין מגמת הקולנוע של עירוני ה' לפסטיבל הסרטים הבינלאומי בספרד החלו כבר לפני שנתיים. לפני שנה הוצג הסרט "אבא טוב" בפסטיבל וזכה במקום הראשון.

המפגש התקיים בזום במסגרת פסטיבל "מיטב היצירה הצעירה הארצית" ובו זכה סרט נוסף של המגמה "שיכון החלומות" במקום השלישי מתוך 73 סרטים בקטגורית סרטים עלילתיים.

חגית לוי מנכ'לית בית הספר: 'מגמת הקולנוע, ומרכז המגמה, מושיקו הקמן ממשיכים ליזום, ליצור, ולהרשים בעשייה המרתקת בקהילת עירוני ה' גם בתקופת הקורונה. השנה קיימנו ערבי קולנוע בכל שכבות חטיבת הביניים. בערבי הקולנוע בהם השתתפו תלמידים והורים הוקרנו סרטי הגמר של המגמה והם השתתפו בשיח שהתקיים בתום ההקרנה.

במאי הסרטים ים תמים והסרט 'מחפש מקום' ואיל שפטר וסרטו 'אלכס לרנר, דפי ואני'. סרטו של איל זכה לפני מספר שנים ב'פסטיבל היצירה הצעירה הארצית' במקום הראשון. אני מקווה שנוכל להגשים את חלום פסטיבל סרטים בינלאומי לסרטי תלמידים בחיפה, נשמח כמובן, להוביל את הפסטיבל'.


(רוני גרוסמן)
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור מפגשים :
*   ביום הזיכרון לשואה ולגבורה, יו'ר עמותת...
*   בכירי 'טיב טעם' בראשותו של חגי שלום...
*   משדר התרמה מיוחד ב'רשת' ערוץ 13 למען...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים