במסגרת מיזם הדיפיברלטורים של מפעל הפיס בשיתוף מגן דוד אדום - הוצב שני מכשירים במועצה המקומית ירוחם. כתבה: רונית קיטאי. צילום: דוברות מד'א

מפעל הפיס בשיתוף מגן דוד אדום מקדמים מיזם מציל חיים לשירות הציבור, במסגרת נרכשו על ידי מפעל הפיס כ-600 מכשירי דפיברילטור אשר יוצבו בעמדות מפעל בפיס בערים רבות בארץ

פורסם ב: 01/02/2021 17:55

עמדות דפיברילטור חכמות של מגן דוד אדום בדוכני מפעל הפיס בירוחם. צילום: דוברות מד'א
השבוע הותקנו שני עמדת דפיברילטור ראשונותה במועצה המקומית ירוחם, אשר בזכותן כל אזרח יוכל להציל חיים בעת חירום, ללא צורך בידע רפואי מוקדם

פרויקט הדפיברילטורים של מפעל הפיס, בשיתוף מגן דוד אדום הגיע לראשונה למועצה המקומית ירוחם, כאשר שני מכשירי המפעם (דפיברילטור) המתקדמים הוצבו בעמדות חכמות על דוכני מפעל הפיס בסמוך למרכז המסחרי ובסמוך למתנ"ס ברחוב צבי בורשטיין במועצה.

באמצעות העמדות החכמות, כל אזרח שמחייג למוקד 101 של מד'א במקרה חירום רפואי שדורש החייאה, כחלק מההדרכה הטלפונית ובמקביל להזנקת ניידת טיפול נמרץ וכונני מד'א הרכובים על האופנועים, יונחה להביא ולתפעל את המכשיר וכך יכול לסייע עוד יותר בהצלת חיים במקרה של דום לב.

בכל 60 שניות שחולפות ללא טיפול מרגע תחילתו של אירוע לבבי, פוחתים סיכויי ההישרדות של החולה בכשבעה עד עשרה אחוזים וככל שמתן מכת חשמל מתרחש מהר יותר, הסיכוי של החולה לחדש את פעילות הלב גדל מסבירים במד'א. חיים רבים כבר ניצלו ברחבי הארץ באמצעות מכשירי הדפיברילטור של מגן דוד אדום, שכל אזרח יכול להפעיל בקלות, ללא ידע רפואי מוקדם.

המכשיר נותן מכות חשמל על פי הצורך, מכתיב את קצב ההחייאה, ומספק הוראות הפעלה קוליות וחזותיות ברורות. במקביל, הדפיברילטור מחובר למוקד החירום 101 של מד"א, כשהמפעיל מקבל הנחיות נוספות מהחובשים והפרמדיקים במוקד. באותו הזמן, צוותי מד"א מקבלים פרטים על המטופל עוד בדרכם למקום האירוע.

מנכ'ל מפעל הפיס עו'ד בני דרייפוס: 'אנחנו גאים להוביל את מיזם הדיפיברליטורים יחד עם שותפינו במד'א וברשויות המקומיות ברחבי הארץ. מפעל הפיס מוביל שורה של מיזמים ומשקיע משאבים רבים למען בריאות הציבור בישראל ואין מטרה נעלה יותר מהצלת חיי אדם. אני מודה לשותפינו במד"א ולראש המועצה על פעילותה המאומצת למען העלאת המודעות והסברת החשיבות הנושא בקרב תושבי ירוחם. מפעל הפיס ממשיך בימים אלה לפרוס נקודות נוספות ברחבי הארץ וייצא בקמפיין הסברה לציבור הרחב בקרוב'.

מנהל מרחב נגב במד"א, שמעון אלקובי: "במסגרת פרויקט מד"א להצבת מכשירי הדפיברילטור ברחבי הארץ, אנו שמחים לחנוך את שתי העמדות הראשונות של מפעל הפיס ומד"א במועצה המקומית ירוחם, לרווחת התושבים אשר עתידה לשפר עוד יותר את המענה הרפואי ולהציל חיים בעת חירום. העמדה מוצבת בשיתוף והודות למפעל הפיס, במיקום מרכזי המיועד לשימוש תושבי המועצה והמבקרים שפוקדים אותה. אנו מודים למועצה ולעומדת בראשה על שיתוף הפעולה ועל פועלם למען התושבים בנושא".
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   השבוע ב'כללית' בחיפה והגליל המערבי...
*   המנהלת האדמיניסטרטיבית של בי'ח 'מזור'...
*   ח'כ יואל רזבוזוב היה ראשון המבקרים...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים